Skocz do zawartości

Garść rajdowego slangu


Tasior_Miedziak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Siedze w domu chory i nudzi mi sie okropnie. W necie znalazlem slownik slangu rajdowego. Nieżle sie usmialem. Strasznie tego duzo jest i wybralem tylko pare ciekawych "kwiatków". Mój faworyt to "meliorant" :mrgreen:

 

Żródło: http://www.rajdy.hoga.pl/slownik/a.asp

 

Barbórka - przykład na to, jak nie wolno organizować KJS-u (Barbórka Warszawska).

cafe driver - kierowca wyczynowy, który swój kunszt i mistrzostwo ujawnia zwykle tylko przy barowym stoliku.

dyplom leśnika - można zdobyć wycinając swym pojazdem odpowiednią ilość drzew; uwaga! nielegalna wycinka grozi wysokimi grzywnami.

Hultaj WRC - nowe cacko koreańskich inżynierów, czyli Hundai WRC.

interkom - urządzenie, przez które pilot i kierowca prowadzą pogawędki o mijanych właśnie atrakcyjnych kobietach.

jechać na Maekinena - jazda bez jednego koła

jechać na Kuzaja - jazda tylko z jednym kołem

JMF - Jean Marc Fortain - zagraniczny pilot Hołowczyca, z którym podobno porozumiewa się on łamanym językiem migowym z francuskim akcentem.

kierowca - wyczynowa wkładka między fotel a kierownicę.

łamać - ustawiać samochód do zakrętu dużo wcześniej niż by na to wskazywał zdrowy rozsądek.

marchewy z rury - płomienie wydobywające się wydechu; zwykle są powodowane magiczną mieszanką sportowego tłumika + podtrzymania turbo.

meliorant - zawodnik sprawdzający własności trakcyjne rowów melioracyjnych.

nadsterowność - złośliwość samochodu objawiająca się wypinaniem dupy na zamiary kierowcy.

ogniem w drzewo - jedna z wielu dziwnych komend, którymi posługuje się załoga rajdowa

pilot - osobnik będący na wyposażeniu rajdówki; nie ma dostępu do kierownicy, a jednak zwykle wie lepiej od kierowcy gdzie i jak jechać.

podsterowność - patrz nadsterowność, tyle że samochód wie lepiej gdzie chce jechać bez względu na stopień i kierunek skręcenia kół.

rozwiesić samochód - ...można na słupie albo na drzewie; a wszystko będzie i tak na pilota, że źle podyktował.

Szaja - Krzysztof Szaykowski; dla młodszych: Szaja jeździł w rajdach jak jeszcze nie było samochodów na świecie.

sznurek - wysoce specjalizowany przyrząd służący do szybkiego ustawiania zbieżności w samochodach rajdowych.

zrobić dzika - wykonać dacha przez przód; jest to rzadziej stosowana odmiana dachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rozmowa z moja kobieta przez GG:

 

"a jutro wsiadasz na gorace krzeslo i zawijamy na czarne. Nie bede z toba na pokladzie zamykał szafy bo moglibysmy zadać dzide"

 

Nie zrozumiała :mrgreen:

 

potem mi mowi: ide do łazienki

 

a ja: tylko dobrze sie łam przed łukiem i hebli uzywaj bo dzwona zaliczysz...

 

a ta: moj bolid w boxie bo zepsuty.

 

zuch dziewcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...