Jump to content

Błędy P0123 P0607 P2135


lutek34

Recommended Posts

Wczoraj wracając samochodem po 3 dniach postoju w ulewę nagle silnik traci moc, zero reakcji na pedał gazu. Po zagaszeniu silnika i odczekaniu około minuty można było jechać w miarę normalnie przez 2-3km a później jedynie 50km/h i tak doczołgałem się do domu. Sczytałem błędy, które widoczne są na poniższym zdjęciu. Usterki tej raczej nie kojarzyłem z ulewą a z postojem samochodu na działece gdzie mogło grasować to i owo. Po obejrzeniu dokładnie silnika i wszystkich wiązek w okolicy silnika nie zauważyłem żeby coś grasowało i gryzło wiązki.

Dziś dobrałem się do ECU, przekaźnika przepustnicy, wtyczki przepustnicy,  dzwonię żyły biegnące od ECU do przepustnicy i jedna nie ma przejścia. Zaczynam ruszać główną wiązką tuż przy wtyczce na silniku od której wiązka się rozgałęzia na poszczególne podzespoły silnika i widzę że żyła zaczyna łączyć/nie łaczyć. Najprawdopodobniej żyła przerwała się przy wejściu do tej dużej wtyczki. Niezastanawiając się długo, poprowadziłem dodatkową żyłę od wtyczki przepustnicy aż za tą główną wtyczkę i wygląda na to że silnik odżył. Przepustnica normalnie reaguje na pedał gazu. 

Piszę to, bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem, a kody błędów mogą sugerować że padło coś poważnego.

Screenshot_2017-07-21-15-44-54.png

20170722_125259 (2448 x 1836).jpg

Nurtuje mnie tylko jedna sprawa, mianowicie żyła do której dorobiłem bypass pomiędzy wtyczką przepustnicy a główną wtyczką silnika jest ekranowana masą wraz z sąsiednią żyłą. w tej chwili ta żyła nie jest ekranowana, mam nadzieje że nie będzie to niczym skutkowało.

Subaru throttle wire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...