Skocz do zawartości

Renowacja tapicerki skórzanej w subaru


Artur Wróbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie mogę odnaleść żadnych powiązanych tematów... Mianowicie chodzi mi o to, czy ktoś samodzielnie z was wykonywał renowację/ naprawę uszkodzonej, powycieranej lub zadrapanej tapicerki skórzanej w subaru?

Chodzi mi o metody: malowanie, pasta regenerująca. Jak to wygląda czasowo i jakie efekty końcowe: porady, wskazówki itp. :-) mile widziane zdjęcia :)

ponadto poda ktoś konkretny kolor czarnej tapicerki w Foresterze 2,5XT model 2005 ?

 

Dodam, że mam leeeciutko wytarte boczki w fotelu kierowcy i trochę kierownicę gdyż poprzednia właścicielka "jeździła w skórzanych rękawiczkach"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, svavo napisał:

Jak chcesz robić to sam to podobno Colourlock robi robotę (mają całe zestawy do renowacji). A jak chcesz, żeby było pro, to może lepiej oddać do specjalisty ;).

mam delikatne zadrapanie fotela pasażera od fotelika dziecięcego - normalnie tego nie widać, ale moje oko widzi :D dlatego chcę coś samemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arturze. Kilka dni temu wykonałem naprewę takiego wytartego boczka w swoim OBK. Urzyłem do tego farby do skór marki "KAPS" dostępnej w sklepach z chemią domową, często u szewców, a swoją kupiłem w małym sklepiku z kosmetykami i różnymi innymi produktami potrzebnymi w domu. Najczęściej farbę tę używa się do naprawy zadrapań obuwia. Oczywiście nie dostaniesz idealnego koloru farby a trzeba kupić dwa kolory: ton ciemniejszy i ton jaśniejszy. Sugeruję mieszać po kilka kropli każdej z nich w zakrętce od butelki i efekt sprawdzać nanosząc kroplę wykałaczką. Zmywa się ją spirytusem więc strachu nie ma. Farba tworzy błyszczącą powłokę więc po zabiegu resztę fotela trzeba napastować woskiem by wyrównać odbicie światła. Cały proces zajął kwadrans a efekt końcowy mnie zadowolił. Na większe uszkodzenia ten sam producent ma pasty które twardnieją wypełniając głębsze ubytki. Polecam.

ps. Za dnia postaram się zrobić foto i zamieszczę pod opisem.

IMG_3486.JPG

fotel.jpg

Edytowane przez Ku Jon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 21:45, Ku Jon napisał:

Kolego Arturze. Kilka dni temu wykonałem naprewę takiego wytartego boczka w swoim OBK. Urzyłem do tego farby do skór marki "KAPS" dostępnej w sklepach z chemią domową, często u szewców, a swoją kupiłem w małym sklepiku z kosmetykami i różnymi innymi produktami potrzebnymi w domu. Najczęściej farbę tę używa się do naprawy zadrapań obuwia. Oczywiście nie dostaniesz idealnego koloru farby a trzeba kupić dwa kolory: ton ciemniejszy i ton jaśniejszy. Sugeruję mieszać po kilka kropli każdej z nich w zakrętce od butelki i efekt sprawdzać nanosząc kroplę wykałaczką. Zmywa się ją spirytusem więc strachu nie ma. Farba tworzy błyszczącą powłokę więc po zabiegu resztę fotela trzeba napastować woskiem by wyrównać odbicie światła. Cały proces zajął kwadrans a efekt końcowy mnie zadowolił. Na większe uszkodzenia ten sam producent ma pasty które twardnieją wypełniając głębsze ubytki. Polecam.

ps. Za dnia postaram się zrobić foto i zamieszczę pod opisem.

IMG_3486.JPG

Ooo!!! to mi się podoba :-) w takim razie z niecierpliwością czekam na jakieś zdjęcie z krótką instrukcją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu przedstawiam efekt końcowy zabiegu lakierowania:

fotel.jpg.3fd37051a3b3865d20a4a8f897475d2c.jpg

Przepisu całego nie podam, z uwagi na różne wymagania producentów lakierów, a zasady podawane są w krótkich instrukcjach załączonych z lakierem, jednak mogę doradzić by do nanoszenia  farby używać używać aplikatora z gąbki zamiast pędzla a wstępne pokrycie miejsca naprawianego dokonywać ruchami kolistymi dla dotarcia do szczelin i pęknięć w skórze.

Koniecznym wydaje się również dwókrotne pokrycie skóry dla zwiększenia wytrzymałości warstwy lakieru.

 

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :))

Edytowane przez Ku Jon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...