Skocz do zawartości

Regulacja zaworów + nie pasujący EGR - silnik Ej204


Rob Jeliński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym na szybko dopytać obecnych magików wymieniam zatarty silnik w swoim Forku 2007 2.0 AT wolnossak. Kupiłem silnik od imprezy o takim samym oznaczeniu bo podobno również pasują niestety poprzez kolejne modyfikacje w nowym silniku od imprezy w głowicy nie ma otworu na EGR a u mnie z kolektora wychodzą rurki. ( nie da się zamocować kolektorów od imprezy ponieważ nie pasuje filtr powietrza. ( nie chce się bawić w modyfikację)  i teraz wiem że można zaślepić ale na bank będzie wywalać CHECK ENGINE. Wiem też że można pobawić się w oprogramowaniu ale podobno tylko w turbo a w wolnossakach już niestety nie da rady. Ponadto silnik ma 55k mil ( ok 88k km), podpowiedzcie proszę bo nie mogę znaleść na forum co ile regulacja zaworów w takiej imprezie ( auto z 2008) bo przy wyjętym motorze od razu bym załatwił i to, tym bardziej że planuje forka zagazować.

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi bo silnik gotowy do włożenia, czy ryzykować zaślepienie i liczyć na cud o nie zapaleniu się CHECK ENGINE czy też jest jakiś magiczny sposób na podłączenie tego EGR'a...

 

Edytowane przez Rob Jeliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladaj swoj kolektor rurke od egr do glowicy mozesz obciac zaspawac szczelnie. odepniesz kostke od egr auta nie odpalisz. zawory co 100 kkm. silnik wyjety wiec mozesz od razu zawory sprawdzic. check moze sie czasem pokazywac ale elm327 na bt apka torq i kasujesz. ja mam zaslepiony egr błąd na poczatku sie pokazywal teraz juz jest spokoj od roku bledow brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...