Skocz do zawartości

siłownik szyby L przedniej, Forester 2003


safari

Rekomendowane odpowiedzi

mam do wymiany siłownik lewej przedniej szyby. Czy trzeba wymieniać cały mechanizm, czy można sam siłownik. czy do wymiany siłownika trzeba wyciągać cały mechanizm? widziałem na sieci film... to dośc pracochłonne i skomplikowane... ciężko potem wyregulować ten mechanizm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam zadnego siłownika jest silniczek elekteyczny z zębatką i mecjanizm. W silniczku mogły skończyć się szczotki, mozna wymienić. Musisz wyjąc najpierw szybę a później cały mechanizm. Regulacja nie jest trudna trochę zabawy jest bo regulowane są też prowadnice od szyby wielkiej filozofii to tam nie ma i sam możesz to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używkę, będę zakładał... spróbuję sam:)


to nie były szczotki, a przekładnia w napędzie. obluzował się przez korozję i zgnicie klin i w ogóle wszystko w tym silniczku skorodowało,,, po wymianie na używkę działa znakomicie. Wymiana była dosyć prosta jednak... niepotrzebnie się obawiałem. Dzięki za podpowiedzi i szerokiej drogi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcie rozwiązywania podobnego problemu. Do wymiany spalony silniczek mechanizmu podnoszenia szyby lewej przód - diagnoza z ASO. Koszt 519zł netto plus robocizna..

Na sieci w PL nie znalazłem samego silniczka - ani nowego, ani używanego. Wszyscy oferują to tylko w całości z mechanizmem - podobno wynika to z tego że nie chce się im rozkręcać bo to niby jest nitowane..

Poszukałem i kupiłem na ukraińskiej stronie za 75$. Teraz czekam na przesyłkę i będę próbował to wymienić, a wtedy zapytam was o pomoc ;)

Safari - ile kosztowała twoja używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem za silniczek 120 pln z wysyłką, używany oczywiście. stary jeszcze mam (będą na części).... szczotki i wirnik... może jeszcze kiedyś się przydadzą... oby nie;)

 

 

tu jest fajna ściąga jak to dłubać.. idzie fajnie;)

 

 

Edytowane przez safari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...