Skocz do zawartości

Trzęsie przy ruszaniu


Łukasz Gibała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem i nie wiem co go boli.

Pacjent to legacy 2.0 B+G z 2000 roku, jak jest zimny to rusza wyśmienicie, ale gdy tylko się nagrzeje i przełączy się na gaz to jest masakra z tym ruszaniem, biegi wchodzą na 5+ nic nie skrzypi nic nie piszczy i nie tłucze. Moje podejrzenia są do koła zamachowego, a czy może być wina po stronie gazu, instalacja to ELPIGAZ. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cewka, przewody, świece albo jakiś czujnik pomału nie domagają. Check Engine wywala? Myślę że dla dwumasy rodzaj paliwa nie ma znaczenia więc skoro na Pb tłucze mniej to raczej bym ją zdyskwalifikował jako przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak. A jak silnik chodzi na wolnych obrotach? Poszarpuje czy pracuje równo? No i w jakim zakresie obrotów występują wstrząsy? Kiedyś miałem w innym aucie podobną historię, przy ruszaniu kiedy silnik był obciążony tłukło okrutnie a na stój jak przygazowałem wszystko było ok. Finalnie po wymianie przewodów i świec jak ręką odjął. Dlatego JA bym zaczął od skontrolowania elementów zapłonu-świec i przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% świece lub cewki na gazie samochód jest bardziej czuły niż na Pb, zrób taki test i rusz z większych obrotów np. 2.5tys i zaobserwuj, bo zaplon jest mocno obciazony w momencie ruszania i często jak problem leży po stronie zapłonu to na większych obrotach będzie dobrze, wtedy będziesz wiedział co sprawdzać :)

Edytowane przez Michał Wasilewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze jak rusze z tzw. kopyta a na wolnych obrotach chodzi nie równo, czasem się obniżają czasem zwiększają, obroty na gazie są chyba poniżej normy, byłem u gaziarza mówiłem mu o tym co mnie gryzie i o tej nieszczęsnej rezerwie w połowie baku skasował ponad stówke za wymianę filtra i to koniec jego pracy ( jak sobie samemu nie zrobisz to nikt Ci nie zrobi nawet za kase ) co za ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało przy ruszaniu (trzęsło budą), co bardzo mnie irytowało. Zauważyłem, że właśnie działo się tak

kiedy silnik był rozgrzany lub na dworze było ciepło. Po konwersji koła na jednomasowe objaw całkowicie ustąpił

i teraz jest świetnie. Dodam tylko, że nie mam gazu.

Wydaje mi się, że jednak u Ciebie to raczej inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...