Skocz do zawartości

Check engine - sonda


melanż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio przerobiłem imprezę na bulgota no i po 6 dniach zapalił sie check.

 

Zakupiłem kolektor z legacy który siedział w imprezie gc. Była tam jedna sonda no i wspawalismy druga w to samo miejsce w którym siedziała w pierwszym kolektorze. Pierwsza sondę rownież prZespawalismy w dokładnie to samo miejsce.

 

Dodam ze w tej puszcze na której sa sondy nie ma kata (w moim kolektorze był)

 

Obstawiam ze właśnie dlatego check mi sie wyświetlił ponieważ nie ma Pomiędzy dwoma sondami kata.

 

Pytania:

 

1. Czy samochód pali mi teraz więcej? Od czasu gdy zmieniłem kolektor nie zauważyłem w ogóle wzrostu spalania ale teraz wyświetlił sie check także obawiam sie ze auto moze spalić 20 litrów...

 

2. Wstawić kata do kolektora zamontowanego w celu bulgotania?

 

3. Emulator w miejsce 2 sondy?

 

4. Check = tryb awaryjny w tym aamochodzie? Kolega (niemechanik) twierdzi ze przy trybie awaryjnym silnik działa cały czas na ssaniu i pali dużo więcej.

 

5. Dlaczego check zaświecił sie tak późno?

 

Z góry dzieki za odpowiedzi.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Marcin

Edytowane przez melanż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka jeżeli masz wywalony kat musisz sondę oddalić od wydechu kolanem ja tak zrobiłem u siebie i jeszcze od turbo cały downpipe owinelem bandazem żeby zahamować temperaturę :) i jest git a wcześniej błąd był, ps. dlatego tak bo robiłem przelot od turbo 2,5'' i tak wyczytałem, najwidoczniej temp przeszkadza sondzie i wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sonda niema wpływu na spalanie służy ona tylko do sprawdzenia działania kata.Za skład paliwo- powietrze odpowiada pierwsza sonda i ona może powodować tylko większe spalanie. Sonda działa dopiero po rozgrzaniu , katalizator tak samo dlatego może nie wywaliło błędu od razu. Jaki to błąd dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...