Skocz do zawartości

Homologacja Subaru Deutschland


Fiji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

Probuje zarejestrowac samochod Subaru Forester SH (2012) w Belgii. Pojawil sie pewien problem formalny - w polskim dowodzie rejestracyjnym oraz na Certificat de conformite wyszczegolniony jest numer homologacji znajdujacy sie na przy drzwiach kierowcy. Podczas badania technicznego sprawdzajacy zauwazyli niebieska naklejke przy drzwiach pasazera, z innym numerem homologacji oraz opisem Subaru Deutschland - Stufe 2. Numer ten nie wystepuje w zadnym dokumencie i mimo ze samochod przeszedl kontrole techniczna, odmowiono wystawienia dokumentu dopuszczajacego zarejestrowanie go. Zaklad nie byl w stanie sprawdzic czego dotyczy ta druga homologacja, podejrzewali ze moze zalozenia gazu albo jakichs innych zmian, ale poniewaz upieralem sie ze zadna taka operacja nie miala miejsca ostatecznie dostalem wazny 3 miesiace dokument potwierdzajacy kontrole techniczna i mam czekac na kontakt z ich strony gdy dowiedza sie co to za numer.

Czy w jakis sposob moge przyspieszyc ten proces? Czy ktos moze dostarczyc mi opis homologacji (dzieki uprzejmosci mojego dealera dostalem odpis Certificat de conformite zwiazany z glownym numerem - tym z lewej strony). Czego dotyczy ten numer homologacji?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Subaru Deutschland czasem wykonuje dla FHI rozszerzenia homologacji ( lub np. uzupełnienia ).

Czego to w tym konkretnym przypadku dotyczyło - nie wiem.

 

Natomiast generalnie przepisy unijne mówią jednoznacznie  , że samochód dopuszczony do ruchu w jednym z państw Unii z definicji ma prawo do dopuszczenia do ruchu we wszystkich innych państwach.

Czyli urzędnicy sami muszą dać sobie radę ( poprzez kontakt z KBA = Kraftfahrtbundesamt ).

 

Przyspieszenie mogłoby ew. nastąpić przez kontakt z SD. Sądzę jednak, że nie ma co - niech sami wykonują swoją pracę :)  

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonali swoja prace w ten sposob ze odmowili dopuszczenia do ruchu i skierowali do ministerstwa transportu aby wystapic o indywidualne dopuszczenie / opinie, ktore moze byc pozytywna albo negatywna.

Jestem w kontakcie w jednym z panstwa pracownikow, ktory wyjasnil mi jaki mogl byc powod istnienia tej naklejki (szkoda ze nie zostala wczesniej zdjeta, teraz juz na to za pozno i trzeba odkrecac zamieszanie). Moze uda sie dowiedziec czegos wiecej odnosnie niemieckiej homologacji i rozwiazac ten problem. Chociaz nie bardzo wiem czego moge oczekiwac - oficjalnego stanowiska SIP albo SD ze "ta naklejka i ta homologacja to pomylka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...