Skocz do zawartości

PKN Orlen a sprawa Kubusia (psa ) - apel


bea

Czy chcesz się bawić z innymi forumowiczami?  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do tej formy protestu, jestem jak najbardziej za. W ten sposób połączą się wszyscy w całej Polsce.

 

Nie wydaje Ci sie, ze te kilkaset(?) tysiecy osob tankujacych codziennie na Orlenie moze miec gleboko w dupie sprawe jakiegos tam starego psa? Tylko nie ruszajcie teraz na mnie bo ja akurat psy lubie.

Jak widzisz niektórzy twierdzą, że dojdzie do bankructw. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hogi, jasne, przecież to jest Twój wybór, jak zresztą wczesniej napisałem, tylko dlaczego próbujesz swój wybór narzucać innym? Jeśli ja nie jadam w MacDonaldzie (bo słyszałem, że 15 lat temu w Mongolskiej restauracji tej sieci zabito 2 pająki na oczach klienta) to muszę robić z tego wielką szopkę i piać naokoło, że w MacDonaldzie pracują mordercy? Jeśli nie chcesz tankować na Orlenie to nie musisz przecież tego robić (sam zresztą też raczej rzadko tam tankuję), ale zachowaj to dla siebie, bo nawet nie wiesz ile możesz komuś zrobić krzywdy.

 

Nie jestem ajentem stacji benzynowej, jestem zwykłym studentem, który nie może patrzeć, jak z jednej strony ludzie próbują zmieniać Polskę na lepsze, a z drugiej prezentują typowo "polskie" podejście - "za dużo zarobił to trzeba mu zabrać". Jeśli ktoś nie chce tankować na Orlenie, to przecież nie musi tego robić, tylko po co ta cała szopka i mieszanie w to biednego psa? Miał trudne życie, to mógłby chociaż trochę spokoju po śmierci dostać.

 

 

Przyłączam się do tej formy protestu, jestem jak najbardziej za. W ten sposób połączą się wszyscy w całej Polsce.

 

Nie wydaje Ci sie, ze te kilkaset(?) tysiecy osob tankujacych codziennie na Orlenie moze miec gleboko w dupie sprawe jakiegos tam starego psa? Tylko nie ruszajcie teraz na mnie bo ja akurat psy lubie.

Jak widzisz niektórzy twierdzą, że dojdzie do bankructw. :twisted:

 

W takim razie jaki jest cel tej całej propagandy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze w tej całej smutnej sprawie jest to, że protestujący robią z Orlenu wilkołaka, a taka reakcja "nowej ajentki" na psa wałęsającego się po stacji mogła zdarzyć się w każdej sieci - BP, Shell, Jet, Statoil, czy jaką tam inną macie ulubioną. Pech (Orlenu) chciał, że trafiło na Orlen, ale miał on na to taki wpływ jak na opady śniegu w tym roku.

 

Czy sądzicie, że inne sieci mają w SOP zapisane, że ajentom nie wolno przepędzać wałęsających się psów?

 

Nie lubicie Orlenu - nie tankujcie na nim, ale nie dorabiajcie do tego wzniosłych, acz dziecinnych teorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dwóch polaków tam trzy partie . Tak to w życiu jest , że bład jednostki pociąga za soba konsekwencje dla grupy.

 

Witek dla mnie Twoje zdanie to kwintesencja topicu.

 

Tu Cię zawiodę. To był sarkazm. Trochę prowokacyjny przyznaję, ale chciałem skłonić do myślenia, dyskusji.

 

Czemu sarkazm? Bo strasznie częste jest generalizowanie. Jeśli jest na rękę to stwierdzamy, że ktoś na pewno jest winny, jeśli nie w danej sprawie to w innej, bo mu źle z oczu patrzy, bo źle o nim mówią. Na pewno nie jest święty. Natomiast jeśli popieramy poglądy/podmiot, który jest oskarżony to mówimy, że nikt nie jest winny do póki nie udowodni się winy, szukamy za wszelką cenę okoliczności łagodzących. Ja oczywiście też tak robię i chyba każdy jest tak stronniczy, nic dziwnego. Jednak czasami dobrze jest ochłonąć popatrzeć na wszystko z boku i skłonić się do refleksji.

 

Z powodu sprawy, która tyczy się jednej stacji, jednych ludzi bojkotować całą sieć jest nie poważne. To tak jak byśmy mieli pretensje do prezesa FHI, że w naszym serwisie mechanik po przeglądzie nie umył nam stacji. Nie wiem jak to jest ze stacjami Orlenu, ale często w dużych koncernach występuje tzw. franczyza co w pewnych przypadkach ogranicza wpływ i odpowiedzialność koncernu na dane przedstawicielstwo.

 

Rozumiem bojkot Orlenu gdyby był odpowiedzialny za barbarzyńskie, względem środowiska, wydobyće ropy, czyli za coś ogólnego, ale obarczać odpowiedzialnością za cechę charakteru jednego, dwóch pracowników? To śmieszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze w osobnym poście, bo chciałbym aby więcej osób przeczytało i odpowiedziało, a przynajmniej pomyślało.

Co chcecie osiągnąć taką akcją?

 

Myślicie, że jak kilka osób nie zatankuje na tak wielkim koncernie wychodzącym ze swoją działalnością poza granice Polski to coś zmieni? Naprawdę w to wierzycie? To jest skazane na nie powodzenie. Naprawdę. Nie oszukujcie się, oni nawet tego nie poczują.

 

Co naprawdę chcecie osiągnąć?

 

Nawet jeśli doprowadzilibyście do bankructwa stację, a nawet cały koncern (pogdybajmy sobie, to i tak jest nie możliwe), to co by to wtedy dało? Czy ożywiło by to kundelka? Diametralnie zmieniła by się sytuacja zwierząt? Nie, ale wy byście napawali się dumą z dokonania czegoś wielkiego, a zwierzaki by nawet tego nie odczuły.

 

Przestańcie tracić siły i zamiary na takie bezsensowne akcje. Więcej! Tankujcie na Orlenie, a nie na Shellu, a różnicę w cenie przeznaczcie na zakup jakichś starych prześcieradeł (dużych!) i zanieście je do schroniska. Kto z was w ogóle wie gdzie jest najbliższe schronisko kto regularnie mu pomaga? Pewnie są tacy wśród Was, ale chyba nie wszyscy? Teraz jest zimno, a chyba wszystkim i zawsze schroniskom brakuje szeroko pojętych materiałów. Nie traćcie czasu na takie akcje. Stać was na prawdziwą pomoc, a przecież chcecie pomóc :!: :!: :!:

 

 

 

P.S. Może nie do końca udało mi się przenieść myśli na monitor, trochę mi mi łepetyna gorzej pracuje, ale mam nadzieję, że mimo wszystko da się zrozumieć co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie namawiam na siłę.

A poza tym nigdy nie twierdziłem, że paliwo na Orlenie jest tańsze.

Wielokrotnie jest droższe. Ciekawe dlaczego?

Czy ktoś wie ile zarabia prezes Orlenu?

Z jakich środków jest jego pensja?

Jak chcecie to mówcie, że to mój prywatny bojkot- więc nikomu się krzywda nie stanie :grin:

Nic na siłę. Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma swoje poglądy a forum jest po to, żeby je wymieniać i dyskutować. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, jasne, przecież to jest Twój wybór, jak zresztą wczesniej napisałem, tylko dlaczego próbujesz swój wybór narzucać innym?

 

nikomu nie probuje narzucac tylko co najwyzej tym zainteresowac - wozenie naklejki ma tylko na celu poinformowanie o takiej sytucacji, i kazdy bedzie mogl ja przyjac na swoj sposob, do jednego te argumenty przemowia i przestanie zajezdzac na orlen, a do drugiego nei przemowia i dalej bedzie tam zajezdzal - nic na sile ale kazdy ma prawo do glosnego wyglaszania swoich pogladow - chyba ze dazymy do takie sytuacji jak wprowadzil ford z modelem t - mozna wybrac sobie kazdy kolor pod warunkiem ze bedzie to kolor czarny :?: a w tym przypadku kazdy moze miec swoje poglady dopoki beda zgodne z takim i takim kierunkiem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek wiem , ze to był sarkazm i moja odpowiedz tez nim była.

 

Reasumując - ten temat nie powstał po to aby skłócic kogokolwiek, jak równiez nie po to aby wszyscy sie z nim zgodzili . Ten kto chce bedzie tankowal i nie ma w tym nic zlego, ten kto nie chce tankować bo ma rózne powody - nie będzie tego robil .

 

Witek zapewniam Cie , ze dokładnie wiem jak zyja zwierzęta nie tylko w schronach, wiem jak traktowane sa koty, konie, psy itd ale to nie to forum i nie ten topic.

 

A tak w temacie to ostatnio jeden " pan " zgwałcił swoja suke i dostał za to grzywne 500 pln za nieobyczajne zachowanie.

To taki wpis poza tematem.

 

A jezeli forumowicze z W-wy maja jakies niepotrzebne koce, miski, garnki itp to ja chętnie odbiore i zawioze do schronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym logicznym powodem, dla którego taka akcja miałaby być przeprowadzana, to IMO przeciwdziałanie ludzkiej bezduszności, w przyszłości, poprzez piętnowanie i używając do tego "wilkołaka, w tym przypadku orlenu, ale na to nie wpadł nikt w tej dyskusji. Niemniej to porywanie się z motyką na słońce...

 

P.S. Najbardziej żałosne były teksty p.t. "polityka kadrowa w sprawie ajentów stacji" -> co to kurwa jest pozwolenie na broń ? żałość bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak masz chec to mozesz do mnie podjechac , w czwartek jestem w stajni, zapraszam w piatek popoludniu na budowie, tez zapraszam.

telefon masz wiec dzwon :)

Jeszcze tylko nie wiem w której stajni i na jakiej budowie. :?:

 

Ty elien wez i dla mnei jak bedziesz od Bei odbieral :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...