Jump to content

Impreza GF8 n/a słabe ogrzewanie-klapki nawiewu?


Bo_Lo
 Share

Recommended Posts

Od momentu zakupu(1,5 roku temu) mam słabe ogrzewanie.W zeszłym roku zimy nie było więc olałem temat,ale teraz doszedł nowy członek rodziny i ogrzewanie stało się bardziej potrzebne ;-)

Płyn chł. w normie,auto dość szybko się nagrzewa,trzyma temperaturę.

Oba węże co idą do nagrzewnicy są równo gorące,mimo to z nawiewów leci ledwo ciepłe powietrze,czasem jest ciut lepiej ale to i tak słabo.W pozycji na środku  między niebieskim a czerwonym leci już zimne.Niby słychać że klapka jakaś tam do końca się domyka po przekręceniu pokrętłą ale to nic pewnego.

Zanim zabiorę się za płukanie nagrzewnicy,co może poskutkować jej rozszczelnieniem i rozbieraniem połowy auta w celu jej wymiany,chciałbym najpierw sprawdzić czy wszystkie klapki(kierownice nawiewów) się prawidłowo i do końca zamykają/otwierają.

Tutaj moje pytanie- gdzie one się znajdują (mile widziane foto) jak wyglądają i gco muszę z wnętrza rozebrać aby je sprawdzić?NIe chciałbym niepotrzebie rozbebeszać połowy auta.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo możliwe że spadła linka z mocowania i nie otwiera ciepłego do końca.Zdemontuj panel od sterowania nawiewami i sprawdź gdzie idzie linka od ciepłego/zimnego nawiewu, od spodu jest dostęp do linek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A wiec dzisiaj tam zajrzałem i niestety na moje to wszystko się domyka cacy-Dżwignia dojeżdża do ogranicznika i słychać nawet takie klapnięcie.Bo rozumiem że jest tylko jedna klapka i jedna linka od ciepłe/zimne? Jutro wrzucę filmik.


Filmik-na początku jest w pozycji max ciepłe:

https://youtu.be/kjV0GNU2gNY

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...