Skocz do zawartości

Sprzęgło, a panewka Forester XT


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj usłyszałem tezę, o której nigdy wcześniej nie czytałem, nie słyszałem i nie myślałem :) otóż stwierdzenie brzmiało:

 

- Serwisant - Niedługo będzie sprzęgło do wymiany...

 

- OK JESZCZE TROCHĘ POJEŻDŻĘ I WPADNĘ NA WYMIANĘ

 

- Serwisant - Lepiej wymienić od razu, bo w tych silnikach nieprawidłowy docisk sprzęgła może wpłynąć na uszkodzenie panewek...

 

- AHA  :wacko:

 

Czy to rzeczywiście trafna teza ? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w pewnym stopniu wiele komponentów ma wpływ na pozostałe, jednak wydaje mi się, że nie tak drastycznie i bezpośrednio. 

 

Czekam na tezy, złote myśli i burze mózgów  B)

 

Tylko proszę aby wątek nie zamienił się w dyskusję o UPG !  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serwisant - Lepiej wymienić od razu, bo w tych silnikach nieprawidłowy docisk sprzęgła może wpłynąć na uszkodzenie panewek...  

Chyba pomylił z SBD. ;) 

W 2,5T raczej rzadko padają panewki i raczej nie z powodu uślizgów na sprzęgle.

Ale to jak?Zapomniał o wpływie źle działającego sprzęgła na UPG?! :huh:  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:biglol: Musisz chyba zmienić serwisanta.

Trochę mi się nie chce bujać z każdą pierdolom do mts :-\ 50 km

A ja jednak polecam jeździć :P Nic się nie martwię, nikt mi nie mówi o tezie sprzęgła i panewek hehe i po każdym serwisie śpię spokojnie :)

Powiedz mi jeszcze jaki to warsztat bo jestem ciekaw czy go znam :P Mam pewne podejrzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:biglol: Musisz chyba zmienić serwisanta.

Trochę mi się nie chce bujać z każdą pierdolom do mts :-\ 50 km
A ja jednak polecam jeździć :P Nic się nie martwię, nikt mi nie mówi o tezie sprzęgła i panewek hehe i po każdym serwisie śpię spokojnie :)

Powiedz mi jeszcze jaki to warsztat bo jestem ciekaw czy go znam :P Mam pewne podejrzenia :D

Aj młodość nie ma dobrego wpływu na poziom obsługi w doświadczonym serwisie ;)

 

Temat jest do zamknięcia. Mną chodzić ciężko bo xt po prostu jedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może użył skrótu myślowego... Bo jak sprzęgło szarpie to wpływ oczywiście ma.

Aby rozwiać wątpliwości...sprzęgło nie szarpie, diagnoza padła po wciśnięciu sprzęgła 2 razy na postoju. Zapewne chodziło mu o twarde sprzęgło i lekko się pomylił w kwestii ssaka, a XT gdzie sprzęgła chodzą zdecydowanie w inny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nie XT też ciężko chodzi jak w czołgu i za to go lubię :-) A mechanik rzeczywiście fajny :-)

Z tego co pamiętam, to w ssaku powinno chodzić lekko. W moim ostatnim też chodziło ciężko (ale nie tak jak w XT hehe) i po wymienia na nowe Exedy było miękkie jak masło. Wymieniłem dopiero jak spaliłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się zmienić by zostało twarde? Na razie nie planuję wymiany, mam 207 000 km przebiegu i nadal sprzęgło fabryczne, ale pewnie niebawem coś się zacznie dziać...

Tego nie wiem. Wiem tylko, że moje w poprzednim ssaku też było fabryczne i chodziło z lekkim oporem, myślałem że tak ma być, ale po wymianie na nowe noga wpadała mi w podłogę na początku. Jakbyś kiedyś szukał to jest jeden sklep na AlleDrogo, ma w dobrej cenie ok 950 zł Exedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie lubię tego ciężkiego sprzęgła. Chyba stary się robie bo teraz to już tylko at

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Następny XT też wchodzi AT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem podoba mi się nowy xt

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Nowe wyglądają jak chińskie VANy może 2016 przyniesie coś ładnego. 

 

Dziadki :P Wybaczcie musiałem :P

Oj tam oj tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...