Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju 0 na gajgerze depo


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w końcu po roku od zakupu podlaczylem dodatkowy zegar ciśnienia oleju depo(akurat padl czujnik seryjny od kontrolki) .Po odpaleniu pokazał na wolnych obrotach 2bary,po rozgrzaniu pokazuje 0b!!!podczas jazdy jak zimny pokazuje ok 3-4bary jak nagrzany to 2-3bary.Jest to możliwe żeby bylo tak niskie ciśnienie oleju a silnik chodzil jak zegarek?Jest cichutki,odpala od strzala,moc w normie,nie dymi itp.Seryjna kontrolka gaśnie zaraz po odpaleniu i nawet nie śmie mrugnac na pracującym silniku.Wydaje mi się ze gdyby zegar pokazywał prawdę to by silnik juz dawno się zatarl,czy może jest możliwe że silnik ma tak słabe ciśnienie oleju a mimo to pracuje normalnie?

https://www.youtube.com/watch?v=-VHlfM2dHOkOk</p>

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowość podłączenia do sprawdzenia i kontrola samego czujnika,może być uszkodzony.

Fabryczna kontrolka zapala się chyba przy ciśnieniu rzędu ~0,6 bara,gdyby ciśnienie było poniżej tej granicy już słyszałbyś terkot panewek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a olej masz? (może głupie pytanie)

gdzie wkręciłeś sondę? - wpięcie w magistralę (pod alternatorem) daje bardzo dobre rezultaty i w zasadzie tylko tam to ma sens... sam mam depo racing - mój pierwszy umarł po tygodniu od podłączenia, drugi czujnik ciśnienia działa do dziś (za to czujnik temperatury zaczął szwankować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej oczywiście mam,nigdy poniżej 3/4 z reguły max ;-).

Czujnik wkrecony w blok w magistrale obok przepustnicy.

Dzisiaj zrobiłem trasę ok 100km pełnym ogniem (jak na N/A ;-) ) i silnik chodzi jak zegarek,więc to na 100% wina czujnika.

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...