Skocz do zawartości

Mętny olej w skrzyni używanej krótko po wymianie


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakieś 3 miesiące temu wymieniałem skrzynię i dyfer w skrzyni w mojej imrezie GF8 99 n/a( padło wisko) kupiłem używkę z legacy 2.2 98r.

Generalnie skrzynia sprawuje się dobrz ,oprócz 2 rzeczy:

-na wstecznym jest dość głośna-po wysprzęgleniu wstecznego od razu cichnie mimo turlania się do tyłu

-3 bieg wchodzi czasem z lekkim zgrzytem(bardziej to czuć,dżwięku żadnego nie ma) ale myślę że to bardziej kwestia zużytego krzyżaka wybieraka(po poruszaniu nim jest lepiej)

-Przy redukcji czuć lekkie ''walnięcie'' w budę,poduszki ,łapy itp sprawdzone,z tyłu mocowanie dyfra na poliuretanie(bez zmian) może to kwestia odchudzonego zamachu?lub jakieś luzy w skrzyni już?

-podczas chamowania silnikiem słychać lekki rzężenie/szum,pojawiło się po ok miesiącu od zmiany zkrzyni.

Skrzynia przyszła bez oleju,wlałem świeży ENEOS 75w90 GL5 syntetyk

Wczoraj przy okazji wymiany uszczelniaczy półosi zlałem ten olej(po ok 3 mieisącach) i powiem że sie przestraszyłem -mimo że na bagnecie przy sprawdzaniu poziomu wygląda jak nowy,to po spuszczeniu do bańki jest mocno mętny.Czy to normalne?czy może wypłukał resztki po starym oleju?Albo ze skrzynią dzieje się coś niedobrego?

Wymieniać czy jeżdzić(olej) może wlać tego shella spiraxa?

 

post-16888-0-41879200-1434792465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...