Skocz do zawartości

Schemat pinout ECU Impreza NA 2006 2.0


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Poszukuje w trybie pilnym schematu/ opisu pinów dla Imprezy smutnossącej 2006 dla ECU. Konkretnie gdzie jest VSS (prędkość) i jeden z sygnałow od wtyrkskiwacza. Miałem jeden schemat ala okazało się że nie jest dobry. Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Up jeśli można.

 

To zaczyna się robić sprawa honoru... wtryskiwacz jest, VSS nie mogę jednak znaleźć. Przejrzałem neta, przejrzałem fora, przejrzałem też dość precyzyjną dokumentacje na:

 

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/2006/Service%20Manual/Wiring/

 

do tego znalazłem sobie zdjęcie kompa (taki jak mój), zaznaczyłem na nim na czerwono piny który mogą mieć sygnał VSS aby ułatwić sobie robotę w aucie (w różnych miejscach różne piny podają), tam gdzie są kreski są to piny o których w więcej niż jednym źródle pisali że tam jest VSS dla NA 2.0.  Wyszło mi coś takiego:

179.jpg

 

Biorę zdjęcie, Idę do auta, dobieram się do kompa i... i większość z potencjalnych pinów gdzie może być VSS jest u mnie... pusta : ] Nawet nie to że nie ma tam sygnału VSS, tam po prostu nie ma kabli, ale ok, byłem przygotowany też na taką ewentualność, żona za kierownice, przenośny oscyloskop w dłoń i szukam. Z manuala z jdmfsm wynika że VSS to kabel brązowy, znalazłem dwa takie kable ale sygnału odpowiedniego dla VSS na nich nie było, sprawdzałem też losowo większość pinów, ale nigdzie nie trafiłem na sygnał odpowiadający VSS, wszędzie napięcia bardzo niskie, w sumie w większości szumy, trochę sygnałów o przebiegu okresowym znalazłem, ale żaden nie podchodził pod VSS (za niskie napięcie i zmiana częstotliwości nie skorelowana ze zmianą prędkości auta).

 

Pomyślałbym; ok, może komp nie dostaje VSS, może ktoś coś kiedyś grzebał i nie ma tego info, ALE jak podepnę się po OBD to bez problemu prędkość zaczytuje, zatem komp gdzieś jakoś musi dostawać sygnał VSS, którymś kablem to musi iść. 

 

Macie jakieś pomysły? Może jakiegoś wymiatacza we Wrocławiu który będzie potrafił mi wskazać gdzie jest VSS? Może po prostu olać kompa i dogrzebać się do sygnału wprost z czujnika prędkości? Może gdzieś między czujnikiem a kompem jest wspólna magistrala i sygnał jest jakoś modulowany i dlatego nie mogę go ustrzelić przy kompie?

 

Ot ciekawostka. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i porady.

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tez jest pusty:/

ok, mam, ale koniec końców nie z ECU ale z licznika. Licznik bardzo łatwo się wyciąga, kilka śróbek, dobry dostęp. Mniej kabli niż przy ECU i przede wszystkim zgadza się z manualem. Zatem pierwszy kabel od razu trafiony. Parę min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...