Jump to content

Skąd wziąć precyzyjne dane budowy silnika? Szczegóły w opisie.

krazek1221
 Share

Recommended Posts

(Silnik 2.0 N/a 115km) Średnica wewnętrzna przylgni na zaworze ssącym, maksymalny wznios zaworu ssącego, ilość zaworów ssących w cylindrze, kąt między osiami krzywek mierzony na wale korbowym. Owe dane potrzebne mi są do obliczenia pojemności układu wydechowego. Jest miejsce gdzie można swobodnie pozyskiwać takie dane? Dziękuję za uwagę. :)

Podręcznik Hayne's

http://www.ebay.co.uk/bhp/subaru-impreza-haynes

http://www.haynes.com/

Sam używam takiej książki do Subaru Forestera, auta rozebrane na części pierwsze i ponownie złożone do tego dokładne zdjęcia i wymiary, ogólnie bardzo pouczająca lektura polecam.

Trzeba znać język angielski bo nie ma polskiej wersji językowej ;)

P.S.

Możęsz jeszcze sprawdzić www.opposedforces.com

PzDr

Trudny temat do ogarnięcia, w każdym bądź razie dziękuję za pomoc bo przywiodłeś mnie najbliżej potrzebnych informacji. Jestem skazany na korzystanie z gotowych wyliczeń które znalazłem, oraz swojego doświadczenia. :)

Ależ proszę cię bardzo :hi:

P.S.

Zawsze możesz zadzwonić lub podjechać do ASO i jak masz tam dobre "chody" to ci wszystko podadzą jak na tacy z książek serwisowych do poszczególnych modeli :pstryk:

Tak samo są programy komputerowe dla warsztatów samochodowych z opisami poszczególnych marek i modeli samochodów z dokładnymi opisami części, wymiarami itp. itd.

Są to oczywiście płatne programy, ale jak wiesz co to jest TORRENT to koszty znikają :D

PzDr