Skocz do zawartości

Wymiana seryjnych głosników w drzwiach - wasze opinie


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętaj, że klejenie drzwi wewnątrz(poszycie zewnętrzne) wg specjalistów mija się z celem i szkoda na to kasy i czasu.

Znamy w takim razie inną szkołę.:) 

U nas wyklejają, przez wzgląd na rezonans blachy.

Ale tylko 1/2 kawałki na większe połacie blachy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis pomógł :) ale oprócz wygłuszenia żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt potrzebne będzie wytłumienie !

Czyli zastosowanie pianki akustycznej (montaż praktycznie identyczny jak z matami) na tapicerce lub drzwiach - zależnie od oczekiwań. Polecam GMS tanie i bardzo dobre -http://www.gms.pl/pl/_sc/30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci to pomoże podsyłam kilka fotek wygłuszenia drzwi z mojego byłego wozidła Buga N/A, w drzwiach Morel Tempo 6 a w słupkach u-Dimension, grało to rewelacyjnie, tylko trochę takie zestawienie kosztowało + 2 wzmacniacze pod siedzeniem, osobno zasilające woofery i wysokotonowe, radio oczywiście z wbudowanymi zwrotnicami, zrobiła się taka mała scena i było całkiem przyjemnie :P

post-15714-0-44418300-1418249367_thumb.jpg

post-15714-0-66511000-1418249378_thumb.jpg

post-15714-0-91137000-1418249401_thumb.jpg

post-15714-0-71279900-1418249423_thumb.jpg

post-15714-0-00258600-1418249445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasłanianie tego otworu blachą za duzo nie dało... rozumiem, że zwrotnica była ustawiana i całość strojona za pomocą jakiegoś sprzętu pomiarowego, zgadza się?

O to samo miałem zapytać - bo jak na jakiejś seryjnej zwrotnicy z innego zestawu było złożone to na pewno nie grało dobrze :) 

Sądzę że na blachy panowie położyli maty - i dobry ruch wykonali :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica była zastosowana z radyjka więc nie potrzeba zewnętrznej było. Tzw system aktywny, strojony poprzez lata doświadczenia osoby, która zęby na tym zjadła  - tu nie trzeba strojenia tak jak w systemie pasywnym ( zwrotnice zew. ) poprzez pomiary. 
Otwór nie tylko ma być zakryty ! Musi byc wzmocniony by nie rezonansowal. Trzeba temu nadać sztywności :rolleyes: 

 

Edytowane przez demasoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy są - lekko na wyrost przykryte matami co najważniejsze i tego bym się nie czepiał.

Ale Ciekawa opcja z tymi zwrotnicami. I dlaczego nie zamontowaliście Morela całego zestawu tylko takie kombinacje ?

Dodatkowa robota strojenia zwrotnic, i to wyższa szkoła jazdy.

A gotowy wystrojony zestaw wyszedł by cenowo podobnie jak osobno U i Morele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz tak:

a) co będzie rezonować w niewzmocnionym otworze?

B) co to jest "tzw system aktywny"?

c) dlaczego nie trzeba strojenia, radio działa jak wróżbita maciej?

d) jak został ustawiony podział pasma, na ucho? czy też jak u wróżbity macieja?

..będzie czy nie będzie rezonować, wg mnie zostało to zrobione poprawnie i z ta cieniutką blachą to żaden grzech a nawet bym powiedział że bardzo solidnie wykonana robota, bez pośpiechu, u mnie nie było żadnych nie pożądanych dźwięków...

jak wygłuszałem kilka lat do tyłu drzwi w moim Renault Kangoo to przyznam ze stosowałem płaskownik i też wyszło bez zarzutu ;) teraz oddałem to miłośnikowi

Jeżeli chodzi o system aktywny to podstawą jest aby radio posiadało czasówki, wtedy możemy jak w moim przypadku napędzać woofery i tweetery nie stosując zewnętrznych zwrotnic tzw. pasywnych

W temacie strojenia radia to jak najbardziej trzeba to wystroić, akurat wróżbita Marcin :lol: tak to zrobił że mi to pasowało..

 

Jeśli chciałbyś zadać więcej pytań to mogę podać na PW telefon tego wróżbity :)  on ci to fachowo wytłumaczy, naprawdę ogarnięty w temacie i służy pomocą  ;)

 

demasoni z ciekawości jaką to jednostkę miałeś ? (z wbud. zwrotkami)

 

ALPINE CDA 9835 bez R :) ..mam ją nadal i pewnie zostanie na zawsze..

Blachy są - lekko na wyrost przykryte matami co najważniejsze i tego bym się nie czepiał.

Ale Ciekawa opcja z tymi zwrotnicami. I dlaczego nie zamontowaliście Morela całego zestawu tylko takie kombinacje ?

Dodatkowa robota strojenia zwrotnic, i to wyższa szkoła jazdy.

A gotowy wystrojony zestaw wyszedł by cenowo podobnie jak osobno U i Morele.

Tak jak wyżej pisałem, wcześniej cały zestaw Morela był zamontowany w moim Kangurze a z racji tego że woofery bardzo przypadły mi do gustu przeniosłem je do drzwi Imprezy :) ktoś mi doradził aby połączyć to z ciepło grającymi tweeterami U-dimension i tak to zostało razem zespolone a mi to odpowiadało..

Edytowane przez demasoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numeru nie potrzebuję, z resztą nie widzę potrzeby zawracania gitary komuś :) bardziej chodzi o to, że zgranie ch-ki dwóch głośników i podział pasma na zwrotnicy bez sprzętu pomiarowego jest zasadniczo niemożliwe do zrobienia, no ale cóż - widocznie się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tutaj znalazłem fajny filmik jak wyciszyć drzwi, może komuś się przyda:

 

Mam pytanie czy taki zestaw:

http://allegro.pl/morel-tempo-6-mdf-10-mat-silentcoat-wroclaw-i4842947941.html

 

pod względem wielkości głośników jest standardowy czy potrzebne będą jakieś przeróbki? Nie mogę znaleźć w necie wymiarów 

jakie głośniki będą pasowały do mojego Outbacka '06, a nie jestem zbyt zorientowany czy to wszystko ma standardowe wymiary czy nie.

Wiem, że to wątek o Imprezie, ale może ktoś będzie wiedział.

 

Czy w ogóle taki zestaw to dobry wybór żeby poprawić jakość dźwięku dla przeciętnego słuchacza?

 

Druga sprawa to czy jeśli ktoś się na sprawie nie zna to warto się brać samemu do montowania takich głośników + wyciszenie czy wcale nie musi to być prosta sprawa i lepiej sprawę oddać 'szpecom'?

 

pozdrawiam

Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz jakiś podstawowy zmysł majsterkowicza to dasz radę bez problemów. a co do tego sklepu, to zadzwoń i podpytać, czy audio systemy nie będą lepsze :) poza tym, jeśli chodzi o problemy, to jedynym w sumie może być montaż tweeterów, które mogą nie pasować w miejsce fabrycznych(o ile takowe były) i wtedy trzeba będzie albo dorabiać, albo przerabiać mocowanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...