Skocz do zawartości

CEL kody P0030 P1518


grende

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapaliła mi się lampka Check Engine, Forester SG 2005r, benzyna 2L N/A . Z uwagi że i tak miałem umyć filtr powietrza (K&N) zanim cokolwiek zacząłem robić wyjąłem go do umycia (nie był jakoś tragicznie brudny), założyłem z powrotem i zauważyłem że nie do końca była dopchnięta rura doprowadzająca powietrze do puszki filtra (to tak na marginesie). Po złożeniu wszystkiego CEL zgasła na max 1 dzień. Później włączała się gasła na 2-3 minuty i potem już na stałe się świeciła.  Po odpaleniu zwykłego interfejsu OBDII przez torque na komórce odczytane są 2 kody błędów:

P1518 - Starter switch circuit low input

P0030 - O2 Sensor Heater Circuit Range/Performance Bank 1 Sensor 1

Przy okazji wzrosło mi dość znacznie spalanie. Błędy skasowałem przy użyciu w/w programu i od kilku dni już nic się nie zapala, auto cały czas jeździ normalnie. Nie zdążyłem sprawdzić jeszcze co ze zużyciem paliwa (zaraz będzie równe 100km przejechane to podjadę sobie i przy okazji zobaczę).

Rozumiem że jeden z tych kodów dotyczy przedniej sondy lambda drugi pewnie akumulator (założona Centra ma już ze 3-4 lata). Mam drugi interfejs skombinowany VAG KKL więc pomyślałem sobie żeby obczaić co w programach FreeSSM i EcuExplorer będzie można zobaczyć. Zacząłem się bawić no a tam krzyczą żeby zajrzeć i coś tam z zielonymi wtyczkami pokombinować. Poniżej fotka tego co tam zastałem... proszę o komentarz. Drugie pytanie na jakie parametry trzeba patrzeć czy wyżej wymieniony czujnik pracuje poprawnie. Oryginalny niecałe 1000zł a zamiennik DENSO koło 500zł więc nie mało i na zasadzie "na wszelki wypadek" wolał bym nie wymieniać. Pozdrawiam.

 

s49jt5.jpg2zrkprb.jpg


Czy ktoś byłby wstanie wykombinować o co chodzi z tymi kablami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...