Skocz do zawartości

Płyny sprzęgło i wspomaganie Legacy IV 2.0 MT


baniakjr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje troche pomocy i pewnie zadam parę banalnych lub wręcz głupich pytań, więc proszę o wyrozumiałość :)
Samochód działa jak zawsze sprawnie, ale coś mnie dzisiaj tknęło aby zajrzeć pod maskę. No i zobaczyłem:

  1. płyn wspomagania kierownicy na minimum (tym zimnym) a samochód był po przejechaniu jakiś 4-5 Km.
  2. płyn sprzęgła trochę poniżej minimum.

Wspomnę tylko, że samochód od początku serwisowany w ASO, nie mam teraz możliwości oddać tam samochodu (Pewnie dopiero za 2-3 tygodnie), nie mam też dostępu do książki serwisowej i nie wiem jakie były płyny (i czy w ogóle zmieniane, choć samochód ma 175 tyś. KM więc pewnie tak).

 

No i teraz zaczną się pytania:

 

Czy mogę uzupełnić płyny? To pytanie bardziej czy można je mieszać, bo jak wspomniałem nie wiem jakie są. Jeśli tak to jakie polecacie (rozumiem, że sprzęgło DOT3/DOT4 a wspomaganie Dexron III, ale jaki producent, konkretny typ).

 

Czy wymianę tych płynów jest w jakiś sposób kłopotliwa/podchwytliwa? Po prostu czy mogę to zlecić przeciętnemu mechanikowi (niezapoznanemu z subaru, nie ASO)? Wiem, że schrzanić to można wszystko, ale zakładam że mechanik będzie w miarę ogarnięty. Tutaj to samo pytanie o płyny jakie polecacie.

 

 

Samochód:
Legacy IV 2004r
2.0i Manualna skrzynia

 

 

Z góry dzięki za pomoc :)


Hmm, brak jakichkolwiek odpowiedzi? Najważniejsze dla mnie jest czy wymiana płynu/oleju w sprzęgle wymaga fachowej wiedzy żeby czegoś nie zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że uzupełnić. Tak ,jak piszesz:

 

 

(rozumiem, że sprzęgło DOT3/DOT4 a wspomaganie Dexron III, ale jaki producent, konkretny typ).

Producent bez większego znaczenia.

Najlepiej wyciągnij strzykawką z dna zbiornika wspomagania  troszkę, wylej na coś jasnego ,nawet papier-jak będzie osad-wymień, ale dolej jak najszybciej,jeśli jest mniej niż min.

Wymiana podobna jak w innych autach -najwyżej będzie miał chłop kłopot z odpowietrzeniem sprzęgła :) , ale nie spitoli tego.

Ja  nie pompowałem pedałem, tylko luzując odpowietrznik przepusciłem płyn dolewając ciągle nowego. -wtedy się nie zapowietrzy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprzęgło uzupełnione. Osadu nie było. Płyn wygląda dobrze.

 

Dzwoniłem też dziś do ASO potwierdzili to co pisałeś. Mam kontrolować czy nie ubywa a jak będę miał juz możliwość to ich odwiedzić :) sprawdza stan płynu i szczelność.

 

Wspomaganie jednak jest ok. Sprawdzałem na letnim silniku i był poniżej hot min, ale jak wystygł to jest ok. Na dobrze rozgrzanym też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...