Skocz do zawartości

wymiana kiery w forku XT 04MY


wysocki808

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko do was drodzy forumowicze.

Czy któryś z was orientuje się cz wymiana kierownicy w forku 04 to jakaś skomplikowana operacja?

Jakieś rady, porady bądź wskazówki od bardziej doświadczonych kolegów?

Dodam tylko że kierę juz nabyłem i wymieniam na taką samą jaka miałem fabrycznie, a powodem wymiany jest uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak budowa cepa. Przygotuj klucze: gwiazdkowy imbus chyba 8, nasadowy bodajże 17 ale z nasadką bo bez nasadki będzie za płytki, najlepiej z grzechotką, oświetlenie lub rób to w dzień (ja miałem latarkę w buzi) i dwa browary. Przed przystąpieniem do prac, łykasz 3 głębokie, odłączasz klemy, prostujesz koła, z boku kiery odkręcasz imbusem dwie śróbki, przerwa na 3 płytkie łyczki, podnosisz poduszkę, odpinasz styki. W poduszce jest taki dziwny styk, musisz go podważyć albo paznokciem albo pęsetą. Po ściągnięciu poduszki proponuję przykleić taśmę na górze, która połączy kierownicę z tym co zostanie po ściągnięciu. Taśmę przetnij gdzie jest szczelina. W razie czego będziesz mógł wrócić ze starą kierownicą idealnie ustawioną jak pierwotnie. Dwa łyki. Najlepiej jak kierownicę udało Ci się przyblokować, jak nie to trzymaj kolanami lub poproś kobietę by Ci trzymała i odkręcaj nasadowym główną śróbę. Jak ją ruszysz, odkręć ale nie do końca. Teraz poruszaj kierownicą i powoli ją wyciągnij, zatrzyma i się na na śróbie. Znowu parę łyków. Potem paluszkami odkręć śróbę i delikatnie odciągnij kierownicę tak by Ci się to kółko pod spodem z kabelkami nie obróciło. I już jesteś prawie na końcu. Kończ pierwszego browara i otwieraj drugiego. Potem wszystkie czynności intuicyjnie w kolejności odwrotnej. 30 min i po temacie. Powodzenia. Pamiętaj o segregacji śmieci po wypiciu i umyciu rąk :)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...