Skocz do zawartości

Podgrzewane siedzenia


grzesius88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z podgrzewanymi siedzeniami,a mianowicie chodzi o to ze prad nie dochodzi do wlacznikow podgrzewania. Bezpieczniki sprawdzalem i sa ok. Pod fotelami tez odpinalem kostki i nie ma pradu. Pacjent to Legacy 99r. 2.0

Edytowane przez grzesius88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak mi pozwoli czas popatrze. Nie sprawdzilem tylko czy w bezpiecznikach jest prad,bo nie mialem jak wlozyc miernika bo w Subaru sa mniejsze bezpieczniki


Rozebralem tylko nie wiem ktora to kostka

W bezpiczikach jest prad

post-18487-0-77965400-1416226461_thumb.jpg

Edytowane przez grzesius88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie biała, 8-pinowa kostka (2 rzędy po 4), napięcie powinno być na niebieskim przewodzie po przekręceniu stacyjki.

 

Między tą kostką a bezpiecznikiem powinien być jeszcze przekaźnik gdzieś pod kierownicą - ale o tym niewiele wiem bo u mnie fabrycznie go nie było, dokładałem sam. Może właśnie on padł. Dochodzą do niego 4 przewody: biało-niebieski, niebieski, żółto-czerwony i czarny.

 

Przy okazji, wojto79 - wielkie dzięki za pomoc przy uruchomieniu grzania :-) spięte na krótko wszystko pięknie działa zgodnie z Twoimi wskazówkami. Mam tylko głupi problem ze znalezieniem w miarę dobrze dostępnego plusa po stacyjce żeby wszystko po bożemu spiąć.

Edytowane przez nrb
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby go ominąć musisz wyprowadzić sobie (skądś) 3 przewody: plus z aku (z bezpiecznikiem), plus po stacyjce i masę. Czwarty to właśnie ten niebieski który idzie do prawego słupka. Te cztery przewody wpinasz w zwykły przekaźnik za kilka zł ze sklepu moto i powinno hulać.

 

Ja tak właśnie chcę zrobić u siebie. Już nawet prawie zrobiłem, znalazłem +12V po stacyjce pod kierownicą, ale natężenie jest tam tak znikome że nie chce uruchomić przekaźnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam tylko głupi problem ze znalezieniem w miarę dobrze dostępnego plusa po stacyjce żeby wszystko po bożemu spiąć.

Ja wziąłem z kostki w słupku (nie pamiętam której) ale któryś z przewodów na zdjęciu @@grzesius88, dostaje 12 po zapłonie i ja tam mam wpięty przekaźnik. Weź probówkę i sprawdź w tych kostkach. Na bank coś tam znajdziesz.

Jak byś miał problem to wal na PW (łatwiej będzie mi zauważyć maila).

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze mam przyspieszone ''ferie'' ,podpialem plus z aku do niebieskiego przewodu i zlaczylem kostke. Lampki w przelacznikach ''ożyły'''juz byłem szczesliwy ze  bedzie grzalo-nawet wczesniej kupiłem przekaznik,a tu klapa. Fotel pasazera wogole nie grzeje,a kierowcy tylko troche w jednym miejscu. Pewnie maty sa uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...