Skocz do zawartości

Stukanie w silniku WRX 2001


Loucyphre

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciełem powitać wszystkich Forumowiczów oraz Dyrekcję SIP.

Rok temu nabyłem Subaru Imprezę WRX kombi, w ASO we Wrocławiu. Po kilku miesiącach użytkowania zaczęły dochodzić z nagrzanego silnika dziwne stuki po stronie turbosprężarki. W dalszych miesiącach odgłosy nasiliły się, a moje podejrzenia padły na któryś z zaworów.Regulacja luzu zaworów nic nie wskórała i mechanicy orzekli, że to pewnie sworzeń tłoka. Umówiłem się więc na rozebranie silnika i diagnozę usterki. Po tygodniu ASO Wrocław orzekło nie rozbierając silnika, że przyczyną był nieprawidłowo działający napinacz paska rozrządu, powodujący przestawienia rozrządu podczas pracy silnika!!!Pasek i napinacz wymieniono na nowy i rzeczywiście już nie stuka tak samo tylko inaczej, a samochód jakoś tak nie jeździ (silnik stracił kulturę pracy i oddech).

I tu moja prośba do Dyrekcji: jeżeli macie może informacje o podobnych przypadkach lub możecie mi poradzić jakiś naprawdę fachowy serwis w Polsce to proszę o odpowiedź.

Z poważaniem

Wojciech S.

P.S. To już nie pierwszy mój przypadek fantastycznej diagnozy i naprawy gwarancyjnej we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź - właśnie wróciłem z wojaży i dopiero teraz (niestety !) przeczytałem Pański wpis.

Gdyby był Pan łaskaw przesłać na moje PW bezpośredni kontakt (telefon), to będę miał mozliwość poprosić szefa naszego działu serwisu o kontakt z Panem w celu uzgodnienia dalszego postępowania.

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...