Skocz do zawartości

działkowe dłubanie


KrczK

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

 

Sprawa prosta wyrwałem się parę dni temu na Mazury i dłubie 

potrzebuje pomocy w paru prostych sprawach 

 

a) zauważyłem że mam przepalone dwa bezpieczniki

 

 post-13988-0-45205700-1398597996_thumb.jpg

 

 

 - od ABS-u na dole w puszcze  

 - jeden od prawego wentylatora (1)

 - i jednego widzę że nie ma (2) opisanego jako height. Mam wersje GX a gdzieś wyczytałem że mogą one regulować wysokość o ok 5 cm w zależności od prędkości itd i chyba niektóre miały do tego odpowiedni guzik w kabinie. Jaki to powinien być bezpiecznik ? nie mam porównania 

 

wymieniłem  dwa pierwsze 

 

wentylator charczy jak by miał piasek w łożyskach (drugi działa ok sprawdzałem złączając dwie zielone pod deską)

chciałem go wymontować i przeczyścić ogólnie zrobić oględziny :) ale wtyczki nie mogę wyczepić, tam jest jakiś zaczep który powinienem najpierw odczepić? wtf ? :P

 

 

ABS 

 

post-13988-0-40401900-1398598948_thumb.jpg

 

tu po wymianie zaczeły się dźwięki spod maski które wydobywały się z tego czarnego pudełka (3) tak jak by coś się ładowało co jakiś czas. Hamulec mocno dociśnięty na postoju odbijał jak bym bieg bez sprzęgla wbijał ale jak przejechałem kawałek to zahamował ładnie 

ale wyskoczył check. Nie wiem co robię źle ale nie mogę go odczytać wpinam drucik w czarną żeńską wtyczkę w prawy otwór i daje do masy. Odpalam zapłon i check nie miga. Nie wiem gdzie popełniam błąd bo niby robie wszystko tak jak jest napisane w wielu tutorialach. Lepiej wypiąć bezpiecznik i jeździć na odpiętym ABS-ie tak jak do tej pory ? 

Tak przy okazji za co odpowiada to co jest po prawej od tej czarnej puszki (4) ?

 

 

B) zauważyłem że tu jest trochę mokro da się coś powiedzieć na podstawie tego zdjęcia ?

 

post-13988-0-39495700-1398599691_thumb.jpg 

 

 

b ) troche grubsza sprawa. (blad 35)

Szukam pochłaniacza par paliwa który jest podobno pod jest jeszcze pod prawym przednim nadkolem nie przeniesli go jeszcze do baku (rocznik 94). Naprowadził by mnie ktoś trochę bardziej zanim sie do tego zabiorę ? 

 

dzięki za pomoc

jak coś popieprzyłem to poprawcie wiedzę czerpie z internetu :)

pzdr.

Edytowane przez KrczK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...