Skocz do zawartości

P0519 Idle Air Control System Performance


marekmok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Od jakiegoś czasu co około 250km również pojawia mi się błąd P0519... (Forester 2003 SOHC EJ201 125KM).

Przeczyściłem przepustnicę wraz z zaworem, czujnikiem położenia przepustnicy, natomiast czujnika boost bałem się czymkolowiek zalewać, bo nie wiem co ma w środku - w każdym razie poza kostką przyłączeniową ma mały króciec (z dziurką) który siedzi w korpusie przepustnicy.

Niestety po przejechaniu w/w odcinka p0519 pojawił się na nowo :(

Na anglojęzycznych forach piszą różne rzeczy na ten temat, od czujników przepustnicy, poprzez czujnik biegu jałowego, a skończywszy na popękanym korpusie silnika :///

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady :)

Marek M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej. Czy udało Ci się coś zdziałać w w/w sprawie ponieważ od jakiegoś czasu mam to samo i  nie bradzo wiem za co się zabrać i co wymienić. Poza wyskakującym błędem nic niepokojącego z autem się nie dzieje. Pacjent to Forester 2002 wolny ssak  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak napisałeś, nic złego z autem się nie dzieje. Błąd pojawia mi niezwykle rzadko, zazwyczaj jak go wkręcam powyzej 3k obr/min na nierozgrzanym silniku czyli do pierwszych 2km od uruchomienia. Mechanicy rozkładają ręce :) więc uznałem że ten typ tak ma i śmigam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...