Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jakby francuzi
Jakby bacia miała wąsy. Żabojady nie raz udowodniły, że patrzą jedynie własnego nosa. Wszyscy zaczęli wołać o sankcjach to i francuzik wrzasnął, a że za głośno i nie w tonacji to zaraz go spieprzyli i kazali odwołać więc zaczął bredzić, że odwołanie odwołane do października, a wtedy będzie już za późno, albo lepiej może zapomną i nie wypomną.

Adolf Putiner może sam sobie strzelić w stopę, bo jeżeli jeszcze co chapnie a świat zareaguje to francuziki oczywiście polecą ze sforą choć na końcu z ostrożności. Pierwsi pierś wypną Niemcy i brytole krzycząc: Putinera skazałem jakom zbójców skazał pod opoką, którą sycylianie zwą birbante rocco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dlatego napisalem "jakby"

latwo wywnioskowac z wczesniejszych wypocin, ze moja wiara w spojnosc uni i skutecznosc sankcji jest podobna do tej ze elvis zyje ;)... (i ze beben zdazy na plejady ;P )

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Stachu czym Ty sie w ogole na codzien zajmujesz? 

na razie obstawiam psycholog/ekonomista/historyk/geolog o specjalnosci pozyskiwanie lupkow

Wystarczy uwaznie slezić komentarze specjalistów i taką właśnie wiedzą staram się dzielić.

 

Po raz kolejny zwracasz się "ad personam" w związku z tym zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe,w moim fachu to i psychologiem też trzeba być:-)

Historię bardzo lubię :-)

 

Co do lupkow to dwa lub trzy dni temu zmieniono ustawę o poszukiwaniu i koncesji na wydobycie,teraz będzie dwa w jednym.Szkoda ze tak późno.Dziś na temat polskich lupkow słyszałem ciekawą rozmowę w tok fm i ciekawą wypowiedź w-ce ministra z rządu sld,stąd moje pogłębione refleksje;-)

 

Podoba sie Maleńczuk?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mówiłem w innym wątku, dla mnie Malenczuk się skończył od czasu gdy zaczęli go słuchać moi rodzice :)

Kiedyś się darli na mnie: wyłącz tego szarpidruta (a to za czasów homo twis, pudelsow, pudła z gwadelupy i populares uber ales...)

Teraz ja mowię to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sie "Wladymir" podoba:-D

McCain ma nie tylko jaja ,ale i poczucie humoru,to jego odpowiedź na sankcje z Moskwy

- Sądzę, że będzie to oznaczać, że moje wiosenne wakacje na Syberii są już nieaktualne, że utraciłem akcje w Gazpromie i że moje tajne konto w moskiewskim banku zostało zamrożone :-D:-D:-D

 

Za to w Pentagonie chyba stracili rozum wierzac zapewnieniom ruskich,że nie wejdą na Ukrainę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za to w Pentagonie chyba stracili rozum wierzac zapewnieniom ruskich,że nie wejdą na Ukrainę.

Może tylko dyplomatycznie w to wierzą. A w realu kombinują - Irak podobno bije rekordy w eksporcie ropy. I pewnie nie z własnej inicjatywy. Mam nadzieję, że to początek gry na bankructwo Putina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za to w Pentagonie chyba stracili rozum wierzac zapewnieniom ruskich,że nie wejdą na Ukrainę.

 

Może tylko dyplomatycznie w to wierzą. A w realu kombinują - Irak podobno bije rekordy w eksporcie ropy. I pewnie nie z własnej inicjatywy. Mam nadzieję, że to początek gry na bankructwo Putina.

No chyba,że udają naiwnych:-D(w pentagonie;-))

 

Czyli myk Regana w ofenzywie :-) Teraz jeszcze przeforsować export z lupkow,o czym pisałem wczoraj i za parę miesięcy do roku putin zdycha:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankructwo Putina = III wojna światowa

Fajne masz nadzieje ;)

No. Mnie też się podobają ;)

Sądzisz, że sam Putin da radę wojnę poprowadzić? ;)

 

 

 

Przypomnę raz jeszcze,tak wykonczono ZSRR.

 

Stachu, niestety, jak czytam wątek, to niektórym nie przypomnieć, a wyłożyć trzeba jak to przebiegało :)

 

A tak bardziej poważnie - sądzicie, że jak kasa przestanie wpływać, to się Putin utrzyma? Tam też dla wierchuszki się kasa liczy, a ani na Ukrainie, ani w Mołdawii czy krajach bałtyckich jej nie ma. Kasa jest w państwach UE. I jak przestanie płynąć, będzie wielu niezadowolonych.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostak u władzy, z wyolbrzymionym ego dzięki kilku sukcesom międzynarodowym, podda sie czy bedzie walczył do ostatniego żołnierza żeby utrzymać swój tron?

 

To ja przypominam 1938-39r. Niemcy są bankrutami, weksele mefo, Hjalmar Schacht, Austria...

Putin przycisniety do ściany bedzie sie bronił gospodarczo lub militarnie, za wszelką cenę bedzie chciał utrzymać swoj stołek... Czy jednak poda sie do dymisji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ważna będzie postawa Chin,tego się trochę obawiam.

Premo,ale dziś to troche inaczej wygląda.Za putinem stoją oligarchowie i ich majątki,niektórzy twierdzą nawet,że putin to ich marionetka.Nie sądzę też,ze putin ma aż takie wielkie poparcie w narodzie jak nam się wmawia i jakie miał kiedyś hitler.

 

Dziś bez kasy nie da się prowadzić wojny.Myślę ,że nie odważy się staczac rosji w przepaść.

 

Ale tak naprawdę to wszystko wymyka sie spod racjonalnego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja przypominam 1938-39r. Niemcy są bankrutami, weksele mefo, Hjalmar Schacht, Austria...

Różnica w tym, na co Niemcy wydawali kasę, a na co Rosja. A zatem i jaki potencjał militarny względem innyh państw miały Niemcy w 39 i Rosja teraz.

 

 

 

Czy jednak poda sie do dymisji? :)

Ojej, no co za pytanie, mam Ci odpowiedzieć, że właśnie tak, poda się do dymisji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie Gorbaczowa i Jelcyna do Putina... Tamci raczej aż takiego snu o imprerium nie mieli.

Oczywiście są jeszcze Chiny, a czy Rosja od dawna sie nie zbroi, czy dużego dochodu nie ma z handlu bronią, czy ma chętnych i gotowych duzo zapłacić za pewne głowice??? Tego nie wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy Rosja od dawna sie nie zbroi, czy dużego dochodu nie ma z handlu bronią, czy ma chętnych i gotowych duzo zapłacić za pewne głowice??? Tego nie wiemy

To prawda, ale sam Putin na pewno wie, że pomijając opcję jądrową, na wojnę z zachodem go nie stać. I Rosja zbroi się, ale to jest tylko próba nadrobienia zaległości,  to technologicznie jej armia została wiele lat za armiami zachodnimi.

 

 

 

Za putinem stoją oligarchowie i ich majątki,niektórzy twierdzą nawet,że putin to ich marionetka.Nie sądzę też,ze putin ma aż takie wielkie poparcie w narodzie jak nam się wmawia i jakie miał kiedyś hitler.

W tym właśnie rzecz. I jeszcze jedna różnica - czasy Hitlera a XXI wiek sa nieporównywalne. Hitler konkurencję po prostu eliminował i niewielu nawet musiało o tym wiedzieć, że tak się dzieje. Jeśli Putin zacznie eliminować niezadowolonych, to szybciutko zostanie przez oligarchów usunięty, bo sami będą się go obwiać.

 

 

 

Ale tak naprawdę to wszystko wymyka sie spod racjonalnego myślenia.

Piękne podsumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...