Skocz do zawartości

UWAGA: przekret na "kuriera"!


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Ponizej tresc:

 

 

Wiem, że Wykop.pl to nie Policja, ale zamieszczam ten wpis raczej jako przestrogę.

 

Kilkanaście minut temu znalazłem na portalu Facebook wpis w którym pewien mieszkaniec Wrocławia opisuje sposób w jaki go okradziono na tzw. kuriera. Oto jego treść (pisownia oryginalna):

 

"Hey Wszystkim.

Na wstępie zachęcam do zapoznania się z postem i UDOSTĘPNIANIA.

 

W dniu wczorajszym zostałem oszukany poprzez grupę/gang/szajkę tzw. Kurierowców.

Cały proceder polegał na telefonie od oszustów że są zainteresowani zakupem felg wraz z oponami- dogadaliśmy się co do ostatecznej ceny- 4900 zł, i Pan oznajmił że zamówi kuriera ponieważ jego firma handlująca samochodami/ warsztat ma zniżki na wysyłkę i będzie to polegało na tym że przyjedzie kurier DPD doręczy wszystkie kwity itd. oraz odbierze ode mnie felgi za pobraniem. W dniu wczorajszym przyjechał kurier(25-30 lat wzrost 180-190 zarośnięty brunet nie ostrzyżony), autem marki Mercedes Sprinter model o numerach nadwozia CZN FC40, model sprintera 2002-2005 rok, odebrał ode mnie wszystkie felgi, doręczył kwity i co NAJWAŻNIEJSZE- Był to oszust ubrany za kuriera DPD (uniform polarowy z napisem czerwonym DPD), zaś auto było oklejone napisami DPD. Oczywiście numer nadania przesyłki okazał się fałszywy, zaś Oszuści oszukali na dzień dzisiejszy kilkadziesiąt osób( wszystko mają obcykane, sam dyrektor oddziału Wrocławskiego oznajmił mi że tylko numer nadania przesyłki nie zgadza się).

 

 

Calosc na: http://www.wykop.pl/...c-wykopowe-csi/

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tego mieszkańca Wrocławia ale i trafiają się też nieuczciwi kurierzy którzy naprawdę pracują w firmie kurierskiej np ostatnio w okresie wakacyjnym w łodzi rozbito gang (kilka osób ) którzy kradli paczki nadawane z Anglii na głównej poczcie przy dworcu kolejowym kaliska. A u mnie w firmie też mamy problem bo zamówiliśmy narzędzie pneumatyczne wraz z katalogami (na szczęście za około 100 zł) i dostarczono nam paczkę (zbieg okoliczności bo też DPD) która była nadana w foli firmowej DPD która była obklejona dodatkowo zwykłą taśmą szarą z jednej strony a narzędzia w paczce brak tylko same katalogi zostały. Jak wysłaliśmy zdjęcie do sklepu to sprzedawca zdziwiony że jego paczka obklejona dodatkowo jakąś inną taśmą i podobno to nie pierwszy przypadek taki.

 

jest jeszcze druga metoda wyłudzania kasy , przyjeżdża kurier z paczką i szuka firmy która brzmi prawie identycznie jak nasza adres sie zgadza telefon się zgadza ale błędna nazwa firmy zamiast np. budomatik to jest budomat lub bodomatik niby to samo ale jednak nie. taki kurier nie wie co ma zrobić i pyta się czy może skorzystać z telefonu by to wyjaśnić bo jego komórka się rozładowała , my się zgadzamy i koleś se dzwoni na jakieś linie płatne gdzie minuta kosztuje 25 zł lub więcej i siedzi se na lini z 5 minut a następnie przeprasza bo to pomyłka i odjeżdża a nam później przychodzi rachunek na 200 zł lub więcej .

 

Może by warto było zrobić posta z wszelkimi metodami wyłudzania naszych ciężko zarobionych pieniążków ku przestrodze.

Edytowane przez IVAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Mercedes na blachach z mojego regionu, więc ktoś z okolicy... Kiedyś jeździł u nas taki kurier DPD, podobny do rysopisu, też mercem, przywoził nam jakieś paczki. Od roku go nie widziałem.

Edytowane przez MegasWRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierze ode mnie felgi za pobraniem

 

W tym wypadku kurier powinien wypłacić pieniądze.

 

Niema pieniędzy, nie ma towaru. Proste

 

Dziwne to

 

Przekazujesz przesylke kurierowi, a firma kurierska ma jakis czas na przelanie tych pieniedzy na Twoje konto.

Wyobrazasz sobie kuriera jezdzacego z 5000pln do klientow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierze ode mnie felgi za pobraniem

 

W tym wypadku kurier powinien wypłacić pieniądze.

 

Niema pieniędzy, nie ma towaru. Proste

 

Dziwne to

 

Przekazujesz przesylke kurierowi, a firma kurierska ma jakis czas na przelanie tych pieniedzy na Twoje konto.

Wyobrazasz sobie kuriera jezdzacego z 5000pln do klientow?

 

Za pobraniem,to za pobraniem, a nie przelewem.

 

A dlaczego by nie.Jeżeli jest dostawa za pobraniem to też kurier,dostawca jedzie z pieniędzmi pobranymi za towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci juz teraz: tak to nie dziala

o to chodzi w pobraniu, ze osoba kupujaca przekazuje pieniadze kurierowi w momecie odbioru towaru

pozniej firma kurierska robi przelew na konto osoby sprzedajacej

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci juz teraz: tak to nie dziala

o to chodzi w pobraniu, ze osoba kupujaca przekazuje pieniadze kurierowi w momecie odbioru towaru

pozniej firma kurierska robi przelew na konto osoby sprzedajacej

 

Już się pogubiłem kto, z kim i dlaczego.

 

Jedno jest pewne,gościa skubnęli na kilka tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też firmy kurierskie które odbierając towar od dostawcy płacą mu za ten towar ale jest to uwarunkowane regulaminem i miedzy innymi kwota w niektórych firmach spedycyjnych nie może przekroczyć 250 zł / 500 zł i zazwyczaj jest to na takiej zasadzie że zlecając takie odebranie towaru należy uiścić tą kwotę na konto firmy spedycyjnej ale to się nie nazywa opcją za pobraniem to ma inna nazwę i raz w naszej firmie mieliśmy taki przypadek że kurier nam zapłacił za towar który zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...