Skocz do zawartości

Szukam inspiracji na 1-2 tyg urlop w styczniu ;)


jathek

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję Egipt.

 

Chociaż to Afryka :P:biglol:;)

 

Oprócz oczywistych atrakcji, z aktywnego wypoczynku polecam nurkowanie, jest tam kilkanaście zajefajnych miejscówek do "oblukania".

Do tego blisko i ceny nie powalą na kolana.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bylem na Malediwach, a konkretnie na wyspie Hanimaadhoo (marzec-kwiecien). Wyjazd na 2 tygodnie. Wydalem 4500pln za wszystko czyli:

lot Emirates: waw-dubai-male-dubai-waw

lot wewnetrzy male-hanimaadhoo-male

zakwaterowanie z wyzywieniem (3 posilki dziennie - pyszne) i codziennymi atrakcjami jak zwiedzanie wysp atollu Haa Dhaalu, nurkowanie z butla, snurkowanie i wiele innych.

http://asseyri-inn.com/

 

Placilismy 55USD za osobe/dobe - bylismy w grupie 7 osobowej.

 

Miejsce jest autentyczne i absolutnie wyjatkowe. Nie jest to resort, ale przynajmniej widzisz prawdziwe zycie, a nie sztuczne, napompowane resorty.

Obsluga Asseyri po prostu rewelacyjna.

Jutro postaram sie wrzucic jakies zdjecia.

 

EDIT:

wg. mnie najlepsza opcja jest tydzien na Sri Lance, a pozniej lot ze Sri Lanki wlasnie na Hanimaadhoo - na drugi tydzien (lot bezposredni z ominieciem stolicy Male, ktora nie ma praktycznie nic do zaoferowania)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@jathek zapytal mnie na PW czy skoro wyspa ma lotnisko, to czy przelatujace samoloty nie byly uciazliwe?

Otoz nie byly, poniewaz w przeciagu calego dnia jeden samolot startowal i 1 ladowal (Hanimaadhoo polaczone bylo tylko z Male). Wiem, ze teraz sa loty ze Sri Lanki do Hanimaadhoo, wiec lotow moze byc wiecej (musisz sprawdzic ile np. na skyscanner.net).

 

Ja podczas calego 2tyg. wyjazdu nie slyszalem ani jednego samolotu (moze dlatego, ze byl to dosyc aktywny wypoczynek z niewielka iloscia nicnierobienia na lezaku).

 

Zdjecia wrzuce wieczorem :)

 

znalazlem zdjecie na telefonie. Mniej wiecej tak wygladala woda :)

 

l1xn.jpg

 

wiecej wrzuce wieczorem

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z początku myślałem ze to białe szaleństwo będzie więc poleciłbym Ci moje rejony Nowy Sącz - Krynica - Zakopane

 

A jeśli ciepło leć do Afryki Jathek! :biglol::yahoo:

Ja tez tak myslalem i chcialem zaproponowac Alaske :)

Ale jak ma byc cieplo.... i bez mocno opalonych ziomkow Husajna noblisty to Australia, Nowa Zelandia...... albo rejs katamaranem po wyspach dziewiczych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na miejscu jest dosc drogo ;)

 

EDIT:

 

Hanimaadhoo (Malediwy)

 

wyspa:

txfe.jpg

 

gl1i.jpg

 

r15b.jpg

 

wyjscie z portu

 

osat.jpg

 

picnic island:

 

c7rh.jpg

 

niestety przez cale 2 tygodnie brakowalo wiatru..

 

y9il.jpg

 

ale byly inne atrakcje:

 

vhhp.jpg

 

pafn.jpg

 

cs2z.jpg

 

no i my na koniec :)

 

ysuv.jpg

 

niestety nie mam zadnych zdjec z nurkowania, snurkowania, wieczornego lapania ryb, czy wypatrywania delfinow.. mile wspomnienia :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełom lutego/marca byłem Tajlandia/Kambodża. Wzięliśmy objazdówkę z biura i byliśmy mega zadowoleni. Ankor naprawdę robi wrażenie. No ale o braku turystów można zapomnieć ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ankor mieliśmy 3 dni, ale w 2 tez dasz radę. Phnom Penh nie było nam dane zobaczyć. Coś trzeba zostawić na następny raz bo do Kambodży napewno wrócimy. Jedzenie prze mistrz :)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Malediwy sa dosc skrajnie zislamizowane. Poza rezerwatami tfu resortami dla turystow zamordyzm i fanatyzm jak u Talibow. Pytanie czy chcemy to finansowac :).

 

Ja bym jednak rozwazyl Afryke. Kapsztad konkretnie. Miejsce magiczne a aktywny wypoczynek dostepny pod kazda postacia. Jet-boaty, quady, mikroloty, samoloty zagle, wieloryby, safari itd. Bylem pare razy, za dwa tyg wracam tam znow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...