Skocz do zawartości

wrx 2003 blob - czytanie ECU


hati

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Jestem na etapie poprawiania paru rzeczy w niedawno zakupionej zabawce. NIedawno pozbylem sie bardzo waznego dla ekologów mechanizmu TGV, musze jednak wywalic go jeszcze z ECU, bo raz - swieci kontrolka, dwa - auto zaczelo oddychac normalnie ale nie wiem czy ECU czegos tam nie przycina i silnik chyba nie pracuje w normalnym trybie.

Poczytalem troche i poprobowalem ecuexplorer'em - nie da sie nic zrobic bez odpowiedniego zlaczenia kostek, Te zielone pod kolumna, to wiadomo, musza byc zlaczone. Jest tak jednak jeszcze jedna kostka, ktorą trzeba zmostkowac, aby umozliwic flashowanie ECU. Znalazlem opis co do czego i z obrazkami tutaj: http://www.scoobyped...ectingToYourECU

 

tylko ze w moim wrx'ie sa inne kolory, jak na tym obrazku

77by.jpg

 

 

Pomoze ktos, ktory z ktorym podlaczyc, coby komp ducha nie wyzional? Przepraszam za moje paluchy - nie dalo sie inaczej tej kostki zlapac. No i jest tam jeszcze podoban kostka, tylko czarna - zagadkowa dla mnei na razie.

Pozdrawiam

 

Dobra, jakos poradzilem. zmostkowałem parami żółty-żółty , czerwony-czarny. Tak chyba sugerowali nawet w linku ktory zapodałem. ECU przełączył sie w tryb serwisowy(mruganie kontrolki ECU oraz wentylatory od chlodnicy zaczely sie załączać i wyłaczać). Niestety nie udało mi sie zczytac ROM'u za pomocą przewodu/interfejsu VAG KKL i np ecuflash czy ecuexplorer'a (ten drugi zreszta korzysta chyba z tego pierwszego).

Gdyby ktoś miał jakieś doświadczenia w tym temacie i chciałby się podzielić - chętnie poczytam :)

Pozdrawiam

hati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...