Jump to content

Wariujące Radio OUTBACK 2007


Żorż Klunej
 Share

Recommended Posts

Przejrzałem dział OTB, ale nie znalazłem niczego podobnego, więc pozwolę sobie zapytać. Od tygodnia jestem posiadaczem OUTBACKA 2007 2.5 wersja bez turbo z gazem,z polskiej sieci dilerskiej. Kupiłem go z dwoma problemami: jednym jest bardzo popularny błąd P0420, a drugim wariacje radia.

Z P0420 to wiadomo co, nie ma się co rozpisywać. Natomiast radio... Bywa że po odpaleniu auta włącza się na chwilę coś tam sobie szuka i po kilku sekundach się wyłącza. Potem znowu się włącza... i tak w kółko. Sytuację może poprawić jedynie wyłączenie samochodu i powtórne odpalenie - w połowie przypadków radio zaskakuje i jest już ok. Jak radio zaskoczy to się już nie przełącza i nie wariuje, aż do następnego odpalenia - wtedy oczywiście znowu ruletka :).

Radio jest oryginalne Subaru, z CD i zmieniarką na 6 płyt. Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa (nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale jest zamontowane w jednym panelu to piszę.) Nie wiem czy ja coś źle robię, bo w żadnym innym aucie tak nie miałem.EDIT: powód - dopisanie nazwy modelu w nazwie tematu.

Edited by Żorż Klunej
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat.

Mam podobny objaw w swoim modelu (2,5; 2007r, wersja EU), tzn. radio żyje swoim własnym życiem... Włącza się i wyłącza raz po raz.

Próbując poradzić sobie z problemem wymieniłem już bezpieczniki zarówno kabinowy jak i ten pod maską. Oba wyglądały na sprawne, ale posiadały lekką korozję na stykach. Niestety nie pomogło...

W czasie kiedy radio ma "lepszy humor" i gra wszystkie jego funkcje są ok. Nie szumi i czysto odbiera.

 

Różnica w objawach w stosunku do poprzedniego postu jest taka, że u mnie wyłączenie i włączenie silnika nie zmienia zachowania się radia.

 

Może komuś udało się rozwiązać tą bolączkę :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...