Jump to content

Jak uzupełnić płyn chłodniczy OBK 2,5 `99 A/T


Paweł951
 Share

Recommended Posts

Witam

Kupiłem niedawno OBK 2,5 `99r A/T.

Płyn chłodniczy jest na dnie plastikowego zbiorniczka wyrównawczego. Było to na zimnym silniku, nie wiem jak było na ciepłym.

Pytanie moje brzmi: czy dolewać do chłodnicy (jak pokazuje obrazek w niemieckiej instrukcji auta) i obserwować stan w zbiorniczku czy lać bezpośrednio do zbiorniczka? Pytam was bo nie wiem czy jest to istotne. Niestety nie znam niemieckiego.

Przyjechałem autem w dniu zakupu w trasie prawie 400 km, temperatura cały czas w normie, nie wiem jak podczas tej jazdy ale dziś po krótkich delikatnych jazdach po mieście włączają się wentylatory.

Mam niesprawną klimę i może ustawienie na klimatroniku powoduje uruchomienie wentylatorów jak podczas pracy klimatyzacji, a może one po prostu się poprawnie włączają. Temp na zewnątrz 18 C.

 

Podsumowując proszę o prostą instrukcję dolania płynu.

Link to comment
Share on other sites

W subaru masz układ chłodzenia ciśnieniowy, sprawdź na totalnie zimnym silniku czy jest w chłodnicy pod korek i dolewaj tylko do stanu zaznaczonego na zbiorniczku uzupełniającym. Jeżeli na zimnym w chłodnicy nie pokazuje płynu, to koniecznie odpowietrz! Jak nie potrafisz zgłoś się do fachowca, Subaru jest "ciężkie" w odpowietrzaniu. Najlepiej zalać dobrej jakości koncentrat nie jakieś wydumki z supermarketów, wyższa temperatura wżenia w koncentratach(mniejsza możliwosć "kieszeni z pary") i oszczędzanie uszczelnień, zanieczyszczenia kanałów silnika, i chłodnic(nagrzewnic) syfem z wydumek. A wentylator jeżeli chodzi i się wyłącza pokazując temperaturę w normie, to po to jest właśnie wymyślony i zainstalowany, czyli jest O.K.

Link to comment
Share on other sites

Mam koncentrat czerwony/różowy oryginalny fordowski oraz jakiś drugi czerwony, który lałem do VW spełnia on normę G48 podobno subaru też takiego potrzebuje. Czytałem gdzieś jednak, że w Subaru jest niebieski ale raczej kolor nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...