Jump to content

reset ECU

sowczan
 Share

Recommended Posts

po czyszczeniu przepustnicy chciałem by to ustrojstwo sie zresetowało i przyuczyło do działania w czystości. Przepustnicę czyściłem oczywiście przy wyłączonym aku i trwało to łącznie około godzinę

Przez ten czas ECU powinno sie już zresetować, ale nie mam pewności, bo licznik kilometrów sie nie wykasował i wskazania zuzycie paliwa też ocalały. Co Wy na to?

Po drugie, wczytałem przed chwilką że jeden furmuowicz czyscił tez zawór PCV i zawór powietrza biegu jałowego.czy w silniku 2.5 US (Automat z 2006) są te zawory i mogę je przeczyścić?

pozdro!

Resetu ECU robi sie poprzez kabelek / inerfejs. Wtedy czyszcza sie nastawy adaptacji.

Km sie nei skasuja bo sa zapisywane nie w ECU

....czyli odpiecie aku na godzinke to jeszcze nie jest reset?

kabelki mam, ten po USB się nie łączy z ECUExlporerem, dzisiaj sprawdzę z interfejsem Bluetooth.

Resetu ECU robi sie poprzez kabelek / inerfejs. Wtedy czyszcza sie nastawy adaptacji.

kabelki mam, ten po USB się nie łączy z ECUExlporerem, dzisiaj sprawdzę z interfejsem Bluetooth.

Resetuje... ale radio :)

Nie wiem jaki masz kabel, moj usb poprzez EcuExplorera resetuje ecu bezproblemu

Resetuje... ale radio :)

Nie wiem jaki masz kabel, moj usb poprzez EcuExplorera resetuje ecu bezproblemu

mój kabel pracuje z kilkoma aplikacjami, a z ECUEx nie chce. Masz do tego jakiś manual, jak nawiązać połączeni i później reset?

mój kabel pracuje z kilkoma aplikacjami, a z ECUEx nie chce.

jaki masz kabel?

potrzebujesz sterowniki do portow usb, ktore instalujesz po podpieciu kabla do lapka i instalacji z poziomu menadzera urzadzen w lapku.

a w otwartej aplikacji ecuexplorer w dolnym lewym rogu masz zakladke port.

klikasz tam prawym przyciskiem myszy i wybierasz ssm/kkl lub obojetnie jaki inny kabel masz.

• Upvote 1

kabel masz/miales zainstalowany jako Com3 ?

Probowales z innymi aplikacjami ten kabel i dzialal ?

Sprobuj tez zainstalowac EcuEx z innego zrodla.

Sama instalacja jest prosta, jak koelga powyzej napisal: sterownik do kabla + Ecu explorer.

W sumie jeszcze nie sprawdzalem ale Torque tez powinien miec taka mozliwosc ? Jak nei Torque to moze cos innego co dziala z interfejsem via BT.

jak masz kabel SSM to zainstaluj FreeSSM .

i oczywiście sterowniki do kabla wymagane.

mam ten soft i chyba nawet sie połączył, nie jestem teraz pewien, a jeśli już to gdzie resetuje się ECU w freessm?

jeszcze jedno, w ECUEx, pojawia się komunikat by przełączyc jakieś zworki w desce by wejść w tryb serwisowy. Jest cos takiego??

na pewno w zakladce ENGINE ale upewnie sie wieczorem jak podlacze go u siebie.

to NIE DZIALA z FreeSSM:

Interfaces with ELM-chip (ELM320, ELM322, ELM323, ELM327) will not work, because they use a fixed AT-command-set which is not compatible with the SUBARU®-specific protocol.

zrodlo:

http://www.subaruoutback.org/forums/65-parts-accessories-performance/39426-freessm-complete-access-your-ecm-tcu.html

Edited by saszynski