Skocz do zawartości

reset ECU


sowczan

Rekomendowane odpowiedzi

po czyszczeniu przepustnicy chciałem by to ustrojstwo sie zresetowało i przyuczyło do działania w czystości. Przepustnicę czyściłem oczywiście przy wyłączonym aku i trwało to łącznie około godzinę

Przez ten czas ECU powinno sie już zresetować, ale nie mam pewności, bo licznik kilometrów sie nie wykasował i wskazania zuzycie paliwa też ocalały. Co Wy na to?

Po drugie, wczytałem przed chwilką że jeden furmuowicz czyscił tez zawór PCV i zawór powietrza biegu jałowego.czy w silniku 2.5 US (Automat z 2006) są te zawory i mogę je przeczyścić?

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetu ECU robi sie poprzez kabelek / inerfejs. Wtedy czyszcza sie nastawy adaptacji.

Km sie nei skasuja bo sa zapisywane nie w ECU

....czyli odpiecie aku na godzinke to jeszcze nie jest reset?

kabelki mam, ten po USB się nie łączy z ECUExlporerem, dzisiaj sprawdzę z interfejsem Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetu ECU robi sie poprzez kabelek / inerfejs. Wtedy czyszcza sie nastawy adaptacji.

Km sie nei skasuja bo sa zapisywane nie w ECU

....czyli odpiecie aku na godzinke to jeszcze nie jest reset?

kabelki mam, ten po USB się nie łączy z ECUExlporerem, dzisiaj sprawdzę z interfejsem Bluetooth.

 

Resetuje... ale radio :)

Nie wiem jaki masz kabel, moj usb poprzez EcuExplorera resetuje ecu bezproblemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetu ECU robi sie poprzez kabelek / inerfejs. Wtedy czyszcza sie nastawy adaptacji.

Km sie nei skasuja bo sa zapisywane nie w ECU

....czyli odpiecie aku na godzinke to jeszcze nie jest reset?

kabelki mam, ten po USB się nie łączy z ECUExlporerem, dzisiaj sprawdzę z interfejsem Bluetooth.

 

Resetuje... ale radio :)

Nie wiem jaki masz kabel, moj usb poprzez EcuExplorera resetuje ecu bezproblemu

 

mój kabel pracuje z kilkoma aplikacjami, a z ECUEx nie chce. Masz do tego jakiś manual, jak nawiązać połączeni i później reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kabel pracuje z kilkoma aplikacjami, a z ECUEx nie chce.

jaki masz kabel?

 

potrzebujesz sterowniki do portow usb, ktore instalujesz po podpieciu kabla do lapka i instalacji z poziomu menadzera urzadzen w lapku.

a w otwartej aplikacji ecuexplorer w dolnym lewym rogu masz zakladke port.

klikasz tam prawym przyciskiem myszy i wybierasz ssm/kkl lub obojetnie jaki inny kabel masz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel masz/miales zainstalowany jako Com3 ?

Probowales z innymi aplikacjami ten kabel i dzialal ?

Sprobuj tez zainstalowac EcuEx z innego zrodla.

 

Sama instalacja jest prosta, jak koelga powyzej napisal: sterownik do kabla + Ecu explorer.

 

W sumie jeszcze nie sprawdzalem ale Torque tez powinien miec taka mozliwosc ? Jak nei Torque to moze cos innego co dziala z interfejsem via BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kabel SSM to zainstaluj FreeSSM .

i oczywiście sterowniki do kabla wymagane.

mam ten soft i chyba nawet sie połączył, nie jestem teraz pewien, a jeśli już to gdzie resetuje się ECU w freessm?

jeszcze jedno, w ECUEx, pojawia się komunikat by przełączyc jakieś zworki w desce by wejść w tryb serwisowy. Jest cos takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno w zakladce ENGINE ale upewnie sie wieczorem jak podlacze go u siebie.

 

to NIE DZIALA z FreeSSM:

 

Interfaces with ELM-chip (ELM320, ELM322, ELM323, ELM327) will not work, because they use a fixed AT-command-set which is not compatible with the SUBARU®-specific protocol.

 

 

zrodlo:

http://www.subaruoutback.org/forums/65-parts-accessories-performance/39426-freessm-complete-access-your-ecm-tcu.html

Edytowane przez saszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...