Skocz do zawartości

STI 2003


ks

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup 2003 STI i mam nastepujace pytania:

 

1. chce w czarnym kolorze. czy wystepuje jako czarny lub czarny metalik (2 opcje)?

 

2. czy mozna zamowic STI ze spoilerem WRX? czy tez trzeba bedzie zamowic oddzielna klape bagaznika i zamienic? a moze wystarczy kupic sam spoiler WRX?

 

3. swiatla projektorowe: tzn. soczewki czy xenony?

 

4. kolor zaciskow hamulcowych ten sam niezaleznie od koloru nadwozia?

 

5. Jak w czarnej wersji wyglada tapicerka - jakie kolory? I jakie sa opcje? czy dobrze rozumiem ze sa 3 opcje: standart, alcantara, skora?

 

6. jakie felgi mozna miec w czarnej? tylko zlote? czy moge zamowic antracytowe lub srebrne?

 

7. czy na czarnym nadwoziu znaczki STI sa tez rozowe?

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Odpowiedzi na pytania w kolejności ich zadawania:

1. Kolor czarny metalik jest dostępny; w tej chwili terminy dostaw w tym kolorze: tydzień 14 (początek kwietnia - 1 szt), tydzień 18 (koniec kwietnia - 4szt) - ta dostępność dotyczy magazynu centralnego i obejmuje oprócz Polski także Niemcy, Szwajcarię, Czechy i Węgry. I tak np. jeszcze wczoraj w tym kolorze dostępne były na tydzień 14 jeszcze 4 sztuki (z 3 sprzedanych jeden został zamówiony w Polsce).

2. Zamiana samego spojlera STI na WRX nie jest celowa, ponieważ punkty mocowania są inne. Mozliwa jest zamiana całej klapy bagażnika, łącznie ze spojlerem.

3. Projektory

4. Kolor zacisków hamulcowych nie jest zależny od koloru nadwozia.

5. Także kolor tapicerki standardowej jest niezależny od koloru nadwozia (zdjęcia na tej stronie); opcjonalna skóra (alcantara) jest dostępna w b.szerokiej gamie kolorystycznej; wzorce dostepne są u wszystkich naszych dealerów

6. Także kolor felg jest standardowy; opcjonalnie dostepne są felgi Prodrive 17" lub 18" (srebrne, złote, lub tytanowe)

7. Forma i kolor logo STI jest naturalnie jednoznaczna, niezależnie od koloru nadwozia (lecz np. przy wymianie tylnej klapy i montażu przednich reflektorów p.mgielnych znaki STI automatycznie znikną z samochodu :)

 

Łaczę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odpowiedz.

 

kilka pytan wyjasniajacych:

 

1. czy mozliwe sa ksenony? jaka cena?

2. skora - jaka cena?

3. alcantara - jaka cena?

4. tytanowe felgi pro - jaka cena 17" i 18"?

 

Przepraszam ze takk na forum a nie tel. do salonu. Juz dzwonilem do krakowa, gdzie pani w dziale sprzedazy niestety nie byla do konca za dobrze poinformowana. Kilka przykladow:

 

1. W jakim kolorze mozna zamowic felgi?

- tylko zlote albo srebrne.

2. jakie sa opcje tapicerki?

- chyba skora ale jeszcze nie wiemy.

3. A alcantara?

- a, alcantara tez moze byc.

3. W jakim kolorze sa zaciski hamulcowe?

- acha, to jest pewnie cos pod maska?

4. czy we wnetrzu sa jakies zmiany?

- nie ma.

5. a w zawieszeniu, silniku, itd?

- nie ma

 

fajnie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

No cóż, odpowiedź mojej koleżanki istotnie "nie wpełni" odpowiadała temu, czego oczekuję od moich pracowników :oops:

Na usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że jest u nas od niedawna, jej specjalnością jest leasing oraz że jest naprawde bardzo ładna :wink:

Powróćmy jednak do tematu:

1. Ksenony nie są aktualnie oferowane do modelu 2003. Przyczyny są dwie - zastosowanie reflektorów ksenonowych wymaga (zgodnie z warunkami homologacji europejskiej) jednoczesne wyposażnie samochodu w spryskiwacze reflektorów; ponadto nie ma jeszcze oferty "wolnego rynku" dla Imprezy 03 oraz, co jest nie mniej ważne, nie została przez nas sprawdzona w zakresie kompatybilności z instalacją elektryczną samochodu.

2 & 3. Cena za wyposażenie skórzane i alcantarę przy pełnym pokryciu siedzen przednich i tylnych wynosi 8.000 zł; mozliwe jest także wyposażenie częściowe (np. pozostawiając elementy oryginalnej alcantary na fotelach przednich) - w tym przypadku cena bedzie zależała od zakresu zastosowania materiału.

4. Felgi "tytanowe" (w cudzysłowiu, bo faktycznie materiał to aluminium, a określenie dotyczy tylko koloru) kosztują w rozmiarze 17" 1586 zł brutto/sztukę, 18" 1677,50 zł.

 

Stylizacja w załączeniu.

 

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość dla moich młodych pracowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie - to nie byla reklamacja a raczej "humor zeszytow". na tym forum pelno jest fanatykow ktorym sni sie subaru i ktorzy na pamiec znaja mapping ECU - niech ta Pani pozostanie ladna, to wystarczy.

 

dziekuje za informacje,

 

rozumiem ze pelna skora/alcantara oprocz siedzen obejmuje tez "boczki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

:shock: O ile w przypadku poprzedniego modelu (GT) spotykaliśmy się z zarzutem, że materiały wykończeniowe nie są "najwyższego lotu", o tyle od czasu wprowadzenia WRX-a temat ten nie jest podnoszony przez naszych klientów (jeden z właścicieli STI, posiadający także F40 był wręcz zdania, że jakość materiałów przemawia zdecydowania na naszą korzyść).

Cytując szanownego Forumowicza, p. Waldemara "Fucaków" w standardzie nie oferujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Dyrekcjo... jak to mowia "self-complacence will get you nowhere", a po polskieeemu parafrazujac "nie nalezy spoczywac na laurach". Zazdroszcze posiadaczowi F40 mozliwosci robienia takich porownan (ale czy na pewno nie chodzilo mu o F-16?). Ja mam akurat szczescie mozliwosci robienia takowych porownan z wyrobami pewnej stuttgardzkiej manufaktury (i nie zaczynajmy teraz nowego watku co lepsze), ktorej to wyroby tez nie maja charakteru pluszowej kanapy...

 

 

Ad rem... uwazam ze plastiki na desce rozdzielczej moglyby byc troche lepsze. Moze nie takie twarde, moze bez tego plastikowego polysku? I stad to pytanie.

 

... jezeli nie ma zmian to trudno; i tak pewnie z przyjemnoscia dam sie skusic... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

O spoczywaniu na laurach, czy tez samokomplementowaniu nie ma mowy :) .

W końcu to nie my produkujemy samochody - my mamy tylko przyjemność je oferować. Ponadto wspomnienay postęp w stosunku do GT też o czymś swiadczy. Niemniej mamypełną świadomość, ze bywaja samochody dające lepsze odczucia haptyczne. No coż, nobody is perfect.

Ponadto, zgodnie ze starą prawdą osiągnięcie perfekcji nie jest możliwe - a gdyby nawet było, to perfekcja jest po prostu nudna 8)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks - owi proponuję okleić deskę skórą, a raczej obszyć. Takie cuda do drogich samochodów robi firma tapicerska w Krakowie. Do tanich też by zrobiła tylko posiadaczy tanich - nie stać na to.

A teraz pytanie do Dyrekcji.

W swoim Foresterz zamontowany mam tłumik SKUBI SPORT (orginalny do Forestera ) który wystaje ok 10 cm poza obrys samochodu ( tylnego zderzaka ). Zwrócono mi uwagę i nie wiem czy słusznie że jest to wbrew przepisom obowiązującym w UE. Jeżeli to prawda to mam nie wjeżdżać do UE, czy urżnąć te 10 cm.

 

Pozdrawiam Waldemar - slusarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks. - proponuję ci znaleźć w internecie zdjęcie deski rozdzielczej PORSCHE CAYENA w kolorze surowej skóry. Może się rozmażysz i sypniesz kasą ?

 

Siwy

ps. A tak w ogóle to co ksiądz dobrodziej robi w niedzielę na Forum.

Owieczki stygnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks. - napisz konkretnie jakie masz doświadczenia, bo z tego TAA...... to trudno coś wywnioskować, a nosiłem się z zamiarem zrobienia skóry na desce w nowym aucie.

A co do "kwesti" to przykłady koszmarnej jakości wykonania miałem na dwóch nowych Passatach ( full wersje ) w zaszłym roku. Znajomi kupili i przez pół roku zrobili po cztery tysiące przebiegu, poniewż non stop stały w servisie.

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj Waldemar,

moje zdanie (podbudowane doswiadczeniem) jest nastepujace: jezeli myslisz o skorze na desce to mozesz chciec wziac pod uwage nastepujace kwestie:

 

1. w samochodach o sredniej jakosci spasowania elementow tapicerki, deski, itd. wprowadzenie skory moze jeszcze zwiekszyc roznego rodzaju piski, stuki, skrzypienia itd.

2. wartosci eksploatacyjne sa na pewno fajne ale uwazaj na jasna skore. Ja takowa wlasnie znam i ona sie po prostu brudzi, masz potem na desce odciski palcow, butow ...errr - pasazera, itd. szczegolnie jezeli swojego forestera intensywnie uzywasz.

3. uwazaj na jakosc wykonawcy - moge sobie tylko wyobrazic jak moga draznic jakies nierownosci i bable w tak widocznym miejscu jak deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. A co do butów na desce...................no coment....................................................................................................................................................................ale ja bym JEJ nie darował.

 

Siwy Kierowca z "doświadczeniem "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...