Jump to content

Zawieszenie impreza wrx sti newage

zoowty

Recommended Posts

Pytanie , dyskusja

Zaczynam myslec o zmianie zawiasu w imprezce wrx z 2002

Szukam opinii na temat jakiegos fajnego zawieszenia

Musi miec regulacje twardosci i regulacje wysokosci

Idealnie jakby moznabylo na tym samym zawieszeniu polatac po lekkim szuterku ale i po plaskich asfaltach

Czy istnieje cos takiego ?

Aha i jeszce jedna sprawa

Jak to wyglada jak sie wszystko wyeksploatuje

Trzeba kupic wszystko nowe czy mozna regenerowac ?

Idealnie jakby moznabylo na tym samym zawieszeniu polatac po lekkim szuterku ale i po plaskich asfaltach

i tak i nie... można to uzyskać > zawsze kosztem jakichś wyrzeczeń, jeżeli nie jesteś mega pro zawodnikiem pewnie porządny zawias spełni Twoje oczekiwania

Pytanie , dyskusja

Zaczynam myslec o zmianie zawiasu w imprezce wrx z 2002

Szukam opinii na temat jakiegos fajnego zawieszenia

Aha i jeszce jedna sprawa

Jak to wyglada jak sie wszystko wyeksploatuje

Trzeba kupic wszystko nowe czy mozna regenerowac ?

zwykle lepsze zawieszenie wymaga troszkę lepszego pilnowania i częstszych serwisów > ale bez przesady w drugą stronę że co pojeżdzawkę trzeba je wysyłać do serwisu.

Nie wiem jaki masz budżet ale fajnie w amatorskim jeżdzeniu spisuje się zawieszenie HPsporting. Jak poszukasz dobrze na forum są tu użytkownicy m.in zawiasy Protlum (o ile dobrze kojarzę firma powstała z inżynierów którzy odeszli z HPsporting). Oba zawiasy to taka średnia wyższa półka. Później są już tylko wyczynowe zawiasy używane w rajdach (Ohlins, Proflex, Reiger).

Osobiście mogę wypowiedzieć się tylko o HPsporting (w STI`05) i Proflexie Evo3 (w Civic TypeR).

Pamiętam moje pierwsze spotkanie z Proflexem w Nowym Mieście nad Pilicą > praca tego zawiasu jest nie do uwierzenia. Wybiera mega dziury, cięcia itd a w środku czujesz jakbyś jechał na seryjnym zawiasie WRX (w sensie że nie jest sztywno i auto skacze tylko mimo dziur itd jest przyklejone do nawierzchni).

Wybaczcie jeżeli opis wyszedł chaotyczny ale starałem się :)