Skocz do zawartości

Pomocy awaria szyberdachu


niwi

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam subaru legacy 1992 kombi dziś nie moge zamknąć szyberdachu elektrycznego wszystkie bespiczniki są ok słychac tylko przekaźnik jak wciskam przycisk open natomiast gdy wciskam close nie ma żadnej reakcji prąd na włącziku wychodzi czy istnieje jakiś sposób żebym mogł go zamknąć mechanicznie może silnik jest spalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach w których dotychczas jeździłem była opcja zamykania mechanicznego, z której dzięki bogu parti i kościołowi nigdy nie skorzystałem. Musisz popatrzeć dokładnie w okolicach gdzie jest silniczek, albo gdzie znajdują sie mechanizmy otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Foresterze jest opcja zamykania ręcznego. W podsufitce koło lampki bagażnika jest zaślepka maskująca. Trzeba ją zdjąć. Wsunąć klucz imbusowy w otwór silnika okna dachowego i zamknąć okno obracając klucz w lewo.

Poszperaj trochę. Może masz analogiczny patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już komuś o tym.

Skoro otwiera- to silnik jest ok.

Zacznij od przekażnika- z doswiadczenia wiem, ze te lubia sie wieszać :twisted:

wyciągnij go ze stopki popukaj delikatnie i włóz spowrotem.

Powinno się poprawić, jesli nie to kup nowy- nie są drogie.

Jeśli pomoże to sytuacja nie zamykania moze się znów kiedys powtórzyć.

Jeśli wymiana nie pomoze- to padł układ przekładniowy- poprostu te ostatnie ząbki w newralgicznej części przekładni (przy otwarty szyberdachu) są juz wyrobione i spowrotem poprostu nie zaskakuje- wymiana mechanizmu!!

Ale zrób test- najpierw przekaźnik, wyciągnij stuknij go i włóz, a jesli dalej nie bedzie zamykać, to spróbuj posłuchać, czy przy opcji zamykania pracuje silniczek, a sie nie zamyka- wtedy to na 100% przekładnia.

Jesli przy opcji zamykania nie pracuje silniczek (nie słychać)- to bedzie cos z przekaźnikiem.

powodzenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...