Jump to content

Sonda lambda Legacy IV

txb
 Share

Recommended Posts

Wiatm. Posiadam Subaru Legacy IV z 2004r. 2.5 sprowadzony z USA typ silnika EJ253C.. Problem jest taki że świeci sie check i silnik nierówno pracuje. Elektronik stwierdził że na pewno to sonda lambda przed katalizatorem. Czy ktoś znający sie w temacie może powiedzieć

-gdzie znajduje sie ta sonda dokładnie

-czy jest jenda czy może dwie

-na jaką wymienić

Znacznie bardziej komfortowo będziesz się czuł jak ktoś sprawdzi kod błędu w komputerze, niż jak wydasz pieniądze na diagnozę "na pewno". Choć oczywiście nie podważam.

Jeśli nie chcesz za porządną diagnozę płacić, możesz poczytać na forum w jaki sposób zrobić to samemu / poprosić kogoś z forum z interface'em z okolicy.

Powodzenia

kolego, pytasz m.in 'na jaka wymienic' to Ci odpowiadam. Sa rozne: bosch, denso i 100 innych zamiennikow po 200pln.

Jezeli chodzi Ci o konkretny model Denso, to zapytaj - jaki kod ma sonda Denso dla silnika takiego i takiego. Nikt tu nie jest jasnowidzem (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Jedna jest przed katalizatorem, druga za. U mnie w 2.0 n/a przed katem to Denso, model: dox-0307.

Zaraz ktos pewnie odpowie jaka sonda pasuje do Twojego auta i gdzie sie konkretnie znajduje.

Przestan plakac, bo tak wyglada pomoc na forum (na ktorym notabene wypadaloby sie na poczatku przywitac: http://www.forum.sub...h-forumowiczow/

peace

Edited by KamilP

kod błed

Rady jak z przedszkola.. Pytam o konkretny typ sondy denso, czy są 2 czy 1?. Chodzi o ta przed katalizatorem

Kamil dobrze podsumował. Skoro mechanik twierdzi, że to ta sonda to niec ci poda numer błędu i wtedy będziesz wszystko wiedział, -sam kiedyś wymieniałem(15min roboty na podnośniku), ja miałem bodajże P0031 - http://www.troublecodes.net/Subaru/