Skocz do zawartości

Sonda lambda Legacy IV


txb

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm. Posiadam Subaru Legacy IV z 2004r. 2.5 sprowadzony z USA typ silnika EJ253C.. Problem jest taki że świeci sie check i silnik nierówno pracuje. Elektronik stwierdził że na pewno to sonda lambda przed katalizatorem. Czy ktoś znający sie w temacie może powiedzieć

-gdzie znajduje sie ta sonda dokładnie

-czy jest jenda czy może dwie

-na jaką wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie bardziej komfortowo będziesz się czuł jak ktoś sprawdzi kod błędu w komputerze, niż jak wydasz pieniądze na diagnozę "na pewno". Choć oczywiście nie podważam.

 

Jeśli nie chcesz za porządną diagnozę płacić, możesz poczytać na forum w jaki sposób zrobić to samemu / poprosić kogoś z forum z interface'em z okolicy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, pytasz m.in 'na jaka wymienic' to Ci odpowiadam. Sa rozne: bosch, denso i 100 innych zamiennikow po 200pln.

Jezeli chodzi Ci o konkretny model Denso, to zapytaj - jaki kod ma sonda Denso dla silnika takiego i takiego. Nikt tu nie jest jasnowidzem (przynajmniej tak mi sie wydaje).

 

Jedna jest przed katalizatorem, druga za. U mnie w 2.0 n/a przed katem to Denso, model: dox-0307.

 

Zaraz ktos pewnie odpowie jaka sonda pasuje do Twojego auta i gdzie sie konkretnie znajduje.

 

Przestan plakac, bo tak wyglada pomoc na forum (na ktorym notabene wypadaloby sie na poczatku przywitac: http://www.forum.sub...h-forumowiczow/

peace

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod błed

Rady jak z przedszkola.. Pytam o konkretny typ sondy denso, czy są 2 czy 1?. Chodzi o ta przed katalizatorem

 

Kamil dobrze podsumował. Skoro mechanik twierdzi, że to ta sonda to niec ci poda numer błędu i wtedy będziesz wszystko wiedział, -sam kiedyś wymieniałem(15min roboty na podnośniku), ja miałem bodajże P0031 - http://www.troublecodes.net/Subaru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...