Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów impreza gh 2007 2.0


Carter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z biegami mianowicie ciężko wchodzą albo wcale nie wchodzi 1 i 2 podczas redukcji. Wymieniłem olej na

Motula 75w90 ale to nic nie pomogło. Podejrzewam że siedzą synchronizatory i nie są w stanie wyhamować wałków. Czy mieliście już takie przypadli? Będę chciał sam rozebrać skrzynię ale mam pytanie czy istnieje jakaś serwisówka do skrzyni i silnika :neutral: Bo serwisy na pewno maja jakąś dokumentacje tech. ale nic oprócz katalogu części nie mogą znaleźć.

Pozdrawiam

 

Czy nie ma nikogo kto mógł by mi pomóc w tym temacie? :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jako pierwszy post w każdym forum technicznym przypięty jest taki temat:

!!!! FAQ Techniczne - przeczytaj zanim zadasz pytanie !!!!

 

Gdybyś zajrzał to tegoż posta, to prawdopodobnie już miałbyś serwisówkę do Twojej Subarynki na swoim dysku. Na szybko znalazłem rosyjską wersję tu. Może Ci starczy, a jak nie, to poszukaj angielskiej startując z FAQ.

Dodajesz gazu przy tych redukcjach czy puszczasz pedał i zostawiasz całą robotę synchronizatorom? Zapewne są już nieźle dobite, ale może w ten sposób da radę wydłużyć nieco ich żywot. Z dwójką nie mam takich problemów, ale zgrzytająca jedynka nie zdarza się rzadko. W aktualnie zamontowanej skrzyni też taką mam, ale odpowiednie "podbutowanie" silnika przed redukcją załatwia temat.

Edytowane przez mzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za kłopoty ze zrzucaniem biegów,szczególnie niskich,odpowiadają także mocowania skrzyni,tylnego dyfra i tulejki na drążku zmiany biegów.Szczególnie podczas jazdy sportowej,torowej.Chyba że masz problemy podczas normalnej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...