Skocz do zawartości

montaż spojlerów impreza GF 2000


zeroart

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Upatrzyłem dwa spojlery na tylnia klapę do Imprezy w kombi z 2000 roku. Mam pytanie. Czy ktoś wtajemniczy mnie w sposób montażu ich...? jak są zamocowane? Jak je zamocować w samochodzie seryjnym wypuszczonym z fabryki bez spojlerów... spojlery które chce założyć sa aktualnie zdjęte z tego

ofc4kn.jpg

Mam zamiar je przemalować i zamontować do tego co ponizej

Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny można na klej do szyb, ale lepiej przykręcić.

Ten dolny jest przykręcany. Wiercisz dziury klapie. Demontujesz ten plastik na klapie od wewnętrznej strony i przykręcasz od środka spojler. Potem zakładasz z powrotem wygłuszenie i gotowe ;)

Edytowane przez zamer
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko co do dolnego. dziś to oglądałem u siebie i punkty przyczepu spojlera z zewnątrz w srodku wypadają nie na wygłuszeniu tylko na rogach klapy (cienka blacha, dwie warstwy zespawane punktowo) i w tych rogach od strony kufra sa nawiercone malutkie otwory... włąsnie tak jak by to były wyznaczone punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz sa tam dziury w klapie ogolnie trzeba zdjac caly plastik tam gdzie masz mechanizm wycieraczki ja jak wstawialem parapet od sti to nei mialem jednej dziury ale to byl pikus bo wiedzialem gdzie wiercic bo to bylo na srodku wlasnie tam gdzie jest mechanizm bo boczne paswowal jak ulał najlepiej zrobic tak postarac sie wymierzyc srodek wywiercic dziure a pozniej przykrecic na jakas dluzsza srube i sobei boczne jakos zaznaczy a jesli sam nei dasz rady daj to jakiemus fachowcowi ktory ci to ogarnie :)

 

a zapomnialem dodac co do tych dziur z boku zaje*** ciezko jest tam wejsc lapa:) a jakwo mozna srube zgubic ktora ciezko bedzie wyciagnac:)

 

podaj maila to ci wysle zdjecia gdzie powinny byc sruby zeby zamontowac spoiler:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrze moja wanna :)

 

Jak zdejmowałem małą, górną lotkę to na środku szyby była przyklejona taka blaszka do której się przykręca lotkę, gdzieś to mam to mogę Ci wysłać bo mi już nie potrzebne. Oprócz tego po lewej i prawej stronie klapy od wewnątrz wychodzą kolejne blaszki na zewnątrz, do których też się przykręca spojler. Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, rano wrzucę fotkę dla pewności. A i podeślij mi na pw Twój adres to postaram się wysłać Ci tą środkową blaszkę, pozdro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko linki

https://encrypted-tb...GzGg4TdXatvezT8

 

ewentualnie drutex

http://www.rs25.com/...reza-wagon.html

 

A konczy sie tak ze wszyscy przyklejają do szyby

No tak. to zamontowane jest solidnie ale jak spojrzysz na samą góre wątku to ja chce zamontować zupełnie inny spoiler. o wiele mniejszy. zama listwe taka... z tego co wyczytałem to ją sie chyba tylko przykleja do szyby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeslalem ci fotke i poprosze strzaleczke zielona kliknac:)

 

jak czegos bedziesz jeszcze potrzebowac pisz

mogę ja tu wrzucić żeby uzupełnić wątek?

 

 

 

a zapomnialem dodac co do tych dziur z boku zaje*** ciezko jest tam wejsc lapa:) a jakwo mozna srube zgubic ktora ciezko bedzie wyciagnac:)

 

 

w takich przypadkach przydaje się magnes na teleskopie i lusterko :-)

 

89890344.png

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A górny mocuj na klej do szyb...GWARANTUJE, że nie odpadnie...I nie ma tu znaczenia jakiej wielkości masz lotkę...te z foto to przecież "zwykły" GIETEK...Nie to co moje skrzydło.....Trzymało sie na klej i nie odleciało a było chyba większe od tego z sti.... :-P Także śmiało działaj...z dolnym nie pomoge ponieważ nie podobał mi się On nigdy więc nie montowałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu... mi na sam górny STI whale tail poszło 400ml, czyli było ok 700ml rozcieńczonego lakieru: 2-3 warstwy bazy. Z tym że ojciec mi patrzał na rece przy malowaniu i duzo poszło do luftu. Po przeschnieciu zjerzył sie jak papier ścierny :[

 

Jak masz dobry pistolet (nie tak jak moje ci***two w połowie zatkane) i warunki to mysle ze ok 600-800ml powinno starczyć.

 

Choć poczekaj na kogos pro ,kto sie bardziej orientuje.

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

udało sie. Akcja zakończona pomyślnie. Duzym problemem było tylko zamontowanie tego spojlera dolnego, poniewaz miał pourywane szpilki :-( ale dało rade...42568054577219211732922.jpg

Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...