Skocz do zawartości

P0852 Neutral Switch Input Circuit High


aki001

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy: P0852 Neutral Switch Input Circuit High.

 

Po złożeniu silnika borykam się z tym badziewiem. Na pierwszy ogień poszedł czujnik położeniu biegu neutralnego, który po diagnozie okazał się całkiem sprawny (nie mniej wymieniono). Error pojawia się jak tylko zaczynam cisnąć. Pierwsze 1000 km był spokój... jak tylko zacząłem sobie pozwalać na trochę bardziej agresywną jazdę pojawia się CEL (więc i tragiczny bieg jałowy, brak S# i bez tempomatu - tego inżyniera co to wymyślił to nagrodzić powinni).

 

Ma ktoś doświadczenia z tym błędem? NASIOC i inne temu podobne fora nie dają jednoznacznych odpowiedzi - ludzie uciekają się do kasowania obsługi błędu romraiderem. Potwierdziłem, że pomiędzy gniazdem czujnika a komputerem nie ma przerwy (trochę mi się zeszło, ale wygrzebałem diagramy [ruski link] i sprawdziłem po przewodach). Problem w tym, że po drodze są cztery łączenia, więc podejrzewam, że któraś z kostek jest "luźna" i błąd pojawia się sporadycznie jak przewód się "rusza".

 

Czy da się jakoś programowo wyciągnąć aktualny stan tego czujnika w czasie jazdy? Zrobić logi, przyjrzeć się etc? Żeby móc jednoznacznie ocenić czy problem jest w ECU czy na styku przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś programowo wyciągnąć aktualny stan tego czujnika w czasie jazdy? Zrobić logi, przyjrzeć się etc? Żeby móc jednoznacznie ocenić czy problem jest w ECU czy na styku przewodów?

nie wiem jak z MY'09, ale we wcześniejszych się da, np w ecuExplorer jest "Realtime Data View" i tam widać takie bajery na żywo, RomRaider też pokazuje (ECU Parameters i ECU Switches).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...