Skocz do zawartości

Import samochodu z Unii - jakie opłaty


Maciej Drelichowski

Rekomendowane odpowiedzi

....Vat mozesz zapłacic, albo tam gdzie kupujesz albo u nas, ale raczej płaci się w kraju nabycia z tego wzgledu, że jako tako taki samochód ma status unijny, został wprowadzony na obszar celny Unii np w Hamburgu, tam oclony itp. i został wstawiony do salonu do sprzedania jako towar z uregulowanym statusem, zapłacono za niego np. cło, akcyzę, i VAT. (taki np Niemiec zapłacił 19% MWST) więc mądralo wytłumacz mi teraz w jaki sposób Ty jako też czlonek Unii wyciągniesz dajmy na to takiego Forestera z Niemieckiego salonu nie płacąc Niemcowi Vatu??!!

 

Oj Gumko,

Rozgryzlem cie.

Zielony jestes, cos tam slyszales, ale nie do konca, cos co ci chlopaki powiedzieli jak piwo piliscie siedzac na murku... :wink:

Powyzej cytuje ciebie i pozwol, ze wyjasnie ci, ze w przypadku zakupu nowego, lub uzywanego pojazdu w SALONIE (nie od osoby prywatnej), mozesz go kupic po cenie netto (bez obowiazujacych akcyz i vatu), wrecz sprzedawca zadaje to pytanie, gdy widzi ze jestes obcokrajowcem (doswiadczylem tego wielokrotnie). A jak juz sie martwisz o sprzedawce, ze straci zaplacony vat, to sie nie martw, bo on go odzyska, wlasnie dlatego, ze pojazd byl sprzedany na export, a przewznie nic nie bedzie musial odzyskiwac bo twoje autko jest na skladzie celnym, jeszcze nie oclone i nie opodatkowane.

Nie ma w tym nic dziwnego. W Polsce tez mozesz kupic samochod bez vatu i akcyzy, wlasnie na export (z Polski), tzw oferta dla dyplomatow 8) dostepna rowniez w SIP.

 

O zakupie netto za granica wspominalem juz na samym poczatku tego watku, a tymczasem nawet to jest podawane w watpliwosc.

Chodzilo mi tylko o oplaty przy wjezdzie do ojczyzny.

 

Dobrze ktos napisal, ze w Polsce urzednicy sami tworza prawo i w dupie maja te obowiazujace (cyrk z tlumaczeniami i przegladami). Bo te prawo jest tak pojebane, ze nikt go ni moze zrozumiec.

A dowodem na to, ze pomimo kilkudziesieciu postow, wciaz nie ma tego jednego madrego, co by wiedziel jak to jest z tymi podatkami.

 

A PIS z Lepperem beda rozliczac banki, zamiast pomoc rodakom w codziennych sprawach.

 

Pozdro (do swieckich)

Pochwa (do duchownych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa, przysiegam, że nie chce mi sie już tego tłumaczyć.

CZŁOWIEKU, MY JUZ W UNII JESTEŚMY !!

NA JAKI EXPORT??

TO SIĘ TERAZ NAZYWA NABYCIE WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWE!!

WSZYSTKIE CENY SĄ BRUTTO!!

ZWROT VATU JEST MOŻLIWY, LUB JEGO NIEZAPŁACENIE W PRZYPADKU WYWOZU POZA UNIE!!

I bardzo Cie prosze drogi kolego nie podważaj mojej wiedzy, bo dużo mógłbym Ci jeszcze na ten temat powiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Vat mozesz zapłacic, albo tam gdzie kupujesz albo u nas, ale raczej płaci się w kraju nabycia z tego wzgledu, że jako tako taki samochód ma status unijny, został wprowadzony na obszar celny Unii np w Hamburgu, tam oclony itp. i został wstawiony do salonu do sprzedania jako towar z uregulowanym statusem, zapłacono za niego np. cło, akcyzę, i VAT. (taki np Niemiec zapłacił 19% MWST) więc mądralo wytłumacz mi teraz w jaki sposób Ty jako też czlonek Unii wyciągniesz dajmy na to takiego Forestera z Niemieckiego salonu nie płacąc Niemcowi Vatu??!!

 

Oj Gumko,

Rozgryzlem cie.

Zielony jestes, cos tam slyszales, ale nie do konca, cos co ci chlopaki powiedzieli jak piwo piliscie siedzac na murku... :wink:

Powyzej cytuje ciebie i pozwol, ze wyjasnie ci, ze w przypadku zakupu nowego, lub uzywanego pojazdu w SALONIE (nie od osoby prywatnej), mozesz go kupic po cenie netto (bez obowiazujacych akcyz i vatu), wrecz sprzedawca zadaje to pytanie, gdy widzi ze jestes obcokrajowcem (doswiadczylem tego wielokrotnie). A jak juz sie martwisz o sprzedawce, ze straci zaplacony vat, to sie nie martw, bo on go odzyska, wlasnie dlatego, ze pojazd byl sprzedany na export, a przewznie nic nie bedzie musial odzyskiwac bo twoje autko jest na skladzie celnym, jeszcze nie oclone i nie opodatkowane.

Nie ma w tym nic dziwnego. W Polsce tez mozesz kupic samochod bez vatu i akcyzy, wlasnie na export (z Polski), tzw oferta dla dyplomatow 8) dostepna rowniez w SIP.

 

O zakupie netto za granica wspominalem juz na samym poczatku tego watku, a tymczasem nawet to jest podawane w watpliwosc.

Chodzilo mi tylko o oplaty przy wjezdzie do ojczyzny.

 

-po pierwsze, piwko z kolegami na murku piłem ostatnio, jak bylem w szkole, a to bylo 20 lat temu.

-po drugie nie zacytowałeś mnie, bo japisałem 16%MWST.

-po trzecie, od początku istnienia SIP i moja firma i oni odprawiaja sie na tym samym urzedzie celnym i znam na pamięć wszystkie procedury i uwierz mi, że wszystkie auta, które później trafiają do naszych salonów odprawiane są w procedurze dopuszczenia do obrotu.

-po czwarte, nie ma takiej mozliwości, zeby sprzedać komuś samochód z nieuregulowanym statusem celnym.Czlowieku, Ty poprostu zapomniałeś, że jesteśmy już w unii, to wszystko o czym napisaleś było obowiązujące przed naszą akcesją.

-po piate, sprzedaż towaru z fakturą netto jest mozliwy tylko i wyłącznie w przypadku wywozu poza obszar celny unii.

:twisted: dokształć sie trochę, a później podważaj moją wiedzę!!

pozdo4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...