Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

tak Was czytam i czytam, aż sięgnąłem po CD jednej z moich ulubionych kapel z odległej przeszłości, czyli niemieckiej grupy Satin Whale - piękna uczta dla uszu i niesamowity sentyment i powrót w lata młodzieńcze - chyba kupię gramofon i odkurzę ich analogi

a może wyciągnę zabytkowego Adama

Xanadu może wrzucaj od czasu do czasu jakieś topowe albumy uznane przez Ciebie za kultowe i ponadczasowe.

Gramofon jak najbardziej wskazany + dobra wkladka, calsć na lampowym wzmaku = super uczta audiofilska.

 

Xanadu , mój znajomy odrestaurował sobie właśnie gramofon Adam ,zamontował dobrą wkładkę Audiotechniki i gra to cudnie Jaką ma na dodatek satysfakcję z tego

Trzeba przyznać jednak że ma on wiedzę na temat gramofonów ogromną ...Wkładkę mi wymienił i skalibrował w Thorensie wręcz błyskawicznie i fachowo

 

Łukasz a masz na Thorensie ten pierścien o ktorym mi wczesniej wspominaleś?

 

Przyznam szczerze że Georga słuchałem mało , miałem jedynie Best Of ... na CD .Kupiłem album FAITH na winylu i po wysłuchaniu dokładnie całej płyty stwierdzam że jest świetna i mam ochotę na kolejne jej odsłuchy

Tak to prawda Faith to zacny album.

 

Znalazłem w Olsztynie antykwariat(no może znalazłem to złe słowo, bo jest w tym samym miejscu od 30 lat) i Pan właściciel ma tam trochę vinyli, jutro podskoczę tam i pooglądam co ma i za ile, z tego co widziałem na pewno jest taniej niż na alledrogo

Mogę pobawić się w wysyłanie Wam płyt jak będziecie czymś zainteresowani

Sluchaj BRT, przede wszystkim bardzo ważne jest wydawnictwo, stan plyty, i ewentualny odluch. ZObacz co tam posiada jaka cena i daj znać...

 

a tu tez a cooo:P

 

 

Van Dyk mial kiedyś dobry utwór - We Are Alive

 

aha, mam pytanie o CD, czy polecacie jakieś wytwórnie, które zawsze sprzedają dobrej jakości CD? W empiku jest S.O.A.D. i Cohen (po 19zł/szt. przy zakupie co najmniej 2 sztuk) którymi jestem zainteresowany i nie wiem na co zwrócić uwagę

Jestem audiofilem vinylowcem kompletnie cd nie słucham nie znam dobrych wydawnictw, tymbardziej nie pomoge.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IbT4gkVU ... ure=relmfu

 

tytułowy kawałek z filmu Lost Highway

 

Zagubiona autostrada Lyncha? Męczylem kiedyś tego rezysera, obejżałęm może 60% jego tworczości. Czlowiek słon Diuna, dzikosc serca, Twen peaks Mullholand to chyba najlepsze jego pozycje

 

Beethoven 6 symfonia leci, wspaniala uczta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Olsztynie antykwariat(no może znalazłem to złe słowo, bo jest w tym samym miejscu od 30 lat) i Pan właściciel ma tam trochę vinyli, jutro podskoczę tam i pooglądam co ma i za ile, z tego co widziałem na pewno jest taniej niż na alledrogo :!:

Mogę pobawić się w wysyłanie Wam płyt jak będziecie czymś zainteresowani :twisted:

 

Dzięki za info i chęci :) Jeżeli Ci się chce to rozeznaj co tam i w jakim stanie mają :idea: Spytaj czy sprzedaja online :idea:

 

-- Pn paź 01, 2012 8:37 am --

 

aha, mam pytanie o CD, czy polecacie jakieś wytwórnie, które zawsze sprzedają dobrej jakości CD? W empiku jest S.O.A.D. i Cohen (po 19zł/szt. przy zakupie co najmniej 2 sztuk) którymi jestem zainteresowany i nie wiem na co zwrócić uwagę :D

 

 

Nigdy jakoś bardzo nie przywiązywałem uwagi do wydań na CD. Niemniej oczywiście krążek czasami brzmi lepiej a inny gorzej z różnych wydawnictw :idea:

 

Jeśli chodzi o czarne płyty to tlocznia ma ogromne znaczenie i różnice w jakości mogą być duże :idea:

 

-- Pn paź 01, 2012 8:39 am --

 

Sasza, jesteś widzę mega fanem Rammstein :) Byłes na koncercie :?:

 

-- Pn paź 01, 2012 9:05 am --

 

 

Łukasz a masz na Thorensie ten pierścien o ktorym mi wczesniej wspominaleś?

 

 

Tak , dokupiłem ten pierścień gdyż przekonałem się że to nie tylko estetyczny gadżet :idea:

 

thorens-stabilizer.jpg

 

Zwróć również uwagę na cieżki metalowy krążek w lewym dolnym rogu gramofonu. Przesuwając go zmienia się charakterystykę dżwięku ...Instrukcja mówi że jest to rozwiązanie Thorensa do tego modelu gramofonu i przesuwająć krążkiem można zmieniać nieco brzmienie wg swoich preferencji :)

 

 

c_big5075557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu może wrzucaj od czasu do czasu jakieś topowe albumy uznane przez Ciebie za kultowe i ponadczasowe.

pewnie kilka z nich już wymieniliście :wink:

mnie jest zawsze trudno oderwać się od analizowania utworów i rozkładania ich na drobne kawałeczki, wsłuchiwania się w poziom umiejętności muzyków, realizację dźwięku i finalny mastering :wink: bardzo często mi się zdarza, że jakiegoś kawałka słucham tylko i wyłącznie dla ciekawej partii jednego instrumentu, dla jakichś drobnych smaczków :wink:

pod względem perfekcji muzycznej za jedne z najlepszych uważam:

1. Toto "Falling in Between"

2. Dream Theater "Systematic Chaos"

3. Scott Henderson "Dog Party"

za przełomowe dla siebie i w pewnym sensie sentymentalne uważam:

1. Satin Whale "As A Keepsake"

2. Simon and Garfunkel "The Graduate"

3. Iron Maiden "The Number of the Beast"

4. AC/DC "Back in Black"

5. Michael Jackson "Dangerous"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jest zawsze trudno oderwać się od analizowania utworów i rozkładania ich na drobne kawałeczki, wsłuchiwania się w poziom umiejętności muzyków, realizację dźwięku i finalny mastering :wink: bardzo często mi się zdarza, że jakiegoś kawałka słucham tylko i wyłącznie dla ciekawej partii jednego instrumentu, dla jakichś drobnych smaczków :wink:

 

Dlatego zachęcam wrócić do winylowego świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie kilka z nich już wymieniliście

mnie jest zawsze trudno oderwać się od analizowania utworów i rozkładania ich na drobne kawałeczki, wsłuchiwania się w poziom umiejętności muzyków, realizację dźwięku i finalny mastering bardzo często mi się zdarza, że jakiegoś kawałka słucham tylko i wyłącznie dla ciekawej partii jednego instrumentu, dla jakichś drobnych smaczków

pod względem perfekcji muzycznej za jedne z najlepszych uważam:

1. Toto "Falling in Between"

2. Dream Theater "Systematic Chaos"

3. Scott Henderson "Dog Party"

za przełomowe dla siebie i w pewnym sensie sentymentalne uważam:

1. Satin Whale "As A Keepsake"

2. Simon and Garfunkel "The Graduate"

3. Iron Maiden "The Number of the Beast"

4. AC/DC "Back in Black"

5. Michael Jackson "Dangerous"

Xanadu dzieki za tytuly, czesc nie znam to przeslucham a jesli podejda to sprawie winyla...

 

Tak dzis dla odmiany puściłem CD i mp3, powiem wam: Kleska jak cholera, i chocby to było 320, 750 czy nawet 1300 kbps to i tak dżwiek nie ma przestrzeni, jest splaszczony jak placek, okraszony poobcinany, brak detali, jakbyś walił w deske, :evil:

 

 

Dzis albo jutro ide do goscia od naprawy glosnikow dali i wystawiam na alledrogo. Jutro przyjdzie mi vinyl bilińskiego pewnie..

 

to sobie odslucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i chęci :) Jeżeli Ci się chce to rozeznaj co tam i w jakim stanie mają :idea: Spytaj czy sprzedaja online :idea:

Rozeznałem się, więc tak:

:arrow: płyt są setki jak nie tysiące :!:

przejrzałem 2 kupki - jakieś 100 płyt i pan mi pokazał kącik z innymi a było ich tam na oko 6 razy tyle co na tych 2 kupkach :shock:

:arrow: ceny chyba przyzwoite od kilku do kilkudziesięciu zł, średnio 25-30zł za płyty zagraniczne polskie są dużo tańsze, najdroższa jaką widziałem to kolekcja albumów ABBY z książeczką, w twardym pudełku, za 140zł

:arrow: jeśli chodzi o jakiekolwiek katalogowanie, czy sprzedaż internetową to niestety o niczym takim Pan nie słyszał :|

:arrow: z tego co widziałem to miał sporo albumów Genesis, Jarre'a, sporo polskiego rocka i inne :D

:arrow: stan opakowań zazwyczaj taki sobie, ale są też takie trzymane w koszulkach i prawie nie naruszone, nie znam się na płytach więc o ich jakości nic nie mogę powiedzieć, właściciel jest molem książkowym nie audiofilem, więc też mi nie pomógł w określeniu jakości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozeznałem się, więc tak:

płyt są setki jak nie tysiące

przejrzałem 2 kupki - jakieś 100 płyt i pan mi pokazał kącik z innymi a było ich tam na oko 6 razy tyle co na tych 2 kupkach

ceny chyba przyzwoite od kilku do kilkudziesięciu zł, średnio 25-30zł za płyty zagraniczne polskie są dużo tańsze, najdroższa jaką widziałem to kolekcja albumów ABBY z książeczką, w twardym pudełku, za 140zł

jeśli chodzi o jakiekolwiek katalogowanie, czy sprzedaż internetową to niestety o niczym takim Pan nie słyszał

z tego co widziałem to miał sporo albumów Genesis, Jarre'a, sporo polskiego rocka i inne

stan opakowań zazwyczaj taki sobie, ale są też takie trzymane w koszulkach i prawie nie naruszone, nie znam się na płytach więc o ich jakości nic nie mogę powiedzieć, właściciel jest molem książkowym nie audiofilem, więc też mi nie pomógł w określeniu jakości

 

skoro ma polski rock, to ja bym sie raczej pisał, Perfect pierwsze grania, lady Pank i Budka ...

oddzial zamkniety, Republika,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skoro ma polski rock, to ja bym sie raczej pisał, Perfect pierwsze grania, lady Pank i Budka suflera pierwsze grania...

oddzial zamkniety, Republika,

 

Oddział Zamknięty i Budka były na 100%, ale jakie to płyty niestety nie wiem.

 

Następnym razem postaram się spisać to co ma, zastanawiam się nad włączeniem kamery i przerzucaniem płyt przed obiektywem :twisted: to chyba najszybszy sposób na prowizoryczne skatalogowanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breakout best of wystarczy?

Jazda obowiązkowa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blues_%28album_Breakout%29

Ja bym był na tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Na_drugim_brzegu_t%C4%99czy

Sam zadecyduj: http://pl.wikipedia.org/wiki/NOL_%28album%29

Bo:

,

Zależy co lubisz. Ja uważam, że bas i perkusja to jest to dla czego w pierwszej kolejności warto kupować czarne LP ;) Po prostu z tych płyt brzmią najlepiej, przynajmniej te nagrywane w starych przed cyfrowych studiach.

Gdybym miał gramofon, to bym marzył o Breakou i Perfecie z Hołdysem w składzie :) Jakby jeszcze do tego dodać prawdziwego Hendrixa :roll:

Sasza, jesteś widzę mega fanem Rammstein :) Byłes na koncercie :?:
Sasza, pokaż mu plecy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Blues, Na drugim brzegu tęczy, NOL niech bedzie. brt, Zobacz wszystkie pozycje ktore prosze...

Gdybym miał gramofon, to bym marzył o Breakou i Perfecie z Hołdysem w składzie Jakby jeszcze do tego dodać prawdziwego Hendrixa

No jasne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Blues, Na drugim brzegu tęczy, NOL niech bedzie. brt, Zobacz wszystkie pozycje ktore prosze...
Wiesz, ten NOL to w sumie tak dodałem myśląc sobie - w końcu nie skończyli nagrywać na "Oni zaraz przyjdą tu" ;) Obsłuchaj sobie późniejsze nagrania... Każdy powinien dobierać muzykę wg swoich preferencji ;) Inaczej miałbyś u siebie w pierwszej kolejności wszystko co wypuścił Therion od 1992/3 :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsłuchaj sobie późniejsze nagrania... Każdy powinien dobierać muzykę wg swoich preferencji

Pawel, najlepsze pozycje wystarczą 8)

 

Nie mam jakiegoś wyznacznika żeby szarpnąć sie na wszystko na vinyl danego zespłu czy wykonawcy :P

 

No chyba że bedzie to Beethoven czy Bach :wink: :mrgreen::mrgreen: :mrgreen: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z Was drodzi file powie mi co to za kawałek?

miazdzy mnie ta nuta.. (przez nia zaczalem grac w NFS-U2;p)

 

-- Pn paź 01, 2012 6:51 pm --

 

Sasza, jesteś widzę mega fanem Rammstein :) Byłes na koncercie :?:

 

na nie jednym juz... a po plejadach 4 czerwca Rammstein gra w Wawie na jakimś no-nameowym festiwalu...:)

 

a to jedyne zdjecie z ostatniego koncertu w Dublinie tego roku:) kilka metrów od sceny. Deathstars grał jako support.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z Was drodzi file powie mi co to za kawałek?

miazdzy mnie ta nuta.. (przez nia zaczalem grac w NFS-U2;p)

o jaki kawalek chodzi? NFS U2 soundtrack i jak i chyba wiekszosc z Nfs mam :arrow: tu lista z NFSU2

 

d63690f62b3bc.jpg

 

Wydawnictwo BIEM/SABAM a jak to chodzi to dopiero jutro sprawdzę

ja slucham dziś The beatles na vinyl wydawnictwo Emi, super realizacja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...