Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

to sa definition dc8t, albo dc10t, kiedys chce kupic dc8t z dual concentric ale cena powyzej 10 tys. Na holenderskim allegro 12 tys.

 

dc10t to raczej 20 tys i jest po za moim zasiegiem, to prawda sa piekne

 

9.png

 

-- sobota, 22 września 2012, 19:46 --

 

Poluję jednak na pierwsze tłoczenia Floydów , zafoliuję i będę to trzymał

ja juz zeppelin mam swoja perelke, teraz faktycznie musze the wall wyczaic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najpiękniejszymi kolumnami jakie widziałem były Triangle Trio i co z tego ...

 

Spakowaliśmy je po 5 minutach

 

no wlasnie, nie wszystko zloto co sie swieci.

 

 

 

ok Lukasz, Pawel ja odlatuje, do jutra, :D

 

:mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike oldfield - tubular bells wydawnictwo Virgin records, wlasnie puscilem

Dopiero w 1972 trafił do Richarda Bransona – właściciela małego studia nagraniowego oraz wysyłkowego sklepu płytowego. Branson zainteresował się projektem młodego muzyka i postanowił udostępnić mu studio oraz dwóch młodych inżynierów dźwięku: Simona Heywortha i Toma Newmana. Ta sesja studyjna zaowocowała powstaniem albumu Tubular Bells w którego skład wchodziło ponownie nagrane Opus One (jako Part One) oraz Part Two – druga część suity, napisana i pierwszy raz nagrana już w studiu. Celem wydania albumu Richard Branson założył wytwórnię płytową Virgin.

 

co z tego koro jakosc na Virgin nie powala :D

 

dzien dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu , ale imprezka wczoraj ... :mrgreen:

 

Czyli Virgin to raczej ładne sklepy z płytami a wydawnictwo takie sobie :?

Tubular Bells wręcz wymaga profi wydania :idea:

 

nie nie. Aż tak zla nie jest, jesli czlowiek ma za wykladnie takie wydanie jak Jarre w chinach czu Led Zeppelin II czy symfonie to Tubular Bells mozna sie pokusc faktycznie o jakies profi wydanie.

 

A propos zaraz zapuszczam LZ II 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike oldfield - tubular bells wydawnictwo Virgin records, wlasnie puscilem

Dopiero w 1972 trafił do Richarda Bransona – właściciela małego studia nagraniowego oraz wysyłkowego sklepu płytowego. Branson zainteresował się projektem młodego muzyka i postanowił udostępnić mu studio oraz dwóch młodych inżynierów dźwięku: Simona Heywortha i Toma Newmana. Ta sesja studyjna zaowocowała powstaniem albumu Tubular Bells w którego skład wchodziło ponownie nagrane Opus One (jako Part One) oraz Part Two – druga część suity, napisana i pierwszy raz nagrana już w studiu. Celem wydania albumu Richard Branson założył wytwórnię płytową Virgin.

 

co z tego koro jakosc na Virgin nie powala :D

 

dzien dobry

 

 

Jak Wy to rozróżniacie :shock: :!: :?: Mi Tubular bells podoba się na You Tube :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem się pochwalić że już odebrałem LD II :D Płyta we wręcz idealnym stanie , kilka na nic nie wpływających rysek ( kopertówek).Opakowanie pod wpływem czasu (1969rok wydania) jedynie troszkę w środku tam gdzie goły papier ściemniało. Naprawdę rewelacyjny stan, nic nie naciągnięte w opisie :D

 

-- N wrz 23, 2012 11:34 am --

 

 

 

Jak Wy to rozróżniacie :shock: :!: :?: Mi Tubular bells podoba się na You Tube :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Pawlo20, gramofon i generalnie zaawansowany zestaw audio wszystko Ci powie o jakości wydania :idea: Bardzo wyraźnie słychać różnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo20, gramofon i generalnie zaawansowany zestaw audio wszystko Ci powie o jakości wydania Bardzo wyraźnie słychać różnicę .

+1

 

Calkowita racja.

Pawlo20, kupisz gramofon dobra wkladke, jakies zaawansowane glosniki najlepiej gorne polki, kable i dolaczysz do nas do lozy krytykow "Muppet show" :mrgreen::mrgreen::P

 

a ja bede sciagal z Holandii winyle bo tam najtansze i najlepsze :mrgreen::P

 

Zapomniałem się pochwalić że już odebrałem LD II Płyta we wręcz idealnym stanie , kilka na nic nie wpływających rysek ( kopertówek).Opakowanie pod wpływem czasu (1969rok wydania) jedynie troszkę w środku tam gdzie goły papier ściemniało. Naprawdę rewelacyjny stan, nic nie naciągnięte w opisie

Gitarra jade wlasnie Ramble On 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nick Xanadu jakos kojarzy sie z utworem pewnej kanadyjskiej grupy RUSH, gdzies chyba nawet mam winyla z 2112 8)

ja mam chyba wszystkie płyty Rush, tym część na winylach (włącznie z historyczną już ich pierwszą płytą w stylu niezbyt przeze mnie lubianych Led Zeppelin) :wink:

najlepszy perkusista, znakomity basista i przeciętny gitarzysta, ale razem brzmią rewelacyjnie :wink:

mało kto wie, że pochodzą z Europy, a basista i wokalista bywa co 2 - 3 lata w Polsce, bo jest Żydem polskiego pochodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba wszystkie płyty Rush, tym część na winylach (włącznie z historyczną już ich pierwszą płytą w stylu niezbyt przeze mnie lubianych Led Zeppelin)

najlepszy perkusista, znakomity basista i przeciętny gitarzysta, ale razem brzmią rewelacyjnie

mało kto wie, że pochodzą z Europy, a basista i wokalista bywa co 2 - 3 lata w Polsce, bo jest Żydem polskiego pochodzenia

wiesz co uwielbiam rush za wspaniala technike gry i wirtuozje basisy Lee, Zreszta uwazam ze jest on jednym z najwybitniejszych wirtuozow basowych podonie jak John Entwistle z The Who, Burton, i byl jeszcze jeden taki czarnoskory nie pamietam nazwiska. :idea:

 

Moving Pictures super album z niesmiertelnym Tom Sawyer. Bardzo fajnie przypomniales o Rush zreszta wszystkie plyty przesluchalem od deski do deski: Subdivision, 2112, MP, szczegolnie i te pierwsze ich wydania :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie przypomniales o Rush zreszta wszystkie plyty przesluchalem od deski do deski: Subdivision, 2112, MP, szczegolnie i te pierwsze ich wydania :idea:

ja ostatnio znacznie częściej raczę się koncertami na Bluray (mam m.in. 3 koncerty Rush), a najlepszym koncertem, jaki w życiu widziałem i słyszałem jest "Falling in Between" Toto - nigdy dotąd nie trafiłem na tak perfekcyjną dawkę wirtuozerii i profesjonalizmu :D REWELACJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powiedzcie mi czy do Yamahy RX-V463 jest sens podłączać gramofon

 

Yamaha to budzetowka. Wiesz co to jest chyba amplituner kina domowego 5.1 jesli sie nie myle. Sprawdz w tyle czy masz wejscie phono. Jesli tak to "na sile" mozesz podpiac gramofon. Czemu na sile? Gramofon bedzie chodzil ale audiofile preferuja przedwzmacniacz gramofonowy osobno.

 

Po za tym do stereo lepiej kupic osobny wzmak, Yamaha tylko na poczatek, odsluch stereo na takich amplitunerach slabo wypada.

 

ja ostatnio znacznie częściej raczę się koncertami na Bluray (mam m.in. 3 koncerty Rush), a najlepszym koncertem, jaki w życiu widziałem i słyszałem jest "Falling in Between" Toto - nigdy dotąd nie trafiłem na tak perfekcyjną dawkę wirtuozerii i profesjonalizmu REWELACJA!

 

Mam koncert Rush in rio na dvd juz starsi panowie graja. Oni chyba wydali niedawno nowy krazek, ale ciezkie granie chyba :idea:

 

TOTO mam plyte dvd z koncertu w rotterdamie, niezly koncercik :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to budzetowka. Wiesz co to jest chyba amplituner kina domowego 5.1 jesli sie nie myle. Sprawdz w tyle czy masz wejscie phono. Jesli tak to "na sile" mozesz podpiac gramofon. Czemu na sile? Gramofon bedzie chodzil ale audiofile preferuja przedwzmacniacz gramofonowy osobno.

 

Niestety nie ma wyjścia na gramofon :| Więc muszę zacząć od wzmacniacza, a jeśli już to chciałbym lampowy.

 

co o tym myślicie? http://allegro.pl/lampowy-wzmacniacz-kt ... 69593.html

 

Przedwzmacniacz oczywiście kupiłbym w komplecie od tego sprzedawcy

 

-- N wrz 23, 2012 12:20 pm --

 

I czym się sugerować przy wyborze takiego wzmacniacza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma wyjścia na gramofon Więc muszę zacząć od wzmacniacza, a jeśli już to chciałbym lampowy.

 

co o tym myślicie? http://allegro.pl/lampowy-wzmacniacz-kt ... 69593.html

 

Przedwzmacniacz oczywiście kupiłbym w komplecie od tego sprzedawcy

 

nie mam wiedy na temat lampowych, wiem ze solidne konstrukcje lampowe sa czesto lepsze od wysokich klas wzmakow poczytaj moze gdzies na forach moja wiedza na ten temat jest bardzo mala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...