Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

viru, właśnie, tak jak mówi luk i szuszu, nie ma znaczenia jaki jest kabel jeśli to są głośniki pokroju creative 2.1 czy 5.1 podłączone do kompa, jak są to porządne głośniki i porządny sprzęt to nawet kabel robi wyraźną różnicę.

W salonie słuchałem najpierw muzyki puszczonej po droższym kablu, potem na tym samym sprzęcie z niezmienianymi ustawieniami po tańszym, ale nie za 20zł a za 60-70zł i to nie była autosugestia.

Zrobię test z winem i myślę, że białe od czerwonego odróżnię :mrgreen:

Tobie polecam przejść się do sklepu audiofilskiego i niech Ci zrobią odsłuch, najlepiej też ślepy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj do przegladu Vangelis:

 

 

http://hostuje.net/file.php?id=152530da ... e641ebebb2

http://hostuje.net/file.php?id=d20ad3aa ... 88483a0158

 

 

Sprzet: Rotel:VanDenHul:MordauntShort:Kefq75:Denon+AT

 

jakosc kupa gdyz z aparatu, wroce za godzinke

 

Paweł , teraz i jutro będę korzystał wyłącznie z iPad-a i niestety nie mogę tych filmów ściągnąć :| Pojutrze sobie na kompie to poprzeglądam :idea:

 

Jeśli o same płyty idzie to jak myślisz trzeba je wykąpać czy raczej czyste są :?:

 

-- Śr sie 29, 2012 10:16 pm --

 

@brt, zapewniam cię, że podczas ślepego odsłuchu nie rozróżnił byś jednego kabla od drugiego, tak samo jak mp3 od CD. A jak sam sobie podłączasz kabel za 20zł, a potem wypasiony kabel za 170zl ze złoconymi końcówkami, to autosugestia każe ci słyszeć różnicę (efekt placebo). A kierunkowość kabli to jest totalna bzdura. Jedyne co może mieć wpływ na podłączenie kabla, to żeby ekran był podłączony z odpowiedniej strony (czyli do wzmacniacza, gdzie będzie poprawnie uziemiony). Ale to ma znaczenie dopiero przy dłuższych kablach. Jak nie wierzysz, to mogę zrobić ci test na audiofila :P Zakupiłem już nawet płytkę z samplami sugerowaną tutaj w wątku przez kogoś ;)

 

A jak ktoś nie wierzy, jak silna jest autosugestia, to proponuję zrobić sobie ślepy test z winem. Czerwone wino od białego jest bardzo prosto odróżnić, prawda? To niech wam ktoś naleje dwa gatunki do czarnych kieliszków, abyście nie widzieli barwy (lub innych naczyń). Zobaczycie że nie jest to takie oczywiste ;)

 

:roll: :shock: :twisted:

 

viru , myślę że powinieneś zacząć pisać tutaj :

 

viewtopic.php?f=12&t=156225&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viru, właśnie, tak jak mówi luk i szuszu, nie ma znaczenia jaki jest kabel jeśli to są głośniki pokroju creative 2.1 czy 5.1 podłączone do kompa, jak są to porządne głośniki i porządny sprzęt to nawet kabel robi wyraźną różnicę.

W salonie słuchałem najpierw muzyki puszczonej po droższym kablu, potem na tym samym sprzęcie z niezmienianymi ustawieniami po tańszym, ale nie za 20zł a za 60-70zł i to nie była autosugestia.

Zrobię test z winem i myślę, że białe od czerwonego odróżnię

Tobie polecam przejść się do sklepu audiofilskiego i niech Ci zrobią odsłuch, najlepiej też ślepy

+1 Brt

 

moj przyjaciel kupil kable Van Den Hul FIRST za 400zl używane. W sklepie kosztuja okolo 1000zl . Roznica na zwyklych kablach a tych jest porażająca!

 

Paweł , teraz i jutro będę korzystał wyłącznie z iPad-a i niestety nie mogę tych filmów ściągnąć Pojutrze sobie na kompie to poprzeglądam

 

Jeśli o same płyty idzie to jak myślisz trzeba je wykąpać czy raczej czyste są

Stan wiekszosci plyt jest bardzo dobry, zwracam duza uwage na rysy pozniej tloczenie (A1-A5, A6)

 

Lukasz przesluchalem w wiekszosci plyty. Daje kazdej z nich jakosc 8/10 za wyjatkiem 2:

 

U2 - unfor...

Mike oldfield - Tubulars bells

 

tutaj niestety jakosc odsluchu jest srednia 5/6 / 10( nagranie tego wydawnictwa jest srednie )

I ten sprzet to wylapie. W sklepie sluchawki senheiser i sredniej klasy gramofon hmmm :roll: :evil: .

 

Jeśli o same płyty idzie to jak myślisz trzeba je wykąpać czy raczej czyste są

Nie, nie ma potrzeby czyscic zadnej z tych plyt.

 

Dobranoc

 

-- środa, 29 sierpnia 2012, 22:22 --

 

Paweł , przyjedziesz do Polszy , rozpakujesz sobie , wyślesz mi płyty i się rozliczymy

Pewnie na jakieś pozycje jeszcze zresztą się skuszę

 

Jutro zrobię zdjęcie i Ci się pochwalę pięknym wydaniem Floyd-ów -Wish You Were Here jakie kupiłem

 

nie ma najmniejszego problemu, jutro tez przejde sie,

 

szukac czegos konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dopbry wszystkim dotkniętym schorzeniem audiofilii ;-)

mam DCD-1560
Mniamuśny! Kiedyś polowałem na takiego, ale odpuściłemustrzeliłem 920 i troszkę go podkręciłem.

W starszych wyższych Denonach jest ciekawa akcja - wszędzie siedzą lasery SONY, ale rózne modele i do jednego moduł kosztuje 50 zł albo nawet mniej, a do innego 200 zł :-) Kupiłem kiedyś uszkodzony model 1400 (fajny, ciężki klocek!), ale nie udało mi się go odpalić i poszedł dalej do jakiegoś ogarniętego elektronika.

Jeden moduł lasera (nie pamiętam modelu) nawet gdzieś mam w szafie :-)

Kiedyś nawet miałem tabelkę z laserami i modelami CD i polowałem na konkretne modele z tańszymi laserami... :-)

W końcu przeszedłem na starego Marantza 52 (nie ma nawet funkcji stand-by :lol: ) i dłubnąłem go troszeczkę, ale Denonek 920 leży w szafie jako backup :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie audiofile 8)

 

W starszych wyższych Denonach jest ciekawa akcja - wszędzie siedzą lasery SONY, ale rózne modele i do jednego moduł kosztuje 50 zł albo nawet mniej, a do innego 200 zł Kupiłem kiedyś uszkodzony model 1400 (fajny, ciężki klocek!), ale nie udało mi się go odpalić i poszedł dalej do jakiegoś ogarniętego elektronika.

 

 

Bynajmniej na ta chwile u mnie CD tylko lezy i nie wlaczam go wogole. Choc to drugi wysoki model Rotela.

 

Kupilem dzis Mozarta:

 

2LP:

 

- Eine Kleine nachtmusic

- Serenade no.9 D major d-dur k320 'Pasthorn'

- Serenade no.6 D major d-dur k239 'Serenata Notturna'

- Serenade no.7 D major d-dur k250 'Haffner"

 

Wydawnictwo Decca Jubilee, Wiedenska filharmonia.

 

moze pozniej pojde na miasto nabede plyt.

Lukasz napisz co potrzebujesz :?:

 

-- czwartek, 30 sierpnia 2012, 11:49 --

 

brt, CD u mnie lezy niewlaczone, kupuj gramofon, nawet pioneer wystrczy Ci wkladke super dokupisz i granie bedzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szukac czegos konkretnego?

 

Paweł , jak będziesz odwiedzał sklep to zwróć uwagę na :

 

Kraftwerk - autobahn , best of

U2

Depeche Mode

Jackson -thriller , bad

Guns'n'Roses - us your illusion I,II , best of

 

Na razie mi tyle do głowy przychodzi :idea:

 

 

Aaa , gdyby coś z Maleńczuka mieli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:wink: :mrgreen:

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmykam na zakupy i do sklepu poszukam winyli 8)

 

dam znac co zanabylem

 

 

Witam

 

kupilem 11 pozycji 16 winyli, 72,5e. Nie dostalem rabatu za to dostalem 2LP Beethovena - Sonata Ksiezycowa, oraz Piano sonata no. 8 in minor op13 "Pathetique" wartosc 3,5x2=7e w prezencie :D

 

Dla mnie:

- Van Haendel Albrechtsberger Dittersdorf - Virtuoze Harphconcerten 3,5 e Wydawnictwo Deutche Grammophon

- George Bizet - Carmen 3,5 e Wydawnictwo Deutche Grammophon

 

Dla Ciebie Lukasz:

- Pink Floyd - Ummagumma 12 e 2LP Wydawnictwo EMI Harvest przesluchalem jakosc super na tamtym sprzecie zobacze u mnie. Kup jesli chcesz, jesli nie zostaje u mnie

- Depeche Mode - Some Great Reward (Something to do, lie to me, people are people, it doesnt matter, stories of old, somebody, master and servant, if you want, blasphemous rumours) 6,5e Wydawnictwo Mute Records

- U2 - live Under a Blood red sky 3,5 e Wydawnictwo Island nabywaj jesli chcesz jesli nie zostaje u mnie. Zobacze u siebie to wydawnictwo, ostatnia plyta byla przecietna jesli bedzie podobnie zrezygnyje calkowicie...

- U2 - New Years Day long version, (treasure plus live version of Fire I threw a Brick, Throught a window a day without me) jesli chcesz nabywaj, jesli nie zostaje u mnie.

 

 

 

Te pozycje sa do wgladu przez mojego przyjaciela, wieczorem dam znac czy wszystkie sa dostepne:

 

- The Best of Eric Clapton (6,5e) Wydawnictwo Karussell (After Midnight, tell the truth, bell botton blues, slunky, layla, have you ever a woman )

- Eric Clapton - Just One Night 2LP 6,5 e Wydawnictwo RSO i to jest super pozycja, jakosc. kto wie czy nie zostawie sobie tego

- Eric Clapton - Rock of century 6,5 e 2 LP Wydawnictwo RSO druga super pozycja Claptona jakosc super

- The Beatles - 1967 - 1970 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI jakosc super na sluchawkach zobaczymy na sprzecie

- The Beatles - 1962 - 1966 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI jakosc super zobacze na sprzecie

 

 

daj znac o wszystki Lukasz. Po za tym po rozmowie ze starszym panem w sklepie doszlismy do wniosku ze najlepsze wydania plyt wychodzily z :

- Decca LXT-SXL-SXL

decca12782a.jpg&sa=X&ei=P24_UKiQKqWr0QX3zYHIBA&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNFUAJXxP8H237xrK9K1YHhrnOzifg

- RCA Red Seal

650592.jpg&sa=X&ei=G24_UML1Aee40QWzx4DgCA&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNFmCTLG2NveECs2lYV1reoFLWgkng

- His Master voice

HisMastersVoiceSign.jpg&sa=X&ei=y20_UMuvMMqf0QXKvYGoAg&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNH1LsRcSsNTp3Y9oLmfImKB3siGHw

- Columbia

220px-Columbia1116D.jpg&sa=X&ei=Ym4_UKzoFunL0QWq8oCIAg&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNEkvGH9rKyn0mQ0-nblLbQqxZaWtg

 

Glownie chodzi o muzyke powazna, pozniej rock itp itd

Deutche Grammophon owszem tez jest dobre wydawnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dzień uznaję za udany - rano CD teraz kabelki RCA 2 komplety: KLOTZ LaGrange AC110

BRT, swietnie!

 

Powolutku odkladaj kaske na wyzszy poziom :D

 

Wlasnie zrobilem odsluch, Eric clapton, The Beatles super jakosc!

 

A wiec tak:

- Pink Floyd - Ummagumma 12 e 2LP Wydawnictwo EMI Harvest świetna realizacja, 8,5/10 Floydzi to jednak dbali o realizacje dzwieku. Jesli jestes zainteresowany pisz, jesli nie zostaje u mnie

 

- Depeche Mode - Some Great Reward 6,5e (Something to do, lie to me, people are people, it doesnt matter, stories of old, somebody, master and servant, if you want, blasphemous rumours) Wydawnictwo Mute Records wystarczajaca jakosc 7/10 Jesli jestes zainteresowany pisz! Jesli nie zostaje u mnie

 

- U2 - live Under a Blood red sky 3,5 e Wydawnictwo Island nabywaj jesli chcesz jesli nie zostaje u mnie. Wystarczajaca jakosc!

 

- U2 - New Years Day long version, (treasure plus live version of Fire I threw a Brick, Throught a window a day without me) Wystarczajaca jakosc jesli chcesz nabywaj, jesli nie zostaje u mnie.

 

Przyjaciel powiedzial ze skusilby sie na Beatlesow ale jedzie do polski i oszczedza. Pozycje ktore sa dostepne:

 

- The Best of Eric Clapton (6,5e) Wydawnictwo Karussell (After Midnight, tell the truth, bell botton blues, slunky, layla, have you ever a woman ) Jakosc wystarczajaca!

 

- Eric Clapton - Rock of century 6,5 e 2 LP Wydawnictwo RSO druga pozycja koncertowa Claptona. Jakosc wystarczajaca

 

Beatlesow i - Eric Clapton - Just One Night chcialbym sobie jednak zatrzymac,

 

- The Beatles - 1967 - 1970 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI

- The Beatles - 1962 - 1966 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , czy już Masz swój fotel i szklankę do whisky w sklepie :?: :mrgreen:

 

 

 

 

 

Dla Ciebie Lukasz:

- Pink Floyd - Ummagumma 12 e 2LP Wydawnictwo EMI Harvest przesluchalem jakosc super na tamtym sprzecie zobacze u mnie. Kup jesli chcesz, jesli nie zostaje u mnie

- Depeche Mode - Some Great Reward (Something to do, lie to me, people are people, it doesnt matter, stories of old, somebody, master and servant, if you want, blasphemous rumours) 6,5e Wydawnictwo Mute Records

- U2 - live Under a Blood red sky 3,5 e Wydawnictwo Island nabywaj jesli chcesz jesli nie zostaje u mnie. Zobacze u siebie to wydawnictwo, ostatnia plyta byla przecietna jesli bedzie podobnie zrezygnyje calkowicie...

- U2 - New Years Day long version, (treasure plus live version of Fire I threw a Brick, Throught a window a day without me) jesli chcesz nabywaj, jesli nie zostaje u mnie.

To wszystko mi jak najbardziej odpowiada :)

 

 

 

 

- The Best of Eric Clapton (6,5e) Wydawnictwo Karussell (After Midnight, tell the truth, bell botton blues, slunky, layla, have you ever a woman )

Ewentualnie też to mógłbym wziąść :)

 

-- Cz sie 30, 2012 7:11 pm --

 

 

Beatlesow i - Eric Clapton - Just One Night chcialbym sobie jednak zatrzymac, super realizacja dzwieku 8,5/9/10 brzmi bardzo dobrze!

 

- The Beatles - 1967 - 1970 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI

- The Beatles - 1962 - 1966 2 LP Best of 8,5e Wydawnictwo EMI

 

Nie ma sprawy bo Beatlesi nigdy , przenigdy mi nie podchodzili i w ogóle ich nie słucham :roll:

 

Claptona nawet lubię i spokojnie The best of by mi wystarczył :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , czy już Masz swój fotel i szklankę do whisky w sklepie

hehe Co pojde tam mam kolejna lekcje o winylach. Dzis dowiedzialem sie wydawnictwo Decca LXT wydalo tylko 2 tys, Decca SXL - 6 tys. plyt najwyzszej jakosci. Firma Decca wydawala inne winyle ale juz ze slabsza realizacja od tych.

 

Deutche Gramofon polecana wytwornia. Wlasnie slucham Carmen - Bizeta z DG. Bardzo dobra realizacja dzwieku. 8)

 

 

Nie ma sprawy bo Beatlesi nigdy , przenigdy mi nie podchodzili i w ogóle ich nie słucham

Jasne! Nie ma sprawy.

 

Best of Claptona dla Ciebie! Druga plyte koncertowa zostawiam sobie, zaraz foto 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki używany gramofon mogę kupić do powiedzmy 500zł? Możecie coś polecić?

 

 

do 500zl to bym wydal 200 zl na gramofon (Denon, Pioneer) 300zl na wkladke (Audiotechnica, Grado) :D

 

Chyba ze masz kaske na gramofony Thorens to nie ma problemu :D

 

ale do 500zl nowego bedzie ciezko 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc,

 

Jaki używany gramofon mogę kupić do powiedzmy 500zł? Możecie coś polecić?

 

Używanego Denona powinieneś spokojnie znaleźć za tą sumę ale weź pod uwagę ewentualność wymiany wkładki ...Wielu speców zaleca od razu wymienić igłę po kupnie używanego gramofonu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc,

 

Jaki używany gramofon mogę kupić do powiedzmy 500zł? Możecie coś polecić?

 

Używanego Denona powinieneś spokojnie znaleźć za tą sumę ale weź pod uwagę ewentualność wymiany wkładki ...Wielu speców zaleca od razu wymienić igłę po kupnie używanego gramofonu :idea:

 

do 500zl to bym wydal 200 zl na gramofon (Denon, Pioneer) 300zl na wkladke (Audiotechnica, Grado) :D

 

Chyba ze masz kaske na gramofony Thorens to nie ma problemu :D

 

ale do 500zl nowego bedzie ciezko 8)

 

 

Jestem zielony w tych sprawach...zatem zadam takie pytanie: co to jest wkładka? :oops::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie przy CD! Lubię :-) Z fabrycznymi drucikami nieporównywalne, a majątku nie kosztują :-)

 

Dobrze słyszeć taką opinię, mi się udało kupić 2 komplety za 80zł :mrgreen: lekko używane(podobno tylko 2 m-ce), sprawdzę jak wypadają w porównaniu do hama :shock: :lol:

 

 

iron, wkładka z tego co wiem, to jest na końcu tego drążka to coś co ma w sobie igłę i dociska do płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iron, wkładka z tego co wiem, to jest na końcu tego drążka to coś co ma w sobie igłę i dociska do płyt.

tak jest!

 

Wkladka stanowi 70-80% jakosci gramofonu nalezy więc sie porzadnie zastanowic jaki sprzet sie wybiera.

 

sa wkladki za 100zl, 500 2tys i 15 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo świeżo te wszystkie płyty i okładki wygladają :D

 

Widać dużą kulturę audiofilską byłych użytkowników :wink:

 

 

W Polszy obecnie nowe dobre wydania 200 gramowe kosztują od ok 120 zł :roll: Wydaje śię że na wskutek renesansu winyli sklepy to wykorzystują :? Nowe wydania po ok. 70 , 80 zł to zazwyczaj lipa , jakość taka sobie a Thorens to momentalnie wyłapuje :)

Zdecydowanie lepiej kupić stare , dobre wydania a w Holandii takich mnóstwo :D Bardzo się cieszę że mam do czynienia z Tobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo świeżo te wszystkie płyty i okładki wygladają :D

 

Widać dużą kulturę audiofilską byłych użytkowników :wink:

 

 

W Polszy obecnie nowe dobre wydania 200 gramowe kosztują od ok 120 zł :roll: Wydaje śię że na wskutek renesansu winyli sklepy to wykorzystują :? Nowe wydania po ok. 70 , 80 zł to zazwyczaj lipa , jakość taka sobie a Thorens to momentalnie wyłapuje :)

Zdecydowanie lepiej kupić stare , dobre wydania a w Holandii takich mnóstwo :D Bardzo się cieszę że mam do czynienia z Tobą :D

 

Zdaje sobie sprawe jakie ceny sa w Polsce. Tu mimo wszystko jesli natrafisz na slabsza jakosc to z reguly jest koszt 3,5e /5e = 14zl czy max 20zl i to nie jest pieniadz. A stan okladki i plyty jest niemal nieruszony!

 

Pamietaj zawsze mozesz z powrotem do mnie odeslac winyla ktorego uznasz za slabego.

Na Twoim gramofonie Thorens wartym 6 tys zl to nawet mysz nie przeslizgnie sie. Wylapie dziadostwo i rozlozy caly krazek w trybie natychmiastowym!

 

Co prawda u mnie jest Denon z AT ale przy kablach Van Den Hul i glosnikach Mordaunt Short + Kef ( wartosc 4 nowych kolumn to koszt okolo 10 tys zl) rowniez dziadostwo wylapie :D

 

BTW. Ze wszystkich plyt jakie nabylem znajduja sie 4 pozycje ktore chce wymienic jezeli bedzie taka mozliwosc w sklepie a raczej tak. Dam znac wieczorem gdyz jakosc ich jest niedopuszczalna do sluchania na naszych sprzetach. Co innego gdyby to byl przecietniak.

 

Dzis z racji pogody nie ruszam sie nigdzie. Zrobie to albo jutro albo w przyszlym tygodniu.

Lukasz przypomnij sobie czego moge jeszcze tam poszukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...