Skocz do zawartości

Pisk przy starcie silnika


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, gdy wychodziłem z pracy odpalając auto usłyszałem przeraźliwy pisk. Ależ mi było wstyd :evil: bo przecież Subaru nie przystoi. Dodałem parę razy trochę gazu i pisk "przyspieszał" wraz z obrotami, potem jego głośność spadła. Dojechałem do domu, w międzyczasie pisk prawie ustał. Otworzyłem maskę i zacząłem się rozglądać :) Podejrzewam, że pisk powstaje w momencie, gdy włączają się wentylatory - na dworze chyba 25stC, więc włączały się co kilka sekund i po chwili zatrzymywały. Ten pisk to trochę tak, jak w zimie czasem słychać, gdy ktoś odpali samochód pod blokiem, od paska. Czasem wyczuwalne lekkie wibracje auta, gdy startują wentylatory ale bardzo delikatne. Co zrobić ? Jak sprawdzić paski, ewentualnie wentylatory. Pasek klimatyzacji i alternatora nowe, wymienione w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, gdy wychodziłem z pracy odpalając auto usłyszałem przeraźliwy pisk. Ależ mi było wstyd :evil: bo przecież Subaru nie przystoi. Dodałem parę razy trochę gazu i pisk "przyspieszał" wraz z obrotami, potem jego głośność spadła. Dojechałem do domu, w międzyczasie pisk prawie ustał. Otworzyłem maskę i zacząłem się rozglądać :) Podejrzewam, że pisk powstaje w momencie, gdy włączają się wentylatory - na dworze chyba 25stC, więc włączały się co kilka sekund i po chwili zatrzymywały. Ten pisk to trochę tak, jak w zimie czasem słychać, gdy ktoś odpali samochód pod blokiem, od paska. Czasem wyczuwalne lekkie wibracje auta, gdy startują wentylatory ale bardzo delikatne. Co zrobić ? Jak sprawdzić paski, ewentualnie wentylatory. Pasek klimatyzacji i alternatora nowe, wymienione w lutym.

 

po opisie brzmi jak pasek alternatora... naciąg sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po opisie brzmi jak pasek alternatora... naciąg sprawdź.

Jak ? Da się to zrobić samemu? Pasek ma ze 3 miesiące.

 

spróbuj tak: odpal furę na luzie bez sprzęgła, oraz bez włączonej klimatyzacji, jeżeli pisku nie będzie włącz klimę, jeżeli się pojawi sprawdź ten pasek i rolkę,

Forek automat. Sprawdzę auto z wyłączoną klimą i nadmuchem i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik, żeby pokazać ocb.

 

Pod koniec chyba dźwięk w filmie zanikł, ale wyraźnie słychać różnicę po wyłączeniu klimy.

no tak, spróbuj naciągnać ten pasek, poniżej alternatora po prawej stronie masz śrubę,

ewentualnie drugi pasek , regulacja śrubą przy alernatorze po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq, raczej to nie pasek tylko sprzęgło klimy :roll:

 

Czyli niedobrze? Wcale mi się to nie podoba :evil: Bez serwisu się nie obejdzie?

daj szanse paskom :) , sprawdzć naciąg...może to być sprzęgiełko, dlatego zaproponowałem to doświadczenie z klimą, możesz sprawdzić dodatkowo czy śruba na kole pasowym sprężarki nie jest luźna, oraz na wyłączonej klimie czy kółko elekromagnesu się obraca, nie powinno.

 

Jeżeli to sprzęgiełko, to bez serwisu się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Piski powróciły. Gdy jest ciepło, piszczy pasek klimy (chyba), ostatnio wydawało mi się, że także bez włączonej klimy piszczy :evil:

okeyten, Możesz wskazać mi na fotce, które dokładnie są te śruby:

poniżej alternatora po prawej stronie masz śrubę, ewentualnie drugi pasek , regulacja śrubą przy alernatorze po lewej stronie

Rozumiem, że muszę zdjąć tą plastikową osłonę przymocowaną dwoma śrubami,

2056174526.jpg

Klima

583494973202.png

Altelnator

583494909401.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...