Jump to content

Kombi 3.0 H6 AT MY04

Majkin
 Share

Recommended Posts

Witam

Po długich poszukiwaniach znalazłem jak w temacie :D

Obecnie jestem w trakcie załatwiania dokumentów i rejestracji

Potrzebuje szybkiej i zwięzłej informacji jakie płyny powinienem wymienić i jakie polecacie

Jakie ilości muszę zakupić? i ile gdzie wchodzi

Domyślam się ze ten temat był poruszany już wiele razy niestety nie mam ostatnio czasu na czytanie 100 stronicowych wątków dlatego proszę o krótkie info

Dodam ze auto ma 218k przebiegu

Z góry dziękuje

Jak jest książka to wedle tego co było robione. Jak nie to olej w silniku, w mostach, w skrzynii. Skrzynie zrob w ASO, o resztę zapytaj wlyszkow'a. Na 100% cos poleci.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

luki266, chodzilo mi o to, ze np. w sprawie oleju to wazne jedynie, zeby mial taka lepkosc jaka zaleca instrukcja. Czy to bedzie Castrol, czy Mobil czy Motul czy Texaco czy Orlen czy Lotos - bez znaczenia. H6 jest pancerne i wszystkozerne, wystarczy zapytac jakiegokolwiek mechanika Subaru ;)

Czyli przy zakupie uzywki: jesli byly regularnie robione przeglady i zmiany plynow, to po prostu kontynuowac. Jak nie jestesmy pewni czy tak bylo, wymienic i w przyszlosci robic regularnie. I nie trzeba sobie glowy zaprzatac dyrdymalami.

Z książki niewiele wyczytam ponieważ auto jest z Belgi
...Jakie ilości muszę zakupić? i ile gdzie wchodzi

....

Dodam ze auto ma 218k przebiegu .....

w książce powinnieneś mieć tabelkę oraz podane wartości, jeżeli do tej pory był serwisowany według tabeli to przy 225kkm powinnienś wymienić:olej, filr oleju, świece oraz płyn chłodzący.

Jeżeli do końca historia nie jest jasna wymieniaj wszystkie płyny.

olej silnikowy około 5,5 litra - najlepiej na to na czym jeździ :) , 5W-30 Recommend API SERVICE SL

ATF prawie 10 l :arrow: 9.8 (10.4, 8.6) - SUBARU ATF lub IDEMITSU: ATF HP Castrol: Transmax J

przedni dyfer - 1,4 l

chłodzący - około 8 l

świece - NGK: ILFR6B

filtry