Skocz do zawartości

błąd p0390 sti 2005 rok


hirek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapala się check i wywala p0390 czyli Camshaft Position Sensor B Circuit (Bank 2). Generalnie praca silnika zmienilła się raczej niewiele, ale być może jest to przyczyna problemu z doładowaniem, które dmuchnie na chwile a potem spada do 0,5 bara, czyli jedznie dość niemrawo. Mówie "prawdopodobnie" ponieważ chcek nie zapalał się od początku problemów z tym doładowniem. Generalnie to chciałem zapytać czy ta kostka która jest pod górnym zbiorniczkiem płynu chłodniczego to ta? Wyciąga się ją do góry, jakby niebieska i 2 przewody. Z drugiej strony (pod korkiem wlewu oleju) znalazłem taką co wywala P0340 Camshaft position sensor circuit malfunction.Obok jest kostka od wtryskiwacza. Gdy ją poruszałem moimi grubymi paluchami to powstała jakaś nieszczelność chwilowa i też chciałem zapytać czy to normalne czy raczej nie:). Generalnie nie wiem gdzie znaleść ten czujnik położenia wałka B.

Pozdrawiam

EDIT: Pod zbiorniczkiem, ale sporo niżej i od strony szyby znalazłem taki co wywala p0365 Camshaft Position Sensor B Circuit (Bank 1), czyli jestem blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to sa te kostki, a wtryski juz tak siedzą luźno, ale nie polecam ich ruszać. Te sensory masz z lewej i prawej, ale który jest który, to nie mam pojęcia. Sprawdź jeszcze kostkę kolo tego zbiorniczka na wode od turbo, moze tam cos nie styka, chyba siwa kostka pod tym plastikiem po lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...