Skocz do zawartości

Czy da się wyżyć na studiach bez pomocy rodziców?


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Więc kolejny dobry temat/śmietnik w którym można pospamować, ale liczę jednak na kilka "normalnych" odpowiedzi. Dziś rozmawiałem z rodzicami na temat mojej wyprowadzki z domu na studia. Chce na studiach zostać w Toruniu i najlepiej (najtaniej) by było gdybym został z nimi, ale po 1. warunki mieszkalne są tutaj słabe, jest poprostu troche ciasno, po 2. część miasta w której mieszkam jest po drugiej stronie mostu (KOORKI to mało powiedziane), po 3. niedaleko ode mnie budowane są kolejne bloki socjalne, więc nie musze mówić co to oznacza.

 

Także przechodząc do sedna, chciałbym opuścić moje rodzinne gniazdo, ale rodzi się pewien problem. Finanse. Tata powiedział, że nie dadzą ani grosza, skoro chcę być taki samodzielny, żebym na własnej skórze zobaczył co to znaczy życie. Znając życie tak czy siak, będą pomagali nawet jak wyjade studiować na Seszele, ale chcę udowodnić sobie i jemu, że dam rade sam się utrzymać. Więc - czy zwykły student, da radę zarobić na wynajem mieszkania (oczywiście nie sam, licze, że około 300/400 zł + opłaty do podziału), jedzenie, "picie" :twisted: i inne wydatki? Jak tak to jak tego dokonać?! Są jakieś sensowne prace dla studentów? Może ktoś ma jakieś oferty? A może Subaru Reiski, chce żebym promował nowego XV i jeździł nim za pieniądze?

Liczę na jakąś pomoc i mam nadzieje, ze moje plany są realne...

 

ps aktualnie jestem w klasie 3 liceum i już za momencik mam mature :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zaocznie? licz sie z tym ze musisz znalezc prace zeby najlepiej chodzic tylko na jedna zmiane i zeby pracodawca mogl dac Ci wolne w ciagu tygodnie kiedy bedziesz musial isc gdzies zjazd czy cos... idziesz rano do pracy wracasz potem masz wolne a jak jest zaliczenie w sobote lub niedziele to siedzisz i sie uczysz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolejny dobry temat/śmietnik w którym można pospamować, ale liczę jednak na kilka "normalnych" odpowiedzi. Dziś rozmawiałem z rodzicami na temat mojej wyprowadzki z domu na studia. Chce na studiach zostać w Toruniu i najlepiej (najtaniej) by było gdybym został z nimi, ale po 1. warunki mieszkalne są tutaj słabe, jest poprostu troche ciasno, po 2. część miasta w której mieszkam jest po drugiej stronie mostu (KOORKI to mało powiedziane), po 3. niedaleko ode mnie budowane są kolejne bloki socjalne, więc nie musze mówić co to oznacza.

 

Także przechodząc do sedna, chciałbym opuścić moje rodzinne gniazdo, ale rodzi się pewien problem. Finanse. Tata powiedział, że nie dadzą ani grosza, skoro chcę być taki samodzielny, żebym na własnej skórze zobaczył co to znaczy życie. Znając życie tak czy siak, będą pomagali nawet jak wyjade studiować na Seszele, ale chcę udowodnić sobie i jemu, że dam rade sam się utrzymać. Więc - czy zwykły student, da radę zarobić na wynajem mieszkania (oczywiście nie sam, licze, że około 300/400 zł + opłaty do podziału), jedzenie, "picie" :twisted: i inne wydatki? Jak tak to jak tego dokonać?! Są jakieś sensowne prace dla studentów? Może ktoś ma jakieś oferty? A może Subaru Reiski, chce żebym promował nowego XV i jeździł nim za pieniądze?

Liczę na jakąś pomoc i mam nadzieje, ze moje plany są realne...

 

ps aktualnie jestem w klasie 3 liceum i już za momencik mam mature :twisted:

 

Od 18 roku życia mieszkam i utrzymuje się sam, studia skończyłem itd - da się ale...

trzeba ciężko pracować :mrgreen:

 

 

...właśnie sobie uświadomiłem jaki jestem stary, że takimi mądrościami rzucam :twisted::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrabiara, podoba i to bardzo i aż łezka w oku mi się kręci na samą myśl o końcu... :cry::oops:

zofx, tak to mają być studia dzienne.

 

Wiem, że muszę podjąć prace, ale JAKĄ!? Są takie w ogole, poza roznoszeniem ulotek, bycią męską dziwką i dilerką?

Dilerka to nie głupi pomysł, bo sam tego świństwa nie biore, więc sam ZYSK! :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szycha, myślałem o przerzucaniu dziwek przez zachodnią granice, ale to ryzykowna robota...

 

Może ktoś ma jakąś firme i potrzebuje jej przedstawiciela w Toruniu i okolicach? Moje warunki - 3000 zł na miesiąc + premie, samochód służbowy (przeżyje Superba z dizlem..), komórka służbowa bez limitu minut i sms'ów.

 

A poważnie, to wystarczy mi praca za 600 zł :twisted:

 

Rozrabiara na treningu kilka razy się przytrafiło :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak zofx powiedział, na dziennych to się zamęczysz. Dobrą alternatywą mogą być dla Ciebie studia wieczorowe, chociaż też nie jest tak różowo jakby się wydawało, jestem na pierwszym roku i właśnie doświadczam pierwszej sesji :D jeżeli juz tak koniecznie chcesz służbowy pojazd to może...rozwoziciel pizzy ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak studiuje, z tym że mieszkam u rodziców ale szukam cały czas pracy, bo oszczędności się kończą, a studia kosztują prawie 400 zł miesięcznie. Choć kurde nie wiem jak to będzie skoro czasem egzaminy mam właśnie w środku tygodnia. Zjazdy tylko weekendowo.

Od 3 miesięcy szukam pracy i coś w tym kraju ciężko, jak zajmniesz sie przezucaniem przez granice dziewczyn to daj znac :) ja tutaj moze jakies ukrainki upoluje i wejdziemy w spółę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...