Skocz do zawartości

Gdzie w Warszawie naprawię rozrusznik


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Hogi tylko na Szarych Szeregów to tam z tego co kojarzę jest mnóstwo warsztatów a ja chcę coś sprawdzonego bo teraz mam niby po regeneracji rozrusznik i wytrzymał trochę ponad rok i znowu są problemy. A koszt regeneracji wcale nie był mały.

 

mazi666 dzięki za namiary - mam jeszcze jeden warsztat i jak nie wypali to się pewnie tam pojawię i pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi tylko na Szarych Szeregów to tam z tego co kojarzę jest mnóstwo warsztatów a ja chcę coś sprawdzonego bo teraz mam niby po regeneracji rozrusznik i wytrzymał trochę ponad rok i znowu są problemy. A koszt regeneracji wcale nie był mały.

 

mazi666 dzięki za namiary - mam jeszcze jeden warsztat i jak nie wypali to się pewnie tam pojawię i pogadam.

 

 

Tam ogarniaja na 100 % Rolnad tylko nie wiem jak z terminami. Wyjmuja sprawdzaja i jeszcze alternator tez moga zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się tam umówiłem na poniedziałek. Co prawda sam demontaż/montaż liczą sobie dosyć drogo ale chcę zrobić to w warsztacie gdzie faktycznie naprawiają a nie zawożą do kolejnego warsztatu i w sumie ciężko zazwyczaj się dogadać co konkretnie było robione, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się tam umówiłem na poniedziałek. Co prawda sam demontaż/montaż liczą sobie dosyć drogo ale chcę zrobić to w warsztacie gdzie faktycznie naprawiają a nie zawożą do kolejnego warsztatu i w sumie ciężko zazwyczaj się dogadać co konkretnie było robione, itp.

 

 

To swoja droga jak juz tam bedą rozmieniać to moze niech zobacza tez alternator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj odebrałem samochód.

Generalnie widać, że uczciwie podchodzą do tematu.

 

Na początku stawiali, że rozrusznik jest mocno zabrudzony przy okazji jak padło koło dwumasowe (podobno standard w Mondeo, że jak padnie dwumas to idzie cała masa syfu m.in. w rozrusznik). Tyle, że przy wymianie od razu robiłem regenerację rozrusznika ale wiadomo - nie widziałem naocznie więc ..

 

W każdym razie rozrusznik wyciągnęli i .... nic konkretnego nie mogli znaleźć. Rozrusznik czyściutki (więc poprzednio zregenerowano go dobrze). Padło podejrzenie (ale nie pewność), że jest to jakieś łożysko czy coś takiego w jakimś tam kole (??zamachowym?? - czy w rozruszniku jest coś takiego ???).

W związku z tym, że nie byli pewni czy to to (bo nie było żadnych śladów wskazujących na zużycie) wymienili mi na używane w dobrym stanie.

Nie policzyli nic za części - tylko za montaż/demontaż rozrusznika.

 

Na szczęście okazało się, że to to więc naprawę mogę uznać za udaną :-)

 

Podobało mi się ich podejście, że nie próbowali mnie naciągnąć wciskając kit, że to to - a najwyżej jakby nie wyszło to szukaliby dalej. Uczciwie powiedzieli, że ciężko coś wskazać i trochę metodą prób i błędów udało się wyeliminować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...