Skocz do zawartości

Jaki olej


japan76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesli chodzi o skrzynie i tylny dyfer to najbardziej polecany jest Shell Gear Oil SL dostepny z tego co wiem tylko w ASO. Jest to olej, ktory najlepiej sie spisuje: http://www.epc.shell.com/Docs/GPCDOC_GT ... Oil_SL.pdf - specyfikacja. Polecany jest tez Red Line 75w-90 NS, ale jako pelny syntetyk jest duzo drozszy. Mimo, ze syntetyk - zaprojektowany specjalnie by spowolnic synchronizatory. Wszystkie inne roznie sie zachowuja, jedne moga byc ok, drugie nie bardzo. Generalnie trzeba uwazac na pelne syntetyki jako, ze moga byc zbyt sliskie i nie pozwola synchronizatorom pracowac optymalnie.

Do skrzyni wchodzi 3.5l (4l jesli skrzynia jest z dual range), do dyfra okolo 0.8l.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt regulacji zaworów niewielki, jest to silnik SOHC, regulacja na śrubki, nie trzeba wyciągać silnika...

 

niestety tego Shell'a to raczej nigdzie nie kupisz...w ASO może też być problem, Podobno Shell wycofał ten olej w Polsce. Możesz spróbować poszukać odpowiednik VALVOLINE LS 80W90.

Generalnie leją też Motula i Gulfa. Instrukcja podaje API Standard - GL-5,75W-90 ale wiemy, że nie każdy się nadaje.

 

EDIT:

znalazłem tego Shella :mrgreen: , wysyłam PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu jak szukałem oleju to w sewisie powiedzieli mi że teraz zalewają Lotosem.

a wiesz może jaki Lotosik zalewają ?

 

tak jak pisałem wcześniej instrukcja podaje API Standard - GL-5,75W-90 no i niby wszystko jasne......ale wiadomo, iż jest coś na rzeczy z synchronizatorami, dlatego zalecany jest olej LS 80W-90? i może generalnie należy takich szukać , nie koniecznie Shell'a skoro z nim taki problem....a oleje z ograniczonym poślizgiem (typ LS) produkuje wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walus a o jakimś Mobil'ku coś słyszałeś ?

 

Slyszalem tez troche o Mobil Mobilube 1 SHC, ze tez jest ok. Jest to olej w pelni syntetyczny i nie zawiera dodatkow modyfikujacych tarcie. Bylby on jednak moim ostatnim wyborem (1. Shell, 2. RedLine albo Castrol Syntrax Universal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu jak szukałem oleju to w sewisie powiedzieli mi że teraz zalewają Lotosem.

a wiesz może jaki Lotosik zalewają ?

 

Nie pamiętam ale chyba 75W90.

Ja zalałem Mobil Mobilube HD-A Premium SAE85W90. - taki zaproponował mi sprzedawca w hurtowni- olej wymieniałem sam.

Efekt tego jest taki że po wymianie skrzynia z czasem zaczeła ciężej chodzić głównie jak jest zimno na 1 i 2 biegu tzn jak np pociągne na I biegu do 3-3,5 tys obrotów i chce przezucicć na 2. Przy wyższych biegach przy redukcjach np przy wyprzedzaniu też gorzej chodzi skrzynia jak się wrzuca bieg że po redukcji obroty wzrosną do 3-4 tys. Umówiłem się już na wymiane oleju przy najbliższym przeglądzie na odpowiedni olej ( niestety nie pamiętam jakiej marki ma być) w każdym bądź razie warsztat w którym się umówiłem (byłem już u nich raz i byłem zadowolony z serwisu) serwisuje tylko Subaru i jak zasygnalizowałem problem i powiedziałem czym zalałem to odrazu powiedzieli że trzeba wymienić i z czasem owe synchronizatory (bo w nich faktycznie jest problem) zaczną prawidłowo działać i sytuacja wróci do normy.

Z tymi olejami to jest dziwna sprawa. Posiadam motocykl suzuki intruder 1400 w który od wielu lat zalewam olejem Motul i nie mam zadnych problemów. Koledzy z forum którzy zalewali swoje identyczne motocykle olejem o identycznych parametrach ale marki Castrol przeważnie mieli problem ze slizgającym się sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem Mobil Mobilube HD-A Premium SAE85W90. - taki zaproponował mi sprzedawca w hurtowni

 

Na jakiej postawie taką lepkość dobrał? :shock:

 

Nie wiem ale sprawdzałem w ksiazce serwisowej było podane kilka możliwości w tym właśnie SAE85W90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam subaru legacy 2.0 137 km 2005r. Jaki olej do dyfrow i skrzyni manualnej oraz ile kusztuja takie oleje? Jaki moze byc koszt regulacji zaworow?

Pozdrawiam

 

Ja polecam olej Subaru (chyba to to samo co owy Shell). Kiedys (nie wiedzac) zalalem innym olejem, bodajze Lotosem. Skrzynia strasznie ciezko chodzila, opienia jednego z ASO: TTTM :( . Na szczescie moj zaufany serwis stwierdzil, ze wcale tak ma nie byc i ze Subaru jest dosc czule na olej w skrzyni. Zostal on wymieniony na owy Subaru i rzeczywiscie skrzynia zaczela duzo lepiej chodzic :shock: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...