Skocz do zawartości

faluje na wolnych


drewno

Rekomendowane odpowiedzi

hej

moj wrx sti '97 na apexi power fc ma dziwne falowanie wolnych obrotow.

szczegolnie kiedy schodzi z obrotow. Faluje miedzy 2500 a 850 tak jakbym dodawal i ujmowal gazu przez 10-15 sekund a potem jest ok.

na zimnym rowniez i po jakies minucie sie stabilizuje.

ktos poradzil mi wychyscic czujnik wolnych obrotow co zem uczynil i dalej to samo.

co wiecej ten pierdolnik na gorze z kabelkami ( z literkami abc) nie wrocil do swojej pozycji i czuje roznice przy roznym jego ustawieniu.

nie mam pojecia w jakiej pozycji byl poprzednio wiec prosze o pomoc w

a - ustawieniu pierdolnika

b - dalszym dochodzeniu co faluje

jak zwykle z gory dziekuje

 

 

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszałeś czujnik położenia przepustnicy?

 

-- 4 maja 2011, o 11:02 --

 

ale najbardziej wygląda to faktycznie na głupiejący zawór, regulator biegu jałowego (silnik krokowy). Jeśli takowy w/w silnik posiada, a przeczyszczenie nie pomogło to spróbuj, go odkręcić (ale pozostawić podłączony do wtyczki) otwory po nim zaślepić (tam jest podciśnienie przy dodawaniu gazu więc sztywna tektura położna na płasko dobrze wszystko uszczelni) i wtedy zobaczyć jak pracuje. Jak nie będzie falować to powinno być to. Najlepiej jakby był dostęp do tej tektury, żeby odpowiednio ją ustawić (pozostawić jakąś szparkę) i utrzymać autko na interesujących cie obrotach, bo jak otwory będą zakryte całkowicie to obroty będą albo bardzo niskie albo silnik zgaśnie. Sposób prowizoryczny ale pozwolił mi kiedyś na ocenę krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...