Skocz do zawartości

Instrukcja do Forestera 2011MY


Docent

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem (u dealera Subaru w sieci SIP) samochód 2011MY Forester 2.0 XC. Niestety, wraz z autem otrzymałem instrukcję do modelu 10MY, która nie za bardzo nadaje się do użytku, bo nie obejmuje nowego systemu audio, dwustrefowej klimatyzacji, a przede wszystkim nowego silnika.

 

Kiedy zatem będzie dostępna aktualna instrukcja i jak można będzie wejść w jej posiadanie?

 

Niepokoję takim drobiazgiem Samą Dyrekcję, bo kilkukrotnie wysyłałem pytania w tej sprawie na adres , ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dealer też nic nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dzień dobry,

 

instrukcje do Forestera 11 sa już dostępne. Wpawdzie mają (niestety) kilka błędów drukarskich, lecz nie powinno to rzutować na ich faktyczną przydatność.

W/w isntrukcja może być wysłana bezpośrednio na Pański adres.

W celu realizacji proszę o wysłanie maila na centralę ( centrala@subaru.pl ) z następującymi informacjami :

- dane personalne ( imię, nazwisko )

- numer podwozia samochodu

 

Przy zakupie w sieci nie jest to naturalnie związane z żadnymi kosztami po Pańskiej stronie.

 

Za opóźnienie i utrudnienia mogę tylko przeprosić ( problemy w drukarni ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za odpowiedź, oczywiście skorzystam ze wskazanej drogi; mam nadzieję że tym razem z lepszym skutkiem.

 

Co do błędów drukarskich, to da się je przeżyć - niestety dzieła dłuższe od jednej strony zawsze jakieś błędy mają, taki już los...

 

Pozdrawiam

 

-- Wt maja 17, 2011 8:13 pm --

 

Właśnie dziś otrzymałem obiecaną instrukcję do Forestera 2011MY i muszę ze smutkiem stwierdzić, że jestem nieprzyjemnie zaskoczony. Instrukcja ta bowiem obejmuje wprawdzie nowy silnik benzynowy i nowe zegary, ale nie ma w niej opisu ani klimatyzacji dwustrefowej, ani nowego systemu audio z Bluetooth.

 

Brak opisu klimatyzacji, choć irytuje, można przeboleć, bo obsługa jest dość prosta, opisano ją zresztą dokładnie w instrukcji do modelu amerykańskiego, którą przy odrobinie wysiłku można ściągnąć z sieci. Natomiast brak instrukcji do systemu audio jest bolesny, bowiem jego obsługa jest bardzo złożona (zwłaszcza dotyczy to urządzenia głośnomówiącego), a model europejski znacznie różni się od amerykańskiego.

 

Zatem powstaje pytanie: kiedy i w jaki sposób będzie można wejść w posiadanie brakujących instrukcji do nowego europejskiego audio z Bluetoothem i do dwustrefowej klimatyzacji? Mnie zadowoli instrukcja w języku angielskim (albo od biedy niemieckim, francuskim lub rosyjskim), ale oczywiście przydałaby się i wersja po polsku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...