Jump to content

Instrukcja do Forestera 2011MY

Docent
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem (u dealera Subaru w sieci SIP) samochód 2011MY Forester 2.0 XC. Niestety, wraz z autem otrzymałem instrukcję do modelu 10MY, która nie za bardzo nadaje się do użytku, bo nie obejmuje nowego systemu audio, dwustrefowej klimatyzacji, a przede wszystkim nowego silnika.

Kiedy zatem będzie dostępna aktualna instrukcja i jak można będzie wejść w jej posiadanie?

Niepokoję takim drobiazgiem Samą Dyrekcję, bo kilkukrotnie wysyłałem pytania w tej sprawie na adres , ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dealer też nic nie wie...

• Dyrekcja SIP

Dzień dobry,

instrukcje do Forestera 11 sa już dostępne. Wpawdzie mają (niestety) kilka błędów drukarskich, lecz nie powinno to rzutować na ich faktyczną przydatność.

W/w isntrukcja może być wysłana bezpośrednio na Pański adres.

W celu realizacji proszę o wysłanie maila na centralę ( centrala@subaru.pl ) z następującymi informacjami :

- dane personalne ( imię, nazwisko )

- numer podwozia samochodu

Przy zakupie w sieci nie jest to naturalnie związane z żadnymi kosztami po Pańskiej stronie.

Za opóźnienie i utrudnienia mogę tylko przeprosić ( problemy w drukarni ).

Pozdrowienia

• 3 weeks later...

Bardzo dziękuję za odpowiedź, oczywiście skorzystam ze wskazanej drogi; mam nadzieję że tym razem z lepszym skutkiem.

Co do błędów drukarskich, to da się je przeżyć - niestety dzieła dłuższe od jednej strony zawsze jakieś błędy mają, taki już los...

Pozdrawiam

-- Wt maja 17, 2011 8:13 pm --

Właśnie dziś otrzymałem obiecaną instrukcję do Forestera 2011MY i muszę ze smutkiem stwierdzić, że jestem nieprzyjemnie zaskoczony. Instrukcja ta bowiem obejmuje wprawdzie nowy silnik benzynowy i nowe zegary, ale nie ma w niej opisu ani klimatyzacji dwustrefowej, ani nowego systemu audio z Bluetooth.

Brak opisu klimatyzacji, choć irytuje, można przeboleć, bo obsługa jest dość prosta, opisano ją zresztą dokładnie w instrukcji do modelu amerykańskiego, którą przy odrobinie wysiłku można ściągnąć z sieci. Natomiast brak instrukcji do systemu audio jest bolesny, bowiem jego obsługa jest bardzo złożona (zwłaszcza dotyczy to urządzenia głośnomówiącego), a model europejski znacznie różni się od amerykańskiego.

Zatem powstaje pytanie: kiedy i w jaki sposób będzie można wejść w posiadanie brakujących instrukcji do nowego europejskiego audio z Bluetoothem i do dwustrefowej klimatyzacji? Mnie zadowoli instrukcja w języku angielskim (albo od biedy niemieckim, francuskim lub rosyjskim), ale oczywiście przydałaby się i wersja po polsku.

pzdr