Skocz do zawartości

Pompa paliwa - wymiana


co_driver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Kupiłem parę dni temu Justy, sprzedający powiedział, że do wymiany jest pompa paliwa.

Dzisiaj się przekonałem, na zakrętach, przy dodawaniu gazu (pół baku paliwa) auto przerywa i

chce zgasnąć. Teraz czas na pytanie, na allegro znalazłem takie cudo:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-ford-fiesta-nissan-primera-mazda-626-i1354621339.html

na aukcji, jak wół, moje Subaru widnieje. Czy więc jak to kupię i wymienię, to będzie

sprawa załatwiona? Pytam, bo to jest tak naprawdę wkład do pompy paliwa (z opisu aukcji).

Ratujcieeee!

 

pozdrawiam, Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na: http://allegro.pl/subaru-justy-1-2-pomp ... 06572.html można powiedzieć, że tak.

Chociaż nie zaglądając w katalog sugerowałbym coś takiego (było w innych subaru): http://allegro.pl/pompa-paliwa-subaru-m ... 10871.html

Ta z Twojego linku jest cieńsza i ma krótszy korpus (metalowy). Jeśli taka jest u Ciebie w aucie to problem z głowy. Jeśli jest gruba to "dobry mechanik" sobie poradzi. W odwrotnej sytuacji (cienka w aucie, zakupiona gruba) byłoby gorzej.

 

Powodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam u mnie temat na czasie,czyli drugi z kolei mechanik kopie po pompach paliwa w baku , a Justyna dalej kaprysi na benzynie,dla mnie temat trudny bo nie znam zasady działania baku z dwiema pompami,która kiedy ma pracować ,a co dopiero znależć usterkę,jutro może coś wyduszę wiecej od mechanika,pojutrze opady , a 4x4 na kanale..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie temat na czasie,czyli drugi z kolei mechanik kopie po pompach paliwa w baku , a Justyna dalej kaprysi na benzynie,dla mnie temat trudny bo nie znam zasady działania baku z dwiema pompami,która kiedy ma pracować ,a co dopiero znależć usterkę,jutro może coś wyduszę wiecej od mechanika,pojutrze opady , a 4x4 na kanale..................

Jak 2 pompami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dwie,bak jest dwukomorowy ,dzieli go dyfer,jak w imprezie

 

-- Śr lut 16, 2011 8:10 am --

 

pompa gŁówna ma tylko jedno wyjście ,jest przy niej pŁywak i duży plastikowy czujnik,druga pompa w drugiej poŁówce baku ma dwa wyjścia (rurki z benzyną) ,w ogóle dostęp do pomp jest tylko po zdemontowaniu baku,pod kanapą nie ma dekielka ,w 97r.dekielek jest w 98r.juz nie ma,silnik 1,3 też jakiś nowszy pokrywa zaworów w kolorze aluminium itp.

 

-- Śr lut 16, 2011 8:20 am --

 

w ogóle ten nowszy motor to ciekawostka sama w sobie,pękają w nim tŁoki,poprzedni wŁaściciel zmieniŁ dwa pękniete ,na dwa używane,i w efekcie auto braŁo olej ,popierniczyŁo się ciśnienie na cylindrach ,większe spalanie paliwa,po zmianie motoru na inny ,na dzień dobry pęknąŁ jeden tŁok ,97zŁ nowy,i teraz hula.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

jak wymienić pompę paliwa w subaru justy z silnikiem 1.3 95r? trzeba odkręcać cały dyfer i wyciągać bak?

 

-- N paź 23, 2011 11:01 pm --

 

huzar105, witam, powiedz mi jak wyciągnąć pompę paliwa z baku w justy 1,3 95r? trzeba dyfer odkręcać? jeśli masz jakieś informacje to zostaw nr tel to zadzwonię bo mam problem właśnie z pompą paliwa a zima idzie i justynka potrzebna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym problem że po podniesieniu kanapy nie ma żadnego dekla żeby go otworzyć i dostać się do pompy ;/ a od strony bagażnika nie ma dojścia ?

Ja miałem swifta 4x4 i zeby wymienic pompe bez wyjmowania baku wycialem dziure w podlodze pod fotelem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...